Skocz do zawartości

320d - Chwilowe spadki mocy


Dexter87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wiele osób z forum kupiło te zaworki z allegro i są zadowoleni a tak poza tym to normalne że tak powie bo możliwe że dzięki temu kupisz u niego. Czyli wychodzi na to że w Inter cars jest drożej niż w ASO BMW bo tu kosztuje 340 zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli przepływomierz już nowy z nową obudową. Jeszcze przy okazji diagnozy komputerowej spisz nr oprogramowania w sterowniku i jeden punkt sprawdzania będziesz mieć za sobą. Oczywiście pewny będziesz już tego na 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj sprzedawcę w Intecarsie o zaworek do Opla 1.7 Diesel jest dokładnie ten sam a cena inna ... :D

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam w Twoim mieście nie ma konkurencji? To może by ją zrobił? :D A tak na serio to trochę długo, ale masz czas sprawdzić inne rzeczy. Ma szczęście nie jest to szkodliwe dla silnika, przynajmniej w moim wypadku nie było :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam bo w pierwszym poście napisałeś, że mechanik chce sprawdzić wtryski i zrobić reprogramację za 350zl. Może rzeczywiście on sprawdził soft i miał podstawy tak mówić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jezdzi e60 w dieslu, zajmuje się samymi dieslami wydaje mi sie że jakieś pojęcie ma. Ale czy sprawdził soft? nie wiem. Co do przepływki powiedział że jest w porządku i daje dobre wartości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam w Twoim mieście nie ma konkurencji? To może by ją zrobił? :D

hehe :D mechaników jest od groma ale takich co mają pojęcie do czego służy komp to jest nie wielu, umieją sprawdzić czy jest błąd jakiś i tyle :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił diagnozę więc i sprawdził pewnie soft, a zna się jak twierdzisz, więc pewnie dlatego zaproponował reprogramację. Podjedź jak najszybciej do kogokolwiek z INPA niech sprawdzi Ci nr softu jest to ten nr:

http://img541.imageshack.us/img541/8235/adaptacja3.jpg

zdjęcie z tego wątku jeśli okazało by się, że masz stary soft a nową przepływkę, to za 2 tygodnie ten kumaty mechanik ci wgra nowy soft i problem masz z głowy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem u mnie szedł do końca, jedynie opadał w momencie spadku mocy, i to tylko czasami spadł na 16 zwykle jedynie odchylał się od 20l. U Ciebie jesli stoi równo na 20l to tylko dla świętego spokoju sprawdź ten soft, wtedy z czystym sumieniem napiszesz, że przepływka i soft na pewno to nie jest! :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wiecie może czy w moim bmw znajduję sie separator? i gdzie on jest? :oops:

Dodam jeszcze że po odpaleniu jakieś 10 sek święci mi się żółta kontrolka od oleju. Wpadłem na taki trop że może ma to coś wspólnego z moimi spadkami mocy.

Edytowane przez Dexter87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli separator oleju czyli odma? czy jakiś inny separator? Jeśli chodzi ci o odmę to pod plastikową przykrywką pod która są uszczelki 9 i 10 znajdziesz filterek sznurkowy, w naszych nie montowali separatora, wymiana wskazana. A oto obrazek:

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/k/l/122.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba ściągnąć obudowę filtra powietrza żeby dostać się do tego filtra? A co powiesz o tej żółtej kontrolce która mi sie zapala pod odpaleniu samochodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta kontrolka to albo za niski poziom oleju w silniku należy natychmiast sprawdzić!! Lub uszkodzony czujnik poziomu oleju częsta przypadłość w 320d poszukaj na forum jest cała masa tematów. A odmę wymieniasz tak jak mówisz ściągasz obudowę filtra powietrza i będziesz mieć obudowę odmy na widoku, zresztą na forum jest instrukcja jak to wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że żółta kontrolka to poziom oleju ale olej mam praktycznie na max zalany a kontrolka cały czas świeci. A zabrudzony filtr tej odmy jakie ma negatywne skutki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma ma za zadanie odpowietrzanie skrzyni korbowej jak będzie odma zatkana to silnik może spalać olej czyli auto zacznie kopcić. A jeśli poziom oleju masz OK tzn, że czujnik masz uszkodzony, możesz wymienić, ale też nie musisz jeśli będziesz regularnie sprawdzać poziom oleju.

EDIT: źle napisałem odma to odpowietrznik skrzyni korbowej, a filtr ma za zadanie zatrzymywanie oleju, tam gdzie jego miejsce czyli w skrzyni korbowej a nie kolektorze dolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że żółta kontrolka to poziom oleju ale olej mam praktycznie na max zalany a kontrolka cały czas świeci.

Odciągnij nadmiar oleju bo zalejesz i zjarasz katy.

A zabrudzony filtr tej odmy jakie ma negatywne skutki?

oczywiście! zabrudzony=ZAPCHANY... a jak powszechnie wiadomo przy niedostatecznym przewietrzaniu skrzyni korbowej wytworzy się nadmierne i niebezpieczne nadciśnienie przez co olej i mgła olejowa zostaną wyciśnięte przez uszczelki silnika i jego osprzętu konsekwentnie doprowadzając do uszkodzenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.