Skocz do zawartości

olej w ukladzie chlodzenia e61


adam.bugaj

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam e61 2.0d 2006r w automacie po kolizji. silnik odpala i samochod jezdzi bez zadnych problemow. podczas naprawy wymieniajac chlodnice okazalo sie ze jest tam olej. czy wie ktos czym moze to byc spowodowane.

 

jedna z możliwości - uszczelka pod głowicą.

 

jak olej jest w układzie chłodzenia to masz jeszcze szczęście - gorzej jak byłoby odwrotnie, tak czy siak robota :(

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam. mam e61 2.0d 2006r w automacie po kolizji. silnik odpala i samochod jezdzi bez zadnych problemow. podczas naprawy wymieniajac chlodnice okazalo sie ze jest tam olej. czy wie ktos czym moze to byc spowodowane.

 

jedna z możliwości - uszczelka pod głowicą.

 

jak olej jest w układzie chłodzenia to masz jeszcze szczęście - gorzej jak byłoby odwrotnie, tak czy siak robota :(

 

Po której stronie uszczelki pod głowicą jest olej :shock: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po której stronie uszczelki pod głowicą jest olej ?

Po obu stronach:)

 

Ja nie wiem czy kledze przypadkiem nie chodzi o chłodnice powietrza czyli intercooler.

 

Pozdro

 

A nie jest tak że od wewnętrznej (srodka) jest komora spalania a zewnętrznej ciecz chłodząca . Gdzie ona ma kontakt z olejem silnikowym ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak ale sa jeszcze kanały olejowe. Jak uszczelka pójdzie to może przecisnąc olej do cieczy lub odwrotnie, mogą być jeszce jakieś pęknięcia w głowicy albo w bloku. Skoro samochód po kolizji, mogło nie być płynu i ktoś mógł przegrzać silnik, w gorszym wypadku głowica do wymiany. Ale kolega nie napisał, że olej znalazł w chłodnicy cieczy chłodzącej:)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Czy jest możliwe , aby przy uszczelnianiu chłodnicy oleju (wyciek spod uszczelki) ,olej przedostał się do płynu chłodniczego?Dwa tygodnie temu miałem uszczelniany silnik, dzisiaj profilaktycznie spojrzałem do zbiornika wyrównawczego a tam na korku "margaryna" i w wodzie też widać pływający olej.W silniku olej czysty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a nie pomyśleliście, że chłodnica cieczy chłodzącej ma również chłodnicę oleju silnikowego lub płaszcz chłodzenia oleju skrzyni biegów. Nie miałem nigdy e60, ale w starszych modelach to była norma. Jeżeli auto jest po dzwonie, to może chłodnica pękła w środku i gdzieś się przesącza. Nie chce mi się zajrzeć na realoem.com, ale autor może sprawdzić w momencie.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo w innym aucie i mechanik stwierdził , że uszczelka pod głowicą ... auto pilnie potrzebne więc na hura na kanał , rozbiórka i naprawa ... po 2 miesiącach to samo ... okazało się , że chłodnica oleju , koszt nowej 2k pln , używana 100 pln ...

 

ja sprawdzałem sprężarką około 10 bar i było minimalne pęknięcie

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.