Skocz do zawartości

Olej MTF LT-3 zamiennik?


Andrzej62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Do skrzyni manualnej 520D 177km 2008r.w ASO przewidują olej MTF LT-3 ,nie 2 tylko 3 ponad 100zł za litr.Czy jest jakiś zamiennik ?.Ja znalazłem tylko: OLEJ PRZEKŁADNIOWY FUCHS SINTOFLUID 75W80 ok 50zł. Co wlać ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tam wchodzi do tej skrzyni?? 2 litry to pewnie nawet nie... Lej co każą. Masz młode E60 i kminisz jaki tańszy olej kupić? Lepiej wydać stówę więcej, niż później żałować.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lej co serwis przykazał. Wiesz ze jeździsz na tym co masz. A przy aucie za 100tyś to stówka w lewa czy w prawo.... :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Do skrzyni manualnej 520D 177km 2008r.w ASO przewidują olej MTF LT-3 ,nie 2 tylko 3 ponad 100zł za litr.Czy jest jakiś zamiennik ?.Ja znalazłem tylko: OLEJ PRZEKŁADNIOWY FUCHS SINTOFLUID 75W80 ok 50zł. Co wlać ?

Pozdrawiam

 

Nie wykluczona że to właśnie ten olej jest w mojej skrzyni-FUCHS SINTOFLUID 75W80. i na półkach ASO.

Jest to olej który 100% może pracować w mojej skrzyni i w niczym nie ustępuje MTF LT-3 z ASO,ta sama klasa oleju. Jest to informacja bezpośrednio od firmy FUCHS w Gliwicach,która jast przedstawicielem w Polsce.

Cytat z ich strony; Oleje Fuchs stosowane są przez największych światowych producentów samochodów. Pojazdy marki BMW, Mercedes Benz, czy Volkswagen wyjeżdżają z fabryki napełnione właśnie naszymi olejami. W latach 2002 i 2003 Fuchs jako jedyny na świecie producent środków smarnych został uznany przez DaimlerChrysler za Najlepszego dostawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odpowiedź na mojego e-maila :

 

Witam

 

Z naszej oferty do Pana skrzyni mogę polecić olej, który w 100% będzie spełniał jej wymagania - Fuchs Titan Sintofluid 75W80. Spełnia on wszystkie normy które zaleca BMW. Fuchs produkuje oleje dla BMW na pierwsze zalanie.

Link do sklepu - http://skrzynie.com.pl/fuchs-sae-75w-80.html

 

Wnioski niech każdy wysunie sam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

45/litr. Ale mówienie że jakieś firmy coś zalewają danej firmy na pierwszy montażto jest to lekkie naciąganie. Przeciez Bmw i merc i inne zalewają i elfa i mobila i castrola i LM. I nie jest czy za bardzo się chwalić bo by wszyscy musieli się tak chwalić na około. Subaru poleca lotosa, gdzie znakomina większość forumowiczów bedzie jego unikać jak ognia. A to że spałnia jakieś tam normy to nic nie zmienia. Jedynia kasa. Np. słynna norma VW 505.01. Castol przez długia czas w zwykłym magnateku 5w40 nie miał tej normy. Od pewnego czasu jednak się pokazała i można go teraz lać do PD. Czy w oleju coś zmienili??? Na pewno nie. Klasa lepkościowa i jakościowa została ta sama. Moim zdaniem nie ma co do końca się sugerowac normami. Normy są to pieniądze jak firma X daje firmie Y by ona mówiła że ten olej spełnia te normy. Czysta polityka.

 

A wracając do Twojego oleju, to nie masz pewności czy ten fuchs to bedzie idealnie to samo co w butelkach BMW. Nikt w BMW Tobie nie powie tego a w Fuchsie też nie mają prawie Tobie powiedzieć że dokładnie ten olej jest identyczny jak w BMW. Spełnia tylko normy. A czy BMW go bierze z Fuchsa czy może od kogoś innego tego się nie dowiesz.

Czy opłaca się przepłacić? Się okaże jak zalejesz ten z Fuchsa i pojeździsz.

 

Zresztą temat rzeka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każdy olej który spełnia normy producenta powinien być bezpieczny i odpowiedni.A co do zużycia danego podzespołu to ma wpływ wiele innych czynników niż tylko olej danej marki,temat rzeka. Jeżeli będzie spełniał normy danego producenta niema to większego znaczenia jakiej firmy. Nie mamy też żadnej gwarancji że olej kupiony a ASO jest najlepszy.Tak jak sam pisałeś umowy,biznes itp. Reasumując olej który przedstawiłem spełnia normy BMW LT-3 i specyfikacji BMW 2300 7533 818 do między innymi mojej skrzyni biegów GS6-37DZ. Nikogo nie namawiam do stosowania tego czy innego oleju,decyzję każdy niech podejmie sam. Nie wiem albo raczej wiem czy nie jest to następny przykład przepłacania za opakowanie w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.