Skocz do zawartości

ENGINE LAYOUT Redukcja mocy!!!!


szatruch

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdziłem forum i jeszcze nikt konkretnie nie napisał na ten teamt!!!

 

ENGINE LAYOUT Redukcja mocy!!!!Mam BMW E61 rok 06/12/2005

520 d.

Moc ma byc 120KW-163 KM

W dowodzie jest 110 KW-150 KM

I jaka jest prawda??

W niemczech specjalnie obniżali moc w służbowych autach po to tego żeby płacic mniejszy podatek.

I CO TERAZ???

Moje auto było słuzbowe - tylko jeden właściciel, ja jestem drugim od 30,000 tys.km.

Jak prosto dojść do tego jaka jest rzeczywista moc???

 

150 czy 163 KM

 

A jeśli jest faktycznie 150 KM, to czy odblokowac na 163 KM??

mam przebieg 231,000 tys.km

I naprawde auto IGŁA, żadnych wycieków. żadnego pocenia, nic w tym stylu!!

chodzi mi o to, czy przy tym przebiegu warto wzrastać moc w aucie?? ma zamiar jeszcze tym autem do 300,000 tys.km przejechać bez problemu.

Tak na marginesie jak w poprzednich (PASSAT 1,9 TDi 101 KM-280,000 tys.km)

 

Ja wiem ze diesle mają duży zapas mocy. Ale prawda jest taka-do pewnej mocy o do pewnego przebiegu.

 

A druga sprawa jest taka???

Jaka jest różnica miedzy 150 a 163 KM!!!!

Jest duża róznica????

większy moment obrotowy???

Jaka jest różnica???

 

P.S. Prosze o konkretne porady i przykłady.

Z góry dzieki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli po rozkodowaniu VIN-u jest ENGINE LAYOUT to oznacza że macie ograniczoną moc przez wgrany specjalnie program i 520d jest ok. 150 KM a w 525d jest 163 KM, wystarczy podjechać do firmy chip tuningowej żeby zrobili indywidualne programy dopasowane do stanu silnika i bezpiecznie 30 % mocy można dodać a w autach takich jak wasze czyli z ENGINE LAYOUT nawet więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś że stosuje się to po to żeby zmniejszyć podatek za samochód u nas liczy się pojemność jak ściągamy samochód a w niektórych krajach moc. zazwyczaj sa to samochody sprzedawane do firm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli po rozkodowaniu VIN-u jest ENGINE LAYOUT to oznacza że macie ograniczoną moc przez wgrany specjalnie program i 520d jest ok. 150 KM a w 525d jest 163 KM, wystarczy podjechać do firmy chip tuningowej żeby zrobili indywidualne programy dopasowane do stanu silnika i bezpiecznie 30 % mocy można dodać a w autach takich jak wasze czyli z ENGINE LAYOUT nawet więcej.

 

guzior2 rozumiem że jak piszesz jeśli po rozkodowaniu VINu u mnie jest coś takiego S843A ENGINE LAYOUT Redukcja mocy to mam ograniczoną moc fabrycznie do 150KM, ale jak to jest bo po rozkodowaniu VINu jest też coś takiego jak MOC 120. To ile w końcu mam koni? Auto pochodzi z Belgi, jeździł nim jakiś kierownik w salonie BMW (auto flotowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

163KM to standard dla tego silnika, ale masz opcje S843A czyli zmniejszenie mocy więc finalnie 150KM. Podejrzewam że wystarczyło by usunięcie tej opcji przy pomocy NCS i przeprogramowanie sterownika przy pomocy SSS.

 

A jeśli bym się zdecydował na wiruska w profesjonalnej firmie, to czy podciągną mi autko na 192KM tak jak dla silnika 163KM, czy na 180KM tak jak dla silnika 150KM. Zakładając że silnik jest w super stanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdjąć opcję redukcji mocy i wgrać nowy soft do silnika.

 

Mam rozumieć że jak pojadę na wiruska do profesjonalnej firmy i chcę podciągnąć moc np do 190KM do oprócz wgrania nowego softu muszą mi zdjąć redukcję mocy i wgrać nowy soft? Czy wytarczy wgranie nowego softu, który przygotują pod moje auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Redukcja mocy = soft Jedziesz do chip tunera i on zrobi ci taki program jaki sobie zażyczysz, ja osobiscie chciałem delikatny chip dlatego mam 183 KM jak chcesz to zrobią ci na 200 KM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redukcja mocy = soft Jedziesz do chip tunera i on zrobi ci taki program jaki sobie zażyczysz, ja osobiscie chciałem delikatny chip dlatego mam 183 KM jak chcesz to zrobią ci na 200 KM.

 

Chce taki żeby byl bezpieczny dla silnika. Kolega ma zrobione na 192KM w wtakim samym silniku jak ja mam. Przejechał już ponad 130000km po wirusku i nic mu nie siadło. Ja mam w tej chwili przejechane 154000KM i zastanawiam się do ilu podciągnąć (auto flotowe, w tej chwili 150KM). Robić na 190KM :roll: , a może mniej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

to że auto flotowe to nie znaczy ze masz gorszy silnik, moc zredukowaną masz ze względu na podatki.

Najpierw powinieneś odblokować moc którą masz w aucie tak aby wróciło ono do standardu, następnie możesz sobie zrobić program na około 190 KM i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
to że auto flotowe to nie znaczy ze masz gorszy silnik, moc zredukowaną masz ze względu na podatki.

Najpierw powinieneś odblokować moc którą masz w aucie tak aby wróciło ono do standardu, następnie możesz sobie zrobić program na około 190 KM i tyle.

 

 

Ponad rok się zastanawiałeś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wiesz, moim zdaniem dobrze zrobil. Potem ktos wejdzie na forum i bedzie znowu o to pytal. I fakt wgranie nowej mapy tzn fabrycznej bez redukcji to okolo 10-15 minut

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.