Skocz do zawartości

Poziom oleju 320d


menior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli pomiar będzie dokonany później niż po 5 min.to co jago wskazanie będzie błędne,nie właściwe czy za dokładne?.

 

5 min.to minimalny czas po którym można dokonać kontroli, w przypadku jeżeli wcześniej olej zdążył uzyskać właściwą temperaturą a co za tym idzie lepkość ( płynność ). Pomiar dokonany później niż po 5 czy 10 min niezależnie czy silnik będzie ciepły czy zimny ,na pewno będzie pomiarem właściwym i dokładnym jak nie dokładniejszym.Cała jago ilość zdąży spłynąć od miski olejowej. Niby czym miał by być uzasadniony ten pośpiech :shock:

Inżynierowie z BMW na pewno będą zadowoleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musi być różnica bo jak sprawdzałem kiedyś po nocy to poziom oleju był na MAX a kiedy sprawdzałem po 5 minutach od zgaszenia rozgrzanego silnika to poziom był na środku pomiędzy MIN a MAX. A inżynierowie z BMW zaznaczają że na ciepłym silniku czyli musi coś w tym być i nie próbuj być mądrzejszy od nich :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musi być różnica bo jak sprawdzałem kiedyś po nocy to poziom oleju był na MAX a kiedy sprawdzałem po 5 minutach od zgaszenia rozgrzanego silnika to poziom był na środku pomiędzy MIN a MAX. A inżynierowie z BMW zaznaczają że na ciepłym silniku czyli musi coś w tym być i nie próbuj być mądrzejszy od nich :lol:

 

Gratuluję zdolności czytania tekstu ze zrozumieniem , ręce opadają :mad2: .Bez komentarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upuść ok 0,3 l .max poziom 3/4 miarki. Nie mierz po 10 min tylko po znacznie dłuższym czasie.

Andrzej62 bylem dzis u mechanika ktory olej zmienial i upuscil faktycznie ok 0,3 l. choc stwierdzil ze taki nadmiar w niczym nie szkodzi a upuscil bo ja sie upieralem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj miałem dziwna sytuacje po przejechaniu okolo 60KM w temp -10 wyświetlił sie ten mały trójkąt kolo przebiegu, wchodzę w idriva i sprawdzam błędy a tam " minimalny poziom oleju " co dziwne nie zapaliła sie żółta kontrolka na desce... nic. Dojechałem do celu, po 5min sprawdzam poziom oleju, 1/3 ponad minimum. sprawdzam po 15min tyle samo. Po odpaleniu ponownie auta błędu nie było. wiec nie dolewając nic, wróciłem do domu oczywiście po około 80km pojawił sie ponownie ten trójkąt koło przebiegu bez żadnego błędu na desce. Sprawdzam olej juz w garażu po5 min, ciagle tyle samo 1/3 na miarce pomiędzy min a max. No nic sprawdzę jeszcze jutro z rana po przestanej nocy, ale jak tak ostatnio sprawdzałem to było troszkę ponad polowe i domyślam sie ze znów tak będzie. Ktoś z was zna ten problem ? czy juz mam sie zacząć martwic ? lub dolać z pol litra ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
upuść ok 0,3 l .max poziom 3/4 miarki. Nie mierz po 10 min tylko po znacznie dłuższym czasie.

Andrzej62 bylem dzis u mechanika ktory olej zmienial i upuscil faktycznie ok 0,3 l. choc stwierdzil ze taki nadmiar w niczym nie szkodzi a upuscil bo ja sie upieralem :mrgreen:

 

Sprawdziłeś ponownie poziom na bagnecie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak przy okazji . Gdzieś ,jakiś czas tamu czytałem że nie powinno się dolewać jednorazowo więcej niż ok 0,3 L, pomijając sytuację awaryjną .Nie pamiętam niestety ( metryka :D ) czym to było umotywowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upuść ok 0,3 l .max poziom 3/4 miarki. Nie mierz po 10 min tylko po znacznie dłuższym czasie.

Andrzej62 bylem dzis u mechanika ktory olej zmienial i upuscil faktycznie ok 0,3 l. choc stwierdzil ze taki nadmiar w niczym nie szkodzi a upuscil bo ja sie upieralem :mrgreen:

 

Sprawdziłeś ponownie poziom na bagnecie ?.

Tak,teraz jest na max ale go nie przekracza,pozostaje kontrolowac czy nie przybywa ale mysle ze machanik po prostu troche przelal przy wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli oleju brakuje i bagnet prosi o dolewkę to można wlać jednorazowo nawet litr, nie sie nie stanie.

2. po wymianie za duży stan oleju? to norma jesli wlewają zgodnie z instrukcją pojemności ukladu. Jeśli do suchego pustego ukladu w fabryce wlewają 5,5 litra to stan bedzie ok. Ale przy wymianie 5,5 litra to za dużo, jak wiadomo zawsze częsć zostaje w silniku. Sugeruje przy wymianie wlać 5 litrów i sprawdzić stan, w razie potrzeby dolać. Stan między min a max na bagnecie to 1 litr wiec jak wlejemy przy wymianie nawet 4,5 litra to nie powinno być za mało oleju i nie powinno być poniżej minimum., dlatego tak jak mówie 5 litrów i sprawdzić.

 

Ostatnino mi wymieniali olej w ASO po wymianie turbiny i oczywiscie przelali.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1. Jeśli oleju brakuje i bagnet prosi o dolewkę to można wlać jednorazowo nawet litr, nie sie nie stanie.

2. po wymianie za duży stan oleju? to norma jesli wlewają zgodnie z instrukcją pojemności ukladu. Jeśli do suchego pustego ukladu w fabryce wlewają 5,5 litra to stan bedzie ok. Ale przy wymianie 5,5 litra to za dużo, jak wiadomo zawsze częsć zostaje w silniku. Sugeruje przy wymianie wlać 5 litrów i sprawdzić stan, w razie potrzeby dolać. Stan między min a max na bagnecie to 1 litr wiec jak wlejemy przy wymianie nawet 4,5 litra to nie powinno być za mało oleju i nie powinno być poniżej minimum., dlatego tak jak mówie 5 litrów i sprawdzić.

 

Ostatnino mi wymieniali olej w ASO po wymianie turbiny i oczywiscie przelali.

 

1-napisałam że nie "powinno"- jeżeli niema takiej konieczności ,oczywiście nie spowoduje to awarii silnika.

2- Jeżeli olej wymienia mechanik samochodowy to nie powinno to tyć normalne :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli oleju brakuje i bagnet prosi o dolewkę to można wlać jednorazowo nawet litr, nie sie nie stanie.

 

Nie każdy ma bagnet , opierasz się tylko na wskazaniach komputera. Wg mnie kretynizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.