Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem dodatkowy subwoofer jest zbędny.

Wystarczy wymienić głośniki pod siedzeniami na lepsze i już będzie dużo lepszy bas zwłaszcza przy tym dynavin, które ma chyba większą moc wyjściową niż oryginalne radio.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siem

 

Powoli przymiezam sie do wymiany przodu beda to focale krs100 k2 beda lataly pod kenwoodem z filtrami kdc73dab podajze ta sie nazywa .Czy potrzebuje do nichy wzmaka beda pracowac w zakresie 120-160 hz sadze przy duzym basie niechce zeby pierdzialy dac wzmacniacz czy nie jesli tak to jaki slabszy jak glosniki czy mocniejszy? Cyfrowy jak juz bedzie dobrym rozwiazaniem? Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc

podlacze sie pod temat zeby nie zakladac nowego, mam nadzieje, ze ktos mi pomoze ;)

pacjent to e93, z vinu wynika, ze nie ma hifi, ale rozbierajac tapicerke wszystkie glosniki sa od hifi, lacznie 10

bez wzmacniacza w bagazniku i od jakiegos czasu glosniki, nie wiem jak to nazwac? strzelaja? charcza? w sensie, ze gra muzyka a osobny dzwiek to takie 'przepiecia'

udalo mi sie nagrac filmik na szybko, moze ktos zna podobny przypadkek co jest przyczyna?

na poczatku myslalem, ze to od wysokotonowych tylko, ale okazuje sie ze wszystkie tak strzelaja

moze przy demontazu boczkow, wpielem wysokotonowe w nie te wtyczki?

 

wrzucilem filmik pogladowy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcialbym poruszyc temat upgradu audio ze standardowego - stereo na logic 7.

Zgodnie ze schematami, system stereo posiada 6 glosnikow a logic 7 - 13 glosnikow (?).

 

http://musicarnw.com/wp-content/uploads/2012/01/BMW-e92-stock-Stereo2.png

http://musicarnw.com/wp-content/uploads/2012/01/BMW-e90-stock-Premium.png

 

Dodatkowe glosniki w logic7 wzgledem systemu stereo znajduja sie:

- po bokach drzwi tzw. "przednie tweetery" (2x)

- w tylnych drzwiach (2x)

- za panelem nawigacji z przodu (1x)

- z tylu auta , "tylne tweetery" (2x)

 

Mam w zwiazku z tym pare pytan, niektore moze amatorskie - ale chcialbym sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc pelnoprawnego upgradu do systemu L7 przed zakupem auta.

 

1. O ile z montazem przednich tweeterow nie ma problemu, to jak wyglada sprawa tylnych?

2. Jak wyglada sprawa montazu glosnikow w tylnych drzwiach? Czy sa tam poprowadzone kable, czy jest tam miejsce na glosniki?

3. Czy istnieje w ogole mozliwosc montazu glosnika znajdujacego sie przy panelu nawigacji?

4. Czy dolozenie wzmacniacza wymaga jakis specjalnych zabiegow?

 

Przepraszam za brak PL znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem rainbow DL W5 z tweeterami i zwrotnicami na przod i DL X5 na tyl w promocji za niecałe 200zł niestety maja 13cm czy da je wsadzic w drzwi?

czy te rainbow beda zauwazalnie lepiej grały od orginalnych glosnikow logic7? sprzedawca mnie zapewnial, ze sa o klase lepsze. polecal mi jeszcze jakis stary model focala tez 13 cm ale za 2 szt. trzeba dac 350zł.

glosniki maja po 80w rms. czy wystarczy wzmacniacz 4x50w rms w 4ohm?

szukam teraz 2 glosnikow do subwoferow, niestety sa drogie ten sam sprzedwaca chcia za tej samej firmy 2 szt 999zł, czy te od logica wystarczą?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem rainbow DL W5 z tweeterami i zwrotnicami na przod i DL X5 na tyl w promocji za niecałe 200zł niestety maja 13cm czy da je wsadzic w drzwi?

czy te rainbow beda zauwazalnie lepiej grały od orginalnych glosnikow logic7? sprzedawca mnie zapewnial, ze sa o klase lepsze.

glosniki maja po 80w rms. czy wystarczy wzmacniacz 4x50w rms w 4ohm?

pzdr

 

jak zmienialem naglosnienie interesowalem sie chwile rainbowem.

orginal to nie logic 7. Orginal to hifi, potem masz Top hifi i w koncu masz harmann kardon Logic 7 lub individual to najwyzsza polka.

