Skocz do zawartości

320d przegrzewa sie i wchodzi w tryb awaryjny


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Właśnie zmieniłem swoje e46 na e91 z 2007r. ale mam problem z przegrzewaniem silnika.

Może ktoś juz mia taki problem i mógłby coś podpowiedzieć.Płynu jest full,dziwne jest to,że po zapaleniu zimnego silnika wentylator włącza się od razu.Gdy jezdzę z ogrzewaniem na full to problemu nie ma ale wciąż wentylator chodzi na wysokich obrotach, gdy tylko zdejmę troche ogrzewanie po chwili komunikat ,że silnik przegrzany i mam go zgasić.Zastanawiam sie czy to wina termostatu czy może jakiegoś czujnika temp.Liczę na jakies podpowiedzi ,które mnie nakierują gdzie szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w ukrytym menu do jakiej temperatury dochodzi. może jakiś czujnik jest uszkodzony, bo to nie jest normalne, jak odrazu wiatrak się załącza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak się załącza od razu jak klima jest włączona, jak wyłączysz klimę - to nie powinien. Objawy sugerują moim zdaniem, że masz problem z termostatem głównym, który się nie otwiera. Jak ujmujesz ciepła z silnika włączając ogrzewanie to się nie przegrzewa, bo ogrzewanie omija termostat główny.

Najpierw bym go sprawdził. Ale może być też uszkodzony czujnik temperatury i pokazywać wyższą niż jest w rzeczywistości temperaturę, chociaż to moim zdaniem jest mniej prawdopodobne niż termostat. W moim 320d silnik się ładnie odpowietrza sam o ile jest dostateczny poziom płynu chłodzącego w zbiorniczku, uważam więc że to raczej nie odpowietrzanie. Zwłaszcza, że jak piszesz, ogrzewanie działa pięknie :D .

Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój brat naprawiał 520d po lifcie 177km. Okazało się że walnięty był czujnik temperatury. Wentylator cały czas wariował.

Proponuję wejść do ukrytego menu i sprawdzić temp. Później odepnij przewód od czujnika temp i sprawdź co się dzieje.

 

Jeśli masz nowy silnik 2.0d tzn 143 km , 177 km i potrzebujesz nowy oryginalny termostat z uszczelką w dobrej cenie, to pisz PW.

http://allegro.onet.pl/nowy-oryginalny-termostat-bmw-silnik-2-0-diesel-i1467727437.html

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne , po podpięciu pod kompa okazało sie ,że był walnięty czujnik temperatury cieczy chłodzącej( ten z przodu w głowicy)cały czas pokazywał 139 stopni.ASO czujnik 72zł, wymiana 5minut.Teraz chyba wszystko gra.Jeszcze raz wielkie dzięki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.