Skocz do zawartości

Brak klaksonu


warnyak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po wyjęciu pierścienia ślizgowego z kierownicy (wyjąłem bo trzeszczał jak s.kur.w***) pozbawiłem się tym samym sygnału dźwiękowego. Zbliza się jednak przegląd, a bez tego elementu o jego pozytywnym wyniku mogę zapomnieć. W moim pierścieniu ułamał się kawałek plastiku obudowy przez co nie nadaje się on już do użytku. W związku z powyższym (oraz z ceną nowego pierścienia) mam kilka pytań:

 

*czy jest możliwość podłączenia samego kabelka od klaksonu?

*istnieje jakiś prowizoryczny (zdaję sobie sprawę, że to słowo jest bluźnierstwem w temacie BMW, niestety obecna sytuacja mnie do tego zmusza), jednorazowy patent. ot, na przegląd dopóki nie znajdę używanego elementu pasującego do mojej kiery w rozsądnej cenie?

*jak jest z kompatybilnością kierownic innych modeli tj e34/e36 czy dowolna kiera z tych modeli rozwiąże problem? - szczególnie chodzi mi tutaj o opcje bez poduchy, bo takie na allegro można dostać za 20zł

 

jak zwykle liczę na pomoc bardziej doświadczonych

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do patentu z klaksonem to sprawa jest prosta.. jeśli masz dostęp do kabli to podłącz je do małego włącznika-klikacza(daje styk tylko podczas wciśnięcia) i przyklej dwustronną pianką klejącą gdzieś przy kierownicy. Potem możesz to usunąć tak że nie będzie śladu. W końcu klaksony różnie są montowane. Czasem w widełce przy kierownicy. Ale jest!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem kiedyś w vw t4 bo tam masakra z brakiem klaksonu była najlepiej gdzieś podjechać na szrot i wymontować zużyty element na pewno nie będzie strasznie drogi a jak już będziesz miałw rękach to zawsze możesz ocenić stan czy opłaca się takie ustrojstwo kupować
Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy starsza kiera, bez poduszki, np:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&btnr=32_0604&hg=32&fg=35

 

będzie pasowała do e34 z ostatniego wypustu, czy to nie jest tak, że każda kiera jest kompatybilna wstecz?

 

w kierownicy z linku nie wychodzą żadne przewody z tyłu - jak w niej działa klaskon, na styki jakieś ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei bardzo słabo brzmi klakson :D Może ma słabą masę? Muszę sprawdzić, jak to nie to, to wymienię ;) Nigdy nie ma czasu hehe

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.