Skocz do zawartości

Do wszystkich jeżdżących 320d - wskazanie ekonomizera


marekbbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Proszę Was o małą pomoc - wydaje mi się że moje auto jak na 163 konie trochę słabo ciągnie... i albo mi się wydaje albo tak jest po prostu. Przejechałem się kolegi 320d i u niego na 5 i 6 biegu czuć wyraźną różnicę w mocy auta z tym że on nie wie czy ma wersję standardową 163 konie czy ktoś przed nim robił chip tunning.

 

Dokładnie to mam do Was pytanie czy jadąc na 5 albo 6 biegu podczas wciśnięcia gazu do dechy strzałka spalania idzie do wartości max czyli 20l/100km czy nie? U mnie na 4 biegu idzie do końca, na 5 idzie pod 18l/100km a na 6 biegu i wciśnięciu do końca idzie tylko do 14l/100km - stąd też wnioskuję że może mi trochę słabo ciągnąć..... U kolegi podczas jazdy sprawdzałem spalanie chwilowe: na 5 biegu idzie do max a na 6 biegu idzie gdzieś pod 18l/100km.

 

Jakbyście mogli to sprawdzić i dać mi znać jak to u Was wygląda to fajnie by było :) Wiedział bym coś więcej, czy szukać wiatru w polu czy sobie odpuścić bo tak powinno być czy jeszcze coś innego - dodam że podłączałem auto do końca i brak błędów.

 

Z góry wielkie dzięki i pozdrowienia.

Marek.

Edytowane przez marekbbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - po chipie masz. Auto kolegi którym jeździłem też jest prawdopodobnie po chipa ale tego na 100% nie wie....

 

Jakby ktoś mógł to sprawdzić jeszcze u siebie to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamownia prawde CI powie. Niech wjedzie na hamownie i bedzie mial wszystko czarno na bialym.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym katalogu są tylko wyniki symulacyjne... a więc warte tyle co nic. pozdr.

 

u mnie 40-160 wychodzi sekundę lepiej niż w tej symulacji ale to pewnie kwestia przekłamania licznika

taka dokładność do okreslenia czy coś jest zwalone w silniku czy nie spokojnie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że moje auto jak na 163 konie trochę słabo ciągnie

 

Stopery i inne hamownie nie są mi potrzebne. Po prostu chciałbym wiedzieć czy w autach 320d 163km na 5 i 6 biegu przy dodaniu gazu na max strzałka od spalania chwilowego idzie na max czy nie?

 

Jak chcesz sprawdzić czy trzyma moc to właśnie stoper albo hamownia a nie strzałka od zużycia paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stopery i inne hamownie nie są mi potrzebne.

 

Po prostu chciałbym wiedzieć czy w autach 320d 163km na 5 i 6 biegu przy dodaniu gazu na max strzałka od spalania chwilowego idzie na max czy nie?

 

W miedzy czasie miałem krótką przejażdżkę i specjalnie sprawdziłem ma 4 i 5 ma max. na 6 wskazanie 18 l.

Tylko maje wyniki mogą być nieadekwatne , silnik po cipie. Lepiej jak by Ci ktoś sprawdził na serii. Ja osobiście odżałował bym tą 100zł i tak jak już kolega wcześniej radził pojechał bym na hamownie i masz konkretny wynik bez domysłów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopery i inne hamownie nie są mi potrzebne.

 

Po prostu chciałbym wiedzieć czy w autach 320d 163km na 5 i 6 biegu przy dodaniu gazu na max strzałka od spalania chwilowego idzie na max czy nie?

 

W miedzy czasie miałem krótką przejażdżkę i specjalnie sprawdziłem ma 4 i 5 ma max. na 6 wskazanie 18 l.

Tylko maje wyniki mogą być nieadekwatne , silnik po cipie. Lepiej jak by Ci ktoś sprawdził na serii. Ja osobiście odżałował bym tą 100zł i tak jak już kolega wcześniej radził pojechał bym na hamownie i masz konkretny wynik bez domysłów .

 

 

Dzięki kolego za odpowiedź, na to czekałem tylko szkoda że masz chipa... Poczekam aż ktoś mający auto w serii się odezwie :) i powie jak u niego się to zachowuje.

