Skocz do zawartości

323i e-46 mokry zbiorniczek wyrównawczy


zolty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z prowadzeniem mojego BMW mianowicie gdy wjade w jakąś dziurke rusza się kierownica. Zauwarzyłem ze mokry jest zbiorniczek wyrównawczy od wspomagania czy morze to być powiązane ze złym prowadzeniem :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a moze masz luzy w zawieszeniu ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze masz szerokie opny i niski profil i stad te odczucia na kierownicy ,a zbiorniczki od wspomagania to chyba wszystkie sa upocone

 

jak z tym walczyc? u mnie pojawiło sie ostatnio tez małe zapocenie i nie wiem co z tym robic....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wezyk od zbiorniczka, ten co idzie do dolu, mozesz miec zle zalozona opaske na nim, albo moze jest sparcialy i trzeba wymienic. Ja tak mialem, zla opaska byla zalozona, nie takie cisnienie bylo przez to w zbiorniczku, i dlatego walilo do gory tez plynem ze zbiorniczka. Sprawdz, grosze mnie to kosztowalo, a pomoglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o kierownice, to sprawdz zawieszenie, mozesz miec problem z wahaczami, nie zebym cie straszyl, moze to w ogole nie to, ale jesli wahacze ci wyskocza to mozesz zgubic kola :shock: a tego bysmy nie chcieli. Zasuwaj do mechanika i sprawdz.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony standard 205/55/16. Zawieszenie wymienione wachacze, amortyzatory, drążki i koncówki.Geometria ustawiona. W warsztacie nie stwierdzono żadnych luzów.

oki, a co masz na mysli ze kierownica sie rusza? Tzn ze tak sie rusz jak bys mial luz na niej, czy sie trzesie czy jak jeszcze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak jadąc np 80 km wjade na jakieś nierówności to kierownica sama sie skręca( tzn.jak bym sam skręcał) delikatnie, żadnych drgań ani nic przy chamowaniu też spokuj.

 

No to naprawde nie mam pojecia, jesli jest to delikatne tylko skrecanie, to raczej jest normalne, kazde auto przy najechaniu na nierownosci reaguje w ten sposob, tzn. kola wpadajac w nierownosc sa przez ta nierownosc "prowadzone", ale to naprawde musi byc delikatne i powinienes to kontrolowac mocniejszym trzymaniem kierownicy w rekach. A jesli to nie to o czym mowie, to albo sprawdz u mechanika(najlepiej zaufanego- wiadomo co niektorzy wyrabiaja).albo niech ktos kto sie bardziej zna na tym ci poradzi.Sorki, ze nie pomoglem tak czy inaczej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki przynajmniej troche mnie uspokoiłeś da się utrzymać kierownice , tylko nie lubie jak jest coś nie tak.A z fachowcami w mojej okolicy jest że pożal sie tylko kase za byle co umią brać ażeby coś zrobić to nie mają pojęcia. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.