Skocz do zawartości

318d - sedan czy touring i w co doposażyc?


Szywka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

To moj pierwszy post na forum a sprowadzilo mnie to co w temacie :D Przymierzam sie pomalu do nowej trójki. Auto bedzie w wynajmie dlugoterminowym na 3 lata i raczej nie bede go wykupowal tylko jak sie spodoba to wezme potem kolejna generacje :twisted: Pewnych rzeczy nie moge niestety wybrac, oferta jest promocyjna na 318d, wybrac moge czy sedan czy tourig a samo autko doposazyc wedlug cennika do kwoty 13 tys zl. Oprocz tego co w standardzie autko ma dywaniki welurowe, lusterko przyciemniane, czujnik deszczu i to było na tyle :wink:

 

Potrzebuje w zwiazku z tym porady w co najlepiej doposazyc autko w tym limicie jaki mam no i czy wziasc sedana czy touring. Byc moze za rok rodzina mi sie powiekszy :D no i stad po glowie chodzi touring ale gdyby nie to podoba sie sedan... No ale chyba sedan + wózek+ bobas to się nie uda?

 

Co do wyposażenia to chciałbym lepsze niz standardowe audio, moze xenony i... ogrzewanie postojowe :twisted: chodzi o to ze autko bedzie wiekszosc dnia stalo pod chmurka i chcialoby sie wsiasc juz do cieplego wnetrza, nie wiem natomiast na ile rozwiazanie w bmw jest funkcjonalne (wlaczanie czasowe? zdalne?)

 

Wybiore sie niedlugo do salonu i sporoboje jakos wyjsc ze sprzedawca na optymlane wyposazenie w tym limicie ale chcialbym poznac wasze opinie, moze kogos kto ostatnio konfugurowal autko.

 

Oprocz 318d na podobnych warunkach moge wziasc volvo s60/v60 d3 163km, obejrze tez to ale sadze ze jednak bmw to inna klasa mimo ze nominalnie mniejsza moc (potwiwerdza to porownanie w ostatnio Auto Moto) :D No jeszcze xc60 rozwazam ale tu rata sporo wyzsza...

 

Pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od stycznia sprawdzam e90 jako wóz transportowy w sensie bobas+wózek :mrgreen: .. nie jest lekko ale daje radę ;) nie wyobrażam sobie co prawda spakowania się we 3 i pojechania gdzieś na wczasy z wózkiem+gondolą+walizkami.. miejsca zero. Dlatego w tym momencie zdecydowałbym się na e91. W ogóle kombi to kombi ładujesz po dach i jest git. Także ten okres na początku będzie najbardziej uciążliwy. Skoro napisałeś, że bobas będzie to dobrze jest o tym pomyśleć.

 

A co do samego wyposażenia.. xenon na pewno, fotele sportowe+podgrzewane i w zimie masz fajnie, wtedy i webasto jest zbędne, auto i tak stosunkowo szybko się nagrzewa, a ciepłota rozgrzewająca Twoją pupę jest godna polecenia - szczególnie w zimie.

 

Co do samego wyposażenia co dobre, a co nie.. było niedawno o tym, wypowiadali się forumowicze co mają w swoich autach co polecają a czego nie, zapoznaj się z lekturą.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro napisałeś, że bobas będzie to dobrze jest o tym pomyśleć.

 

A co do samego wyposażenia.. xenon na pewno, fotele sportowe+podgrzewane i w zimie masz fajnie, wtedy i webasto jest zbędne, auto i tak stosunkowo szybko się nagrzewa, a ciepłota rozgrzewająca Twoją pupę jest godna polecenia - szczególnie w zimie.

 

Co do samego wyposażenia co dobre, a co nie.. było niedawno o tym, wypowiadali się forumowicze co mają w swoich autach co polecają a czego nie, zapoznaj się z lekturą.

 

Pzdr.

 

No wlasnie jak kombi to z powodu planowego bobasa :D Jezeli chodzi o webasto to czy nie jest tak ze ono jeszcze zalatwia temat skrobania szyb? w sensie przychodzisz juz do nagrzanego autko i nic juz nie skrobiesz tylko jedziesz ? :)

 

Dzieki za odpowiedz, Poszukam tez innych postow na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webasto to bajka nie sądze aby ktokolwiek powiedział ze to jest zbedne tak jak kolega napisał fotel sportowy i xenon to podstawa bynajmniej dla mnie:) a reszte tego co potrzebne masz w zasadzie w standardzie...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tylko touring - funkcjonalnie, choć wygląd to już kwestia gustu.

2. z wyposażenia dodatkowego 13 kola budżetu to niewiele, mysle, ze nie poszalejesz. Na 100% zdecydowałbym sie na ksenony, z ogrzewaniem postojowym dałbym sobie na luz, co najwyżej podgrzewane fotele. Standardowe sa na tyle dobre, ze sportowych też bym raczej nie szukał, co najwyzej regulacje lędzwi. CO do Audio to na 100% warto dopłacić bo standard to lipa.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że Turas i tylko Turas, niestety mi nie udało sie kupić ładnego Touringa...:( szukałem i szukałem ale [BAD]! Dlatego jak znalazłem ładnego sedana to go wziąlem z racji tego ze nie mam JESZCZE rodziny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj "trochę" poisalismy o wyposażeniu, lepszym/gorszym:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=141981&hilit=bajery

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzucę, że w obu E91 mam fotele sportowe w skórach i wizualnie zwykłe odstają znacznie, ale siedziałem w standardowych i przyznam, że dają radę. Zatem jeśli nastawiasz się na wypas wnętrza to są niezbędne, a jeśli masz inne priorytety w tym budżecie to bez bólu możesz wybrać zwykłe.

ps. w Turasa zapakujesz więcej niż Ci się wydaje

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyposażenia to chciałbym lepsze niz standardowe audio, moze xenony i... ogrzewanie postojowe :twisted: chodzi o to ze autko bedzie wiekszosc dnia stalo pod chmurka i chcialoby sie wsiasc juz do cieplego wnetrza, nie wiem natomiast na ile rozwiazanie w bmw jest funkcjonalne (wlaczanie czasowe? zdalne?)

