Skocz do zawartości

Jakim olejem zalać kupione E60 530d 2008 rok ???


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar wymienić olej w moim nowym nabytku E60 2008rok 530d. Przebieg auta 153tys. Nie wiem jakim olejem w serwisie zalewali , do końca serwis w bmw w niemczech. Czy zalać go castrol magnatec diesel 5w40 czy droższym castrol edge dpf 5w40 ????

Czym go zalewać czy warta płacić za drogie oleje pod DPF , co sądzicie o Castrol?????

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bmw rekomenduje castrol ale mysle, ze sa lepsze produkty, np motul.

 

Rekomenduje Castrol tylko dlatego bo mają ze sobą umowę, też uważam że są lepsze marki olejów np. Motul, Liqui Moly, Valvoline a polecam Motul Specific LL-04 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubluje temat,więc i podpowiedź też; Proponuje ci olej MOTUL 8100 X-CLEAN 5W/40 specyfikacja BMW LL-04 więc pod DPF,Oleje MOTUL są stosowane w sporcie,według mnie ten olej jest o niebo lepszy od".CASTRATA". :norty: --Dla mnie jest przereklamowany i gorszej jakości,chyba że masz dostęp do oleju np. ze "Szwabowni".Na motulu Silnik ciszej pracuje,a i w kieszeni ci zostanie za 5 l płaciłem 12O ZŁ!(Pabianice).Zresztą mechanicy od bemek ci to potwierdzą. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejem jest jak z klapkami w kolektorze zawsze ktoś poprawia fabrykę BMW ja nie widzę różnicy pracy silnika miałem Castrol teraz Mobil i wracam znowu na Castrol na wiosnę a w service BMW w UK powiedziałem o innym oleju to duże oczy zrobili i niema innej opcji jak CASTROL,no ale każdy robi jak uważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a w service BMW w UK powiedziałem o innym oleju to duże oczy zrobili i niema innej opcji jak CASTROL

 

HeHe o serwisach w UK to lepiej nie pisz bo często nie potrafią naprawić drobnych usterek a co dopiero znać się na olejach a po drugie oprócz Castrola i Moblia to mają jakieś tanie na półce Tesco a o innych markach nie słyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo osób zauwazyło ze na castrolu ubywa im oliwy z silnika . ja tez tak miałem po zmianie na motul oliwa w normie od wymiany do wymiany

 

To fakt, w poprzednim aucie z 3 x wiekszym przebiegiem na 10k mil dolewalem 0.5L motul'a. W BMW co 10tys dolewam 1L castrola :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sporo osób zauwazyło ze na castrolu ubywa im oliwy z silnika . ja tez tak miałem po zmianie na motul oliwa w normie od wymiany do wymiany

 

To fakt, w poprzednim aucie z 3 x wiekszym przebiegiem na 10k mil dolewalem 0.5L motul'a. W BMW co 10tys dolewam 1L castrola :shock:

 

O czym ma to świadczyć że któryś olej jest lepszy czy gorszy ? Czy raczej że jest inna lepkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Jeżeli olej będzie spełniał normy producenta każdy powinien być odpowiedni i .

 

Longlife4 nie bierze się z kapelusza. Są to ściśle określone normy określone przez producenta silnika. Ja leje olej "BMW" z taką normą jak książeczka obsługi przykazuje. Olej kupuje na ebay.de po 5,5 Euro za litr. Wymieniam co ok 20 tys. alleluja i do przodu :D

 

I nikt mnie nie przekona, że białe jest białe ... czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale tu nie chodzi o to że Castrol jest zły i niszczy silnik tylko wiele osób przechodząc z Castrola na Motul , valvoline czy Liqui moly zaobserwowało poprawę kultury pracy silnika i zmniejszył się lub znikł pobór oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temat rzeka. Jeżeli olej będzie spełniał normy producenta każdy powinien być odpowiedni i .

 

Longlife4 nie bierze się z kapelusza. Są to ściśle określone normy określone przez producenta silnika. Ja leje olej "BMW" z taką normą jak książeczka obsługi przykazuje. Olej kupuje na ebay.de po 5,5 Euro za litr. Wymieniam co ok 20 tys. alleluja i do przodu :D

 

I nikt mnie nie przekona, że białe jest białe ... czy jakoś tak

 

I tak trzymać , wzorowy użytkownik :cool2: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej nie pisze jaki olej był zalany. 0W-40 LL4 zalewany jest od nowości,jest to olej rzadszy od 5W-30 LL4.

Dla pewności ja zalał bym 5w-30 LL4 i spokój.Mam doświadczenie po swoim 530D,zalałem przy przebiegu około 100 tys. 0w40 i silnik po wymianie zaczął głośniej pracować.Po jakimś czasie zaczął cieknąc olej spod kolektora (kolektor do wymiany).Nie wiem czy to zbieg okoliczności,ale w drugim 530D nie popełniłem już takiego błędu przy wymianie zalany został 5w-30.Auto ma teraz prawie 200 tys. przebiegu i kolektor jeszcze orginał z fabryki i silnik ciszej pracuje. :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W książce serwisowej nie pisze jaki olej był zalany. 0W-40 LL4 zalewany jest od nowości,jest to olej rzadszy od 5W-30 LL4.

 

Nie do końca ,rzadszy jest w niskich temperaturach w wyższych wręcz odwrotnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzwoniłem do 4 ASO zalecaj w naszej strefie klimatycznej: 0W30 lub 5W30 oczywiście LL-04. Pół na pół,- 2 stacje 0w30, drugie 2 5W30. Wniosek- każdy z nich będzie odpowiedni w " naszej strefie klimatycznej"

W dwóch ASO powiedziano mi że fabrycznie na kraj zalewane są 0W30 LL-04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.