Skocz do zawartości

320 D dymi moooocno na niebiesko ale nie zawsze


MarkoS007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopadło i mnie ale trochę inaczej niż wszystkich. Problem dymienia występuje w różnych momentach. Raz bywa, że odpalę na zimnym i jest OK a po kilometrze zaczyna dymić na niebiesko że hoho, aż wstyd że bumka tak może :(, innym razem nawet na ciepłym w pewnym momencie robi to samo. Dym jest niebieski i cholernie gryzący z zapachem diesla w powietrzu. Silnik pracuje prawie równo ( jeśli nie liczyć drobnych drgań chyba z powodu drugiego wtrysku, który w INPIE pzy jałowym biegu i 1000 obrotach pokazuje poprawną korektę, a przy 3000 obr. ponad +3), przepływka dostaje to czego oczekuje ( wg INPA), reszta wskazań też wygląda OK.

Nie mam pomysłu, ale może ktoś to już przerabiał i zna wyjście. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm woda w baku ???

 

proponuje wlac do baku troche uszlachetniacza do ropy to przeczysci wtryski i przepali nagar

 

a możliwe że musisz zmienić stacje bo lipe tankujesz albo ktos przed toba tankował

 

Hmmm, woda to chyba raczej nie ( jeśli niebieski dym to woda ???), chyba że już do vervy w Orlenie wody dolewają. Jeśli ktoś przede mną lipę tankował to we Francji jakieś 14 kkm temu, czyżby teraz sie objawiło.... A z uszlachetniaczem to może bym i spróbował ( chociaż producent nie pochwala żadnego dolewania czegokolwiek do paliwa... ).

Czy ktoś ma jakieś inne podejrzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może turbo puszcza olej do IC i czasem zasysa to silnik i daje niebieskim dymem?? luzy na wirniku masz?? olej bierze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz rózne sa objawy brudnego paliwa na stacjach teraz sie wody nie dolewa tylko zza wschodniej granicy tanią rope

 

oczywiscie to skrajne przypadki i mam nadzieje ze nie miałes takiego pecha

 

spróbuj zalac czyms do czyszczenia wtrysków i nagaru nie zaszkodzi jak raz na kilka K km wlejesz jakiego uszlachetniacza do diesli

 

sprawdz czy nie ubywa znaczaco oleju i czy w momencie tego poddymiania nie spadaja obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może turbo puszcza olej do IC i czasem zasysa to silnik i daje niebieskim dymem?? luzy na wirniku masz?? olej bierze??

 

Cholera, jeśli tak jest to może być turbawka. Dzisiaj wyprzedzałem na czwórce i dociągnąłem do ok 140 km/h. W jakiś czas po wyprzedzeniu miałem objaw jakby turbina nie działała - kompletny muł jak wolnossący ! Czy możliwe, że turbina przestała działać, albo zmienna geometria się "zawiesiła ? Dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu turbina ożyła, jednak przy pociśnięciu (znów wyprzedzanie) chwilami słychać odgłos jakby jakiś wirnik uderzał o obudowę (łopatki turbiny ???). Turbawka pada ???!!!

A z dymieniem to dziwna rzecz - znowu tak jak ostatnio - odpalam, jadę ok 1 km i jest OK, potem kopci przez jakiś 1 km i przestaje. Właściwie to przyuważyłem że to się dzieje tylko na zimnym motorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowo turbina.

Jeśli luzy w normie to czyszczenie, piaskowanie pomoże. Jeśli nie to spory pieniążek trzeba będzie wydać.

 

I tak do następnego razu.

Komu w drogę, temu Neste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłeś luzy wału wirników??

 

Nie brałem się do rozbiórki bo problem jest od przedwczoraj. Czy da się do turbiny dobrać bez demontażu wydechu ? Jak zmieniałem dwumas, docisk i tarczę to obejrzałem od spodu ale nic prostego. Może od góry da się to poodłączać żeby sprawdzić te luzy. Z tego co tu czytałem to po zdemontowaniu węża dolotu mogę "pomacać" wirnik, czy robi się to inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. ściągnij rurę dolotową do sprężarki i poruszaj wałkiem w górę/dół i do siebie/od siebie.

 

A która to z rurek albo do którego miejsca dochodząca bo w sprężarkach słaby jestem :(.

http://img23.imageshack.us/img23/4053/sprzarka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.