Skocz do zawartości

Czy można usunąć ENGINE LAYOUT?


mokipera

Rekomendowane odpowiedzi

Przed momentem Maciek_czescidobmw rozkodował mi (viewtopic.php?f=19&t=127871&start=1920) VIN E91 320D do którego zakupu mocno się przymierzam. Wyszła m.in. pozycja "ENGINE LAYOUT Redukcja mocy". Mogłoby się to zgadzać, bo auto jest z flotowego pochodzenia. Mam dwa pytania:

 

1. O ile ta moc może być zredukowana (model 163KM)?

2. Ważniejsze: czy tą blokadę będzie można w jakiś sposób usunąć? Jakie ew. koszty?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Moc jest zredukowana do ok. 150 KM

 

2. Jedziesz do firmy chip tunningowej i oni tworzą ci program jaki chcesz, np. mogą ci zrobić 163 KM i mogą również 200 KM twój wybór. Koszty ok 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to jedynie software'owe ograniczenie, wgrywa się inny program do komputera i po sprawie? Silnik i osprzęt nie jest w żaden sposób zubożony.

Czy dobrze rozumiem?

 

Tak kolego dobrze zrozumiałeś, jest to tylko modyfikacja programu

Edytowane przez Peszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam własnie takie auto - flotowe i mam własnie 150 KM.Samochód ten nieposiada jakiegoś niesamowitego wyposarzenia ale bylo naprawde w bardzo dobrym stanie sprawdzałem auto w Berlinie (ASO) .Samochod był wtedy trzy letni nawet zkontaktowali mnie z właścicielem firmy w ktorej auto jezdziło a była to firma jednoosobowa gdzie jezdził samochod przeznaczony do flot.Takze niektorzy sa sceptycznie nastawieni do samochodów flotowych ale ja jestem zadowolony nawet z tego wyposarzenia i ta moc wcale nie jest najgorsza aczkolwiek apetyt rośnie w miare jedzenia.pozdrawiam i powodzenia w zakupach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale też nie pomogło, głównym założeniem była zwykła oszczędność paliwa...

tak jak koledzy napisali, masz zwykłe auto z zmianą softu, obecnie możesz (Tuner) zrobić z nim wszystko, zmniejeszyć dodatkowo moc/moment też...

pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie chodziło o "zwykłą oszczędność paliwa" poczytajcie bo było o tym na forum co to znaczy wersja flotowa :wink:

 

Jakoś szukałem na forum i nic nie znalazłem. Czy mozesz w skrócie opisać co znaczy "auto flotowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Np o to, że w niektórych krajach płaci sie wyższe podatki za auta trujące bardziej, a wersję flotowe sa sztucznie dławione żeby mieściły sie w niższej stawce ( btw też mam engine layout;) )

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej trujące tzn. dające z rury więcej CO2 na 1 km, więcej CO2 na 1km to nic innego jak większe spalanie...

czyli:

... głównym założeniem była zwykła oszczędność paliwa....

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.