Skocz do zawartości

wymiana oleju w automacie! dobry serwis


seby

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

posiadam bmw 530d, 218KM,

skrzynia: GA6HP-26Z

 

wiem, że na ten temat było już wiele postów, ale nie udało mi się nic konkretnego znaleźć...

 

zamierzam wykonać wymianę oleju w firmie axod/kraków (axod.pl). Czy ktoś z was tam wymieniał olej itd.??

ogólnie na necie znalazłem raczej pozytywne opinie o tej firmie, ale wiem że oni specjalizują się bardzie w audi i vw, natomiast u nas na forum mało jest info o nich....

2 sprawa, wiem że najlepiej zalać oryginalny olej tj Shell ATF M-1375.4 lub ZF LifeGuardFluid 6 natomiast koleś z axod zaproponował mi wlanie oleju Esso 17144 (poczytałem tutaj na forum, że ten olej do d..py i można sobie skrzynie uszkodzić)

i dla tego troche mnie to zastanowiło :nienie:

 

Proszę o jakieś podpowiedzi, ponieważ mam mały mętlik :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych doświadczeń z tą firmą i nie chcę mieć. Chyba niedokładnie zrozumiałeś moją wypowiedź, być może robią dobre oleje, ale jeżeli miałbym wlać coś nieoryginalnego do skrzyni to z pewnością nie to.

A tak z ciekawości, to był Twój pomysł żeby Fuchsem zalać automat, czy zostałeś postawiony przed faktem dokonanym.

Jeżeli to była Twoja decyzja to czym się kierowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam żadnych doświadczeń z tą firmą i nie chcę mieć. Chyba niedokładnie zrozumiałeś moją wypowiedź, być może robią dobre oleje, ale jeżeli miałbym wlać coś nieoryginalnego do skrzyni to z pewnością nie to.

A tak z ciekawości, to był Twój pomysł żeby Fuchsem zalać automat, czy zostałeś postawiony przed faktem dokonanym.

Jeżeli to była Twoja decyzja to czym się kierowałeś ?

 

Nie pisałam że zalałem automata .Olej kupiłem w moim przypadku do manuala i mostu.W ofercie mają również oleje do automatu. Kierowałem się tym: spełnia normy BMW LT-3 i specyfikacji BMW 2300 7533 818 do między innymi mojej skrzyni biegów GS6-37DZ.Każdy olej który spełnia normy producenta powinien być bezpieczny i odpowiedni. Jeżeli będzie spełniał normy danego producenta niema to większego znaczenia jakiej firmy. Nie mamy też żadnej gwarancji że olej kupiony a ASO jest najlepszy. Umowy,biznes.Nie wiem albo raczej wiem czy nie jest to następny przykład przepłacania za opakowanie w ASO,w moim przypadku prawie 3 krotnie. Przeczytaj dokładnie http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=904&L=0 http://skrzynie.com.pl/fuchs-sae-75w-80.html http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1231

Nikogo nie namawiam do stosowania tego czy innego oleju,decyzję każdy niech podejmie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.