 

Z chęcią bym pojechał na hamownie ale w pobliżu nie mam.... ale za to sprawdzę stoper :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym pojechał na hamownie ale w pobliżu nie mam.... ale za to sprawdzę stoper :)

 

Pozdrawiam.

 

nagraj sobie telefonem zegary i potem przewijając po jednej klatce na kompie możesz dosyć dokładnie (u mnie 15 klatek na sekundę) pomierzyć wszystkie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie wg mnie jest bez sensu.zalezy przy jakiej predkosci idzie spalanie do konca. jak depniesz przy 100km/h na 6 biegu to pojdzie do konca a jak bedziesz jechal 200km/h to nie pojdzie do konca. Jedynym rozwiazaniem w twoim przypadku jest hamowanie auta, Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie wg mnie jest bez sensu.zalezy przy jakiej predkosci idzie spalanie do konca. jak depniesz przy 100km/h na 6 biegu to pojdzie do konca a jak bedziesz jechal 200km/h to nie pojdzie do konca. Jedynym rozwiazaniem w twoim przypadku jest hamowanie auta, Pozdrawiam

:cool2: Dokladnie, poza tym bedziesz mial wykresy mocy i momentu i bedziesz widzial co i gdzie sie dzieje.

Na temat wychylenia strzalki ekonomizera nawet nie ma co zaczynac dyskusji, bo nie jest on do tego aby wskazywal czy auto chodzi dobrze, czy tez nie.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - bardzo Was proszę nie piszcie mi że to bez sensu itp itd... Wiem że może to nie ma sensu ale chciałbym wiedzieć jak jest u innych powiedzmy od 100km/h na 5 oraz 6 biegu po wciśnięciu pedału gazu na max.

 

Miałem różne auta i w każdym ekonomizer wychylał się na max. Pisanie że to jest bez sensu i hamownia jest jedynym rozwiązaniem jest nie na temat mojego pytania. Po prostu chciałbym wiedzieć - dwie osoby już napisały że idzie prawie pod max ale one mają auta po chipie, ciekawe jak jest w autach w serii.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318d po lifcie bez chipu, ~identycznie jak u Twoim aucie:

na 4 biegu idzie do końca, na 5 idzie pod 18l/100km a na 6 biegu i wciśnięciu do końca idzie tylko do 14l/100km

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla kolegi marekbbi ma to sens i mnie to nie dziwi . Oczywiście nie przy 200km/h, bo to wtedy nie ma sensu, tylko np. przy ok.110 km/h na 6 biegu. Kolega ma konkretną prośbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Tu masz mój filmik na biegach od 1-4 pełny but , jakość kiepska ale wskazówke ekonomizera widać dobrze :

 

http://uploading.com/files/64c5mm3c/VID_20110304_205122.3gp/

 

A na wysokich biegach jak sprawdzałem, to przy 110-120 na 6 biegu jak depne do końca to stoi jakiś czas na 10, potem idzie wyżej a do 20 dochodzi dopiero koło 240kmh i t oteż nie do końca , tak powiedzmy na 18,5 stoi ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz mój filmik na biegach od 1-4 pełny but , jakość kiepska ale wskazówke ekonomizera widać dobrze :

 

http://uploading.com/files/64c5mm3c/VID_20110304_205122.3gp/

 

A na wysokich biegach jak sprawdzałem, to przy 110-120 na 6 biegu jak depne do końca to stoi jakiś czas na 10, potem idzie wyżej a do 20 dochodzi dopiero koło 240kmh i t oteż nie do końca , tak powiedzmy na 18,5 stoi ;)

Pozwoliłem sobie przekonwertować filmik z Twojego linku na format .avi, nie wszyscy mają narzędzie do odtwarzania .3gp :) http://uploading.com/files/611afd61/VID_20110304_205122.avi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dziękuję bardzo i przepraszam za jakość ale nie mam na to wpływu taki telefon. mam nadzieje, że filmik coś pomorza, a dzisiaj nagram jak nie zapomne na 6-tym biegu od 80-120kmh ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Będzie póxniej jak pojadę z kwiatami do teściowej, ale wielkich prędkości nie będzie , postaram sie na 5 i 6, przy 90-14kmh jeżeli warunki pozwolą

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.