 

Do Webasto dostaniesz pilota. Uruchamiasz 30 minut wcześniej i zapominasz o skrobaniu szyb, nawet tylnej przy ponad -10. Masz wrażenie jakbyś wsiadał do samochodu który właśnie co wrócił z trasy. Przy temperaturze powyżej 15C jego uruchomienie powoduje że wnętrze będzie tylko przewietrzane, zawsze to coś jak leje się żar z nieba i samochód soi na słońcu.

 

Musisz jednak pamiętać że aby mieć Webasto musisz zamówić również iDrive.

 

Pozdraiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tego pewny, w radiu Professional - przycisk menu - jest opcja STAND jako przewietrzanie... Obstawiam że tam może też być Webasto...

Ale ja nie brał bym webasto wolał bym tę kase przeznaczyć na inne elementy wyposażenia... :roll:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

webasto wycenione na ponad 6 tys. warto zamienić na kilka całorocznych dodatków w postaci foteli sportowych, czy podparcia lędźwiowego w normalnych, pakietu lusterek (ściemnianie zewn/wewn + składanie) czy skrętnych ksenonów z doświetlaniem zakrętów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skrętnych dopłata jest na poziomie 1,0 - 1,2 tys? Faktycznie budżet skromny i powstaje pytanie jak auto będzie eksploatowane: miasto/trasa/noc?

Może warto wziąć siedzenia podstawowe z podparcie lędźwiowym i dołożyć do "skrętów"?

Takie luźne dywagacje, poparte posiadanym wyposażeniem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętne bez sensu :) Mam to i jest to fajne, ale nie niezbędne. Za to niezbędny jest po prostu bi-xenon. To warto mieć. Warto mieć też podgrzewane fotele. Lusterka ściemniane i składane zewnątrz to też bez sensu wydatek. Jak dużo jeździsz po mieście to rozważyłbym: Xenon, Automat, podgrzewane siodła.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że kupiec wie że ma 13 000pln na dodanie ponieważ tyle ma określony budżet i odejmując od niego cenę podstawowej wersji E90 zostaje mu 13 000pln.

 

Ja zrobiłbym tak:

Poszedł do najbliższego dealera, usiadł z doradcą sprzedaży i powiedział tak:

-Biorę od was nowe 320d które musi mieć klimatronik, bi-xenon, skóre łączoną z materiałem, kierownica M, podgrzewane fotele i iDrive. Mam na to - cena E90 + te 13 000pln. Niech tak kombinują z rabatem żeby się zmieścić, na 100 % dadzą radę :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalem eleganckiego sedana i... kupilem touringa :mrgreen: bo praktyczniejszy,pakowniejszy i taki sie trafil :cool2: a wyglad no coz...Co do wyposazenia to kwestia indywidualnych potrzeb i gustu,najlepiej zobaczyc pelna liste i wybrac te niezbedne dla siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna nawet przez 0.3 sek nie pomyślałbym o 3ce, a kombi widziałem tylko w przemyśle pogrzebowym.

 

Touring według mnie lepiej się prezentuje (ciągle sedan mi się nie podoba) i jest bardziej praktyczny.

Wziąłbym tylko 320d mimo wszystko, bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ale też pamiętaj że touring też jest troszkę głośniejszy w środku, bardziej słychać szum opon i z tyłu plastiki czasami trzeszczą na nierównościach.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też pamiętaj że touring też jest troszkę głośniejszy w środku, bardziej słychać szum opon i z tyłu plastiki czasami trzeszczą na nierównościach.

 

To fakt, rzeczywiście szum słychać bardziej niż w sedanie. I często skrzypi roletka trochę.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też pamiętaj że touring też jest troszkę głośniejszy w środku, bardziej słychać szum opon i z tyłu plastiki czasami trzeszczą na nierównościach.

 

To fakt, rzeczywiście szum słychać bardziej niż w sedanie. I często skrzypi roletka trochę.

mnie tez skrzypiala ale przestala jak cos tam ulamalem i posklejalem,dziwne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z drobnym skrzypieniem problem mam tylko zimą, a jak się okazało, to dźwięki wydaje oparcie fotelika w połączeniu ze skórą. Co do większego hałasu to można temu zaradzić (trochę) mając zawsze zaciągniętą roletę. Panowie coś za coś, ładowność, wygląd, lepsze dociążenie kontra hałas.

Mimo wszystko touring.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z drobnym skrzypieniem problem mam tylko zimą, a jak się okazało, to dźwięki wydaje oparcie fotelika w połaczeniu ze skórą. Co do większego hałasu to mózna temu zaradzić (trochę) mając zawsze zaciągniętą roletę. Panowie coś za coś, ładowność, wygląd, lepsze dociążenie kontra hałas.

Mimo wszystko touring.

Pozdrawiam

 

Jak jechalem autem z Austrii to miałem cisze i spokój, tak po 5 tys km zrobionych w Polsce pojawił się jakis dziwny dźwięk od strony drzwi pasażera. Coś delikantnie popiskuje, trudno to opisać.

 

A już się cieszyłem, że trafiłem na nieskrzypiące E91 :wink:

 

Poza tym żadnych odgłosów związanych z turasem nie usłyszałem, w porównaniu do sedana osobiście nie widzę większej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.