Skocz do zawartości

E90 wyprodukowane w Afryce kupic czy omijac?


boss22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam okazje kupic E90 2008 rok w USA. Zdekodowalem VIN i wyszlo ze auto bylo wyprodukowane w RPA w Rosslyn (Poludn Afryka) oraz ze ma skrzynie biegow automat o symbolu GA6L45R wiec jest to skrzynia dostarczana przez GM ktore maja opinie gorszych, ale czy az tak bardzo gorszych od ZF ze nie warto tego kupowac?

Cena jest bardzo atrakcyjna (14 tys dolarow) bo gosc chce sprzedac auto szybko gdyz potrzebna mu gotowka. Auto mialo stluczke, zostala wymieniona chlodnica, dwie poduszki poszly blotnik z jednej strony (prawy) i szyba przod byla wymieniona tez. Podluznice i zawieszenie ok.

Chodzi mi tylko o to czy warto sie pchac w BMW ze skrzynia GM i wyprodukowane w Afryce w Rosslyn? Czy ktos z Was tu orientuje sie czy w tej fabryce w RPA montuje sie gotowe zespoly i podzespoly do BMW przywiezione z niemcowni czy tez zajmuja sie skladaniem samych silnikow i skrzyn biegow od zera? Dzieki z gory za odpowiedzi beda potrzebne dosc szybko. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chyba mi bije ale zamierzam lyknac ta Afrykanska 328i ze skrzynia GM. Cena poszla w dol gosc pilnie chce sprzedac. Auto ma 30tys mil i mialo kolizje w przod ale podluznice nie ruszone nawet. Mysle ze silnika i skrzyni chyba nie skladali tam w afryce tylko przyjechal z germanii...? Mam ochote to lyknac bo za 13tys dolarow nigdzie nie kupie 2008roku z tym przebiegiem....

 

Edit: dodam ze jezdzilem juz nia i bardzo sypmatycznie sie prowadzi, nic nie czuc ze miala wypadek, wszystko dziala jak nalezy. Co byscie zrobili na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Za 13tys$ ?? Brałbym z miejsca nawet jako fajną bazę pod tuning albo dawce części, a jeszcze jak jest sprawny i fajnie jeździ to bierz chlopie bierz!!

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz i się nie zastanawiaj, ja swoją "Afrykanka" ze skrzynią GM przejechałem prawie 50000 km (auto ma już lekko ponad 90000) i nie miałem żadnych problemów. Oprócz zacięcia się zamków (wymieniłem bezpiecznik i wszystko gra) i zacięcia się tylniej szyby na kilka minut (samo przeszło nigdy nie wróciło) wszystko jest w porządku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy afrykanczyk czy europejczyk czy amerykanin (biorąc pod uwagę fabryki BMW) normy jakości montażu i materiałów są takie same,

więc jak masz okazję to sie nie zastanawiaj pod tym względem i kupuj :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby to byla coupejka to bym sie chwili nawet nie wachal ale prawda jest taka ze tyl e90 nigdy mi nie robil (swiatla) pozatym troszke gola jest bo nie ma I drive ani xenonow. Za to ma wszystko to co bmw powinno miec czyli R6 motorek, i piekne zawieszenie wraz z ukladem kierowniczym :cool2:

Czy ktos orientuje sie czy beda problemy z zarejestrowaniem kiedys w pl auta z tzw salvage title (szkoda calkowita w usa - zlom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bylem na blizszych ogledzinach tego auta. Swiatla przod wrzucili made in Taiwan :mad2: na korku oleju od wewnatrz zauwazylem bezowy taki gesty szlam jak jakas pasta albo cos w tym stylu?? Praktycznie wszystkie plastki czarne i izolacja kabli pokryte sa warstwa jakiegos czarnego bardzo tlustego brudu cos jakby lekko przytopiony plastik albo cos w tym rodzaju? Rowniez na pokrywie silnika tej plastikowej znalazlem jakies male czarne grudki wielkosci ziarenek ryzu i maja one zwiazek z tym osadem na plastikach raczej - czy ktos wie co to moze byc za badziewie i z czego sie moglo wziasc?

 

Ale najwazniejsze to: brakuje jakiegos sprzeta ktory normalnie znajduje sie pod maska z lewej strony miedzy relflektorem a zbiornikiem plynu chlodzacego, Patrzylem na inna e90 u dilera i tam jest jakies badziewie do ktorego idzie jakis waz (chyba od plynu chlodzacego). Myslalem ze to tylko jakies opcjonalne wyposazenie, wiec zaczalem przeszukiwac internet z fotkami z pod maski innych e90 z 2008r i okazuje sie ze kazda ma tam cos z lewej strony tuz nad podluznica miedzy zbiornikiem plynu a reflektorem, a ta ktora mam zamiar kupic tego niema. Do czego ma sluzyc to ustrojstwo orientuje sie ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dałbym sobie spokój, to co zaoszczędzisz teraz włożysz za chwilę na doprowadzenie auta do stanu używalności... Nerwy gratis :norty:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.