Skocz do zawartości

Jakie zabezpieczenia macie w E60 ? Znacie kogoś??


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do użytkowników E60 ( mój rok 2008 , 530d sedan) pytanie. Jakie zabezpieczenia kradzieżowe macie pozakładane macie w swoich BMW ??

Szukam też kogoś kto by się podjął coś założyć w moim BMW , najlepiej odcięcie zapłonu na początek i nie tylko . Jestem z Piotrkowa Tryb. Czekam na odpowiedź

co by było najlepsze bo nie chciałbym zgubić BMW .

POZDRAWIAM

PS ZNACIE JAKIEŚ WARSZTATY WOKOLICY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Najlepszy i sprawdzony jest własny pstryczek-elektryczek :cool2:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W okolicach Piotrkowa nikogo nie znam a autoreklamy robić nie wypada.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie kogoś kto coś by takiego zrobił w samochodzie po 2008 roku na karte ???? ja wiem pstryczek możecie w 20 letnich bmkach ale nie po 08roku.

 

Czy stara czy nowa wszystko i tak potrzebuje prądu, wystarczy tylko coś odłączyć... A o szczegolach raczej mało kto będzie chciał opowiadać publicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI w ASO montowali kartę którą muszę mieć w samochodzie aby odpalić jeżeli jej nie mam to samochód nie odpali , jeżeli auto jest odpalone i np. kartę wyciągniemy na zewnątrz auto po kilku seknundach zgaśnie . Cena chyba 1200 czy 1500 zł ( przy zakupie samochodu dokupiłem ) . Fajnie to działa , jestem zadowolony wady to tylko jedna , na lotnisku miałem problemy z odpaleniem samochodu były jakieś zakłócenia które powodowały zanik sygnału .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co Kamil -> dobre rozwiązanie ale należy pamiętać o karcie.

Koszt około 2kPLN (montowane w ASO przy zakupie auta nowego)

 

Niemniej jednak dla chcącego nic trudnego. Jak będą mieli zabrać wóz i tak to zrobią choćbyś miał 8 blokad i 4 alarmy. To jest bardziej dla ubezpieczyciela element i dla uspokojenia własnego sumienia ;)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
MI w ASO montowali kartę którą muszę mieć w samochodzie aby odpalić jeżeli jej nie mam to samochód nie odpali

Tylko, że w ASO montują centralkę tej karty w poszczególnych EXX zawsze w tym samym miejscu i np dla kogoś kto zna temat uruchomienie auta zajmuje chwilę :mrgreen:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co motnuje ASO to żadne zabezpieczenie , z tym się liczę .

 

Jak by nie było , zawsze jest jakimś zabezpieczeniem , dobrze wiem jak było to montowane i laik który chce "szybko" odjechać przynajmniej moim samochodem troszku się namęczy aby to usunąć / zakłócić .

 

Będę szczery , wolę żeby mi auto ukradli niż denerwować się i naprawiać szkody jakie wyrządzili . :) Kupił bym sobie F10 albo X6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś zupełnie z innej półki...

 

 

http://guardsystem.com.pl/CMS/korzysci/korzysci.html

 

Można to obejść poprzez zakłócenia,czytałem że były już takie przypadki

 

 

U mojego brata w E60 3.0d żeby odpalić trzeba wykonać trzy proste czynności w ciągu 5 sekund w odpowiedniej kolejności,bez żadnych guzików ani przycisków,bez czytnika, wszystko jest pod ręką,ale nawet ktoś kto siedzi z boku nie kapnie się że kierowca właśnie odblokowuje system anty złodziejski,10sekund po zgaszeniu silnika system sam się uzbraja.Zrobił to 2lata temu w Poznaniu za 900zł w jakimś małym warsztacie(elektronika samochodowa).Ja w E39 mam skromniejszą wersję za 300zł (dwie czynności), ale jest trudniejsza do obejścia jak alarm zakładany w A.S.O. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden alarm nie pomoże jak trafisz na profesjonalistów a tylko tacy polują na takie fury.

 

Kup sobie gps tracker i ukryj w aucie. Jak stwierdzisz, że zgubiłeś auto, wysyłasz sms-a na urządzenie a ono podaje ci dane geograficzne gdzie jest. Idziesz z tym na policję a oni przyprowadzają ci auto pod dom.

 

Jak jesteś czymś takim zainteresowany to daj znać na priv. Mam taki jeden za 300zł. U mnie działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden alarm nie pomoże jak trafisz na profesjonalistów a tylko tacy polują na takie fury.

 

Kup sobie gps tracker i ukryj w aucie. Jak stwierdzisz, że zgubiłeś auto, wysyłasz sms-a na urządzenie a ono podaje ci dane geograficzne gdzie jest. Idziesz z tym na policję a oni przyprowadzają ci auto pod dom.

 

Jak jesteś czymś takim zainteresowany to daj znać na priv. Mam taki jeden za 300zł. U mnie działa idealnie.

 

Widzisz mówisz o profesjonalistach a sam proponujesz rozwiązanie do obejscia przez sprytnego amatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest samochód z cyfrową magistralą CAN ,alarm musi być przystosowany do współpracy z nią . Zwykły alarm lub pstryczek-elektryczek gdy zadziała będzie wywalał "błąd"za każdym razem. Ja znalazłem chyba 2 takie alarmy do których nie do końca byłam przekonamy co do skuteczności. Po konsultacjach z różnymi fachmanami i przemyśleniu założyłem mniej komfortowe dla kierowcy rozwiązanie ale według mnie bardziej pracochłonne dla złodzieja, blokadę skrzyni biegów Niedźwiedzia.Nie ma nic pewnego ,kwestia tylko kwalifikacji złodzieja ale jak idzie trzeba im to max. utrudnić a może i zniechęcić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tylko że ja mam automata i blokade skrzyni nie założe/

 

Decyzja oczywiście należy do Ciebie,do niczego nie namawiam. Ja nie widzę przeciw skazań np.zdjęcie z blokadą typu "Z" http://www.niedzwiedz-lock.pl/blokady.php . Nawet jak nie mają gotowej od ręki do danego auta to zaprojektują i wykonają profesjonalnie ,tak jak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podpisu kolegi megapol wynika że ma samochód z 2008 roku, więc ma skrzynie ze sterowaniem elektronicznym i poprostu nie ma typowego mechanicznego lewarka skrzyni. Jest lewarek "elektroniczny". Co do zabezpieczeń to najlepsze są najprostsze, a nawet jeśli się tam czegoś nie odbezpieczy i w wyniku tego wyskoczy błąd to chyba nie tragedia, przynajmniej widać że zabezpieczenie działa ;) A jak komuś bardzo zależy na tym żeby ukraść to zabierze w całości, chociaż e60 to nie bentley czy ferrari więc mało prawdopodobne. Najgorsze są kradzieże lusterek itp. bo na to ciężko zaradzić, ale są sposoby np monitoring mikrofalowy i prealarmy, lecz nie bez wad...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Myslę o alarmie ZEDER , kobitka przez telefon mówiła mi że nie mają przypadków kradzieży jedynie próby włamań.

Co o tym sądzicie.

a jak myślicie o http://www.autoblok.com.pl/ofe/o1.html, jest to hydrauliczne hamulce blokada na taką małą kartę.

Co o tym myślicie?

Który lepszy według was

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.