Skocz do zawartości

Akumulatorek w pilocie


olo2

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo po kupnie e90. Do samochodu dostałem komplet kart. W swoim poprzednim bmw wymieniałem piloty zgodnie z instrukcją, co pół roku, jednak kobieta od której kupiłem auto, korzystała tylko z jednego pilota, drugi od nowości nie był używany (5 lat). Postanowiłem wczoraj sprawdzić czy akumulatorek jeszcze w nim działa. Auto bez problemu otwiera się, zamyka oraz odpala na tym „nowym” pilocie, jednak na wyświetlaczu na moment pojawia się symbol bateryjki oraz kluczyka. W instrukcji sprawdzałem, że jest to informacja o zmianie baterii w pilocie. W moim jednak nie ma baterii, tylko akumulatorek. Czy to się wymienia, czy może należy jeździć na nim, aż się naładuje.

pozdrawiam

olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji po lifcie "dostęp komfortowy" jest też na aku czyli nie ma baterii, którą należy wymieniać....

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja mam auto przed liftem i dostęp komfortowy. Niestety jak kiedyś pokazała mi się kontrolka rozładowanego kluczka to w moim przypadku nawet trasa 1500 km x2 nie pomogła i dalej jak nie włożę kluczyka to po krótkim czasie zapala się ponownie komunikat. Słyszałem, że taki akumulatorek kosztuje kilka stówek, ale jeżeli jest tak jak alpin pisze, to ja mam bateryjkę, która kosztuje całe 20 zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w pilocie z dostępem komfortowym przed LCI jest bateria litowa CR 2032 (dowolnej markowej firmy, cena poniżej 10 zł). Wymienić można samemu, nie wymaga żadnego kodowania po wymienie. Wyciągnąć należy kluczyk serwisowy, podważyć klapkę od strony bezprzyciskowej, wymienić i zamknąć.

Polecam taką czynność wykonać 2x w roku, nie będzie problemu z otwieraniem/zamykaniem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w pilocie z dostępem komfortowym przed LCI jest bateria litowa CR 2032 (dowolnej markowej firmy, cena poniżej 10 zł). Wymienić można samemu, nie wymaga żadnego kodowania po wymienie. Wyciągnąć należy kluczyk serwisowy, podważyć klapkę od strony bezprzyciskowej, wymienić i zamknąć.

Polecam taką czynność wykonać 2x w roku, nie będzie problemu z otwieraniem/zamykaniem.

Pozdrawiam.

 

 

Wystarczy przeczytać instrukcję obsługi, wszystko jest tam napisane.

 

 

Ludzie czytajcie instrukcje obsługi :mad2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.