Skocz do zawartości

Stukanie w przednim lewym zawieszeniu.


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem..

 

Kiedy jadę jakąś nieutwardzoną drogą z nawet niewielkimi dziurami słyszę z lewej strony (na przodzie) takie dość delikatne stuki (jakby metal o metal). Prawa strona pracuje bez zarzutu.

Jakoś w październiku zeszłego roku wymieniałem z obu stron końcówki drążków kierowniczych, gumy stabilizatora, ale niestety to nie pomogło.

 

Ma ktoś pojęcie co to może być ? może jakaś część wahacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moze maglownica jest do wymiany? koleszka mial takie same bicia i niestety maglownice msial wyminic..

 

hoho :shock:

 

to żeś mnie kolego zaskoczył.. nawet o tym nie pomyślałem.

przy skręcaniu stuków z okolic maglownicy nie słysze, luzów też raczej nie ma.

Może przydałaby się wizyta na "trzęsawkach" w stacji kontroli pojazdów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to jedź na stacje diagnostyczną, tylko nie na zwykłą z kanałem bo zapłacisz 20zł (nawet jak mają trzepaki) to albo nie znajdą albo powiedzą Ci że coś innego.... jedź na stację z podnośnikiem wtedy z łyżką w ręku nawet sam znalazłbyś te luzy :cool2:
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym samym etapie co ty. tez mi coś stuka. mechanik sprawdził wszystko i jest ok. Zaczął sprawdzać tzw. maglownicę i chyba będzie to. jak trzeba będzie to ją zregeneruję-koszt nie jest porażajacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś bylem na stacji kontroli...

auto wytrzęsione, jakichkolwiek luzów brak.

Jednak gdy diagności zaczęli sprawdzać układ kierownicy to wyszło... właśnie to, czego najmniej się spodziewałem. Maglownica wydaje niepokojące dźwięki i ma delikatne luzy. Co prawda mówili ze jak na razie to nic poważnego, ale ja już powoli się rozglądam za warsztatem który mi ją zregeneruje.

 

Może ktoś mógłby polecić kogoś dobrego i pewnego z okolic Łodzi - Warszawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scovroon a to nie jest taki dźwięk przypominający skrzypienie desek jak w starym statku? Ja mam taki dźwięk i dwóch mechaników rzuca inną diagnozę:

maglownica - po wizycie na szarpakach

wachacz.

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Właśnie dziś bylem na stacji kontroli...

auto wytrzęsione, jakichkolwiek luzów brak.

Jednak gdy diagności zaczęli sprawdzać układ kierownicy to wyszło... właśnie to, czego najmniej się spodziewałem. Maglownica wydaje niepokojące dźwięki i ma delikatne luzy. Co prawda mówili ze jak na razie to nic poważnego, ale ja już powoli się rozglądam za warsztatem który mi ją zregeneruje.

 

Może ktoś mógłby polecić kogoś dobrego i pewnego z okolic Łodzi - Warszawki?

 

 

witam i jak jestes juz po regeneracji maglownicy???? przestało ci stukac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie regenerowałem, bo stałem cienko z czasem. Teraz bliżej wiosny na pewno się za to zabiorę.

Ta firmę co pokazałeś z allegro biorę pod uwagę i to dość poważnie, tylko nigdzie na necie nie ma o nich za bardzo opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie objawy masz przy uszkodzonej maglownicy???? takie głuche stukanie ???

mi to się najbardziej objawia na jakiś małych nierównościach (np jak jade po ubitych kamieniach) słychać ciągłe stuki i czuć te stuki delikatnie na kierownicy.

Na kanale też była sprawdzana i delikatne stuki przy energicznym skręcaniu wydaje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tez na kanał musze sie przejechac mam wymienione całe zawieszenie lenfordera i ciagle cos mi stuka jak jade po nieruwnosciach , takie gluche stukanie

. ciekawe czy na miejscu wymieniaja w tej firmie i czy maglownica w XD jest taka sama jak w zwykłym e 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tez na kanał musze sie przejechac mam wymienione całe zawieszenie lenfordera i ciagle cos mi stuka jak jade po nieruwnosciach , takie gluche stukanie

. ciekawe czy na miejscu wymieniaja w tej firmie i czy maglownica w XD jest taka sama jak w zwykłym e 60

w xd jest inna.

Już się kiedyś dowiadywałem, możesz jechać- oni Ci zdemontują, zregenerują i spowrotem zamontują - 650zł taka usługa do e60.

W tym gwarancja na 12mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim weżniesz się za maglownicę,to wymień łączniki stabilizatora,one często stukają i nie widać tego na szarpakach(150zł i 0,5h roboty).Dla mnie mechanicy również kazali wymienić maglownice bo były lekkie stuki(podobno to normalne przy zgaszonym silniku),najpierw wymieniłem łączniki stabilizatora i nie ma żadnych stuków nawet na bruku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim weżniesz się za maglownicę,to wymień łączniki stabilizatora,one często stukają i nie widać tego na szarpakach(150zł i 0,5h roboty).Dla mnie mechanicy również kazali wymienić maglownice bo były lekkie stuki(podobno to normalne przy zgaszonym silniku),najpierw wymieniłem łączniki stabilizatora i nie ma żadnych stuków nawet na bruku.

W swojej wymieniałem i końcówki drążków i łączniki stabilizatora jakoś w zeszłym roku. Więc w moim przypadku to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.