Skocz do zawartości

Brak halogenów


Ziutek_O-ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie,nie dano śmigałem sobie na halogenach przednich tylnich potem dłuższy czas nie były używane no i dziś rano miałem chęć odpalić sobie

przednie a tu nic zero reakcji w domu wyjąłem przełącznik sprawdziłem miernikiem przełącznik(pod pin 2 podłączyłem jeden kabel miernika no i łącznik w pozycji 0 na żadnym pinie reakcji następnie przełącznik w pozycji włączonych halogenów przednich na pinie 1 przejście,przełącznik w pozycji włączonych halogenów tylnich i przednich przejście na pinach 1 i 4) więc przełącznik chyba sprawny prąd jest na pinie 2 w kostce przełącznika podświetlenie przełącznika też działa niestety nie świecą się ani halogeny ani kontrolki w zegarach wyciągnąłem zegary żeby sprawdzić czy żarówki są sprawne i wszystko ok już nie wiem co to może być ???

Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może padł przekaźnik.

Posłuchaj czy cyka przy załączaniu halogenów.

A najlepiej miernik w dłoń i po kolei szukaj gdzie ginie prąd.

 

A jeszcze jako ciekawosteke dodam, że swego czasu tez przestały mi swiecic halogeny i szukałem co jest grane... okazało sie że spaliły się obie żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak sprawdziłem żarówki wszystkie ok,jak zapożycze prąd z podświetlenia przełącznika i przy pomocy kabelka zmostkuje to świecą i jedne i 2gie światła,brakuje prądu od razu na wejściu do przełącznika czyli pin nr 2,przekaźniki sprawdziłem mam takich samych pomarańczowych z kilka znalazłem który jest od świateł mijania i wszystkie działają bo wtykałem je w miejsce przekaźnika świateł mijania wcześniej sprawdziłem ich oznaczenia i były takie same więc to dziwne.

 

No i tak drążąc dalej temat doszedłem do tego że z pinu nr 4 przełącznika świateł powinno iść zasilanie na światła przeciwmgielne podłączyłem miernik pod ten pin żeby sprawdzić przejście na jakiś inny pin ale sprawdziłem wszystkie przełącznik w pozycji włączonych świateł mijania i żadnej reakcji tak więc podejżewam że to przełącznik ale pewien nie jestem bo nie mam innego na sprawdzenie,czy ktoś mógł by sprawdzić to na swoim ????

Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.