W zadnym wypadku te glosniki ktore kupiles nie sa na poziomie logic 7, nawet sie nie przyblizaja. To mniej wiecej poziom glosnikow z wersji tophifi w bmw i nie beda tak dobrze zgrane przestrzennie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem rainbow DL W5 z tweeterami i zwrotnicami na przod i DL X5 na tyl w promocji za niecałe 200zł niestety maja 13cm czy da je wsadzic w drzwi?

czy te rainbow beda zauwazalnie lepiej grały od orginalnych glosnikow logic7? sprzedawca mnie zapewnial, ze sa o klase lepsze.

glosniki maja po 80w rms. czy wystarczy wzmacniacz 4x50w rms w 4ohm?

pzdr

 

jak zmienialem naglosnienie interesowalem sie chwile rainbowem.

orginal to nie logic 7. Orginal to hifi, potem masz Top hifi i w koncu masz harmann kardon Logic 7 lub individual to najwyzsza polka.

W zadnym wypadku te glosniki ktore kupiles nie sa na poziomie logic 7, nawet sie nie przyblizaja. To mniej wiecej poziom glosnikow z wersji tophifi w bmw i nie beda tak dobrze zgrane przestrzennie.

 

 

S676 HiFi speaker system czyli to to jest najgorsze dziadostwo? A jaki zestaw proponujesz , aby byl w miare porównywalnu do logic 7? Z tego co wiem to za jakośc dziwieku odpowiadają nie głosniki tylko sterownik/procesor w radiu. Glośnośc to pomijam bo wiem ,ze od tego jest wzmacniacz...

 

 

Co zrobic jak koles nie sprzedaje wiazki? Da sie to podpiąc pod moja stara wiazkę?

Ta cena jest ok ?

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba stereo na 6 glosnikow. czyli najgorsze od hifi.

mam kombi i chce jedynie wymienic te 6 glosnikow plus wzmacniacz- taki upgrade budzetowy.

zastanawialem sie nad kupnem glosnikow od logica7 w drzwi ale to koszt okolo 400zł -500zł za 4 szt plus twetery, bez zwrotnic. sprzedawca mowil, ze te rainbowy beda lepiej graly o klase w takiej konfiguracji. bardzo chwalił focale, ale focali nie ma chyba sensu kupowac bo za 4 szt trzeba dac 700zł.

stary wzmacniacz alpine za 250zł da rade? rms okolo 60w x4 w 4 omy?

generalnie chodzi mi o jak najlepszy stosunek cena/jakosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam,

 

po sprzedazy mojego E90 zostaly mi - zestaw Gladen One 200 I wzmacniacz Mosconi Gladen AS100.4 jakby ktos byl zainteresowany. Uzywane 1,5 roku, stan jak nowe, oddam za okolo 50-60% wartosci sklepowej. Dzwiek bije hifi na glowe, jakosc mniej wiecej HK. Mam tez maskownice na tweetery, konwerter helixa hi-low I cale okablowanie. priv

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

 

S676 HiFi speaker system czyli to to jest najgorsze dziadostwo? A jaki zestaw proponujesz , aby byl w miare porównywalnu do logic 7? Z tego co wiem to za jakośc dziwieku odpowiadają nie głosniki tylko sterownik/procesor w radiu. Glośnośc to pomijam bo wiem ,ze od tego jest wzmacniacz...

 

To jest komplet do logic 7 ?

 

http://allegro.pl/bmw-e90-91-e92-wzmacniacz-glosnik-subwoofer-logic7-i5083289407.html

 

Co zrobic jak koles nie sprzedaje wiazki? Da sie to podpiąc pod moja stara wiazkę?

Ta cena jest ok ?

 

jakosc zalezy tak samo od elementow wejsciowych (zrodlo), wzmacniajacych (wzmacniacz) co wyjsciowych na zasadzie ograniczenia czyi podloczenie super wzmaczniacza to gownianych glosnikow da gownianych dzwiek, tak samo podlaczenie bardzo mocnego wzmaczniacza do glosnikow ktore nie bede umialy sobie z taka moca poradzic to nic nie da.

 

To jest zestaw Logic 7 do E90 ale nie do E91. Cena ok. Wiazke mozesz przerobic albo raczej specjalista ci przrobi za mniej wiecej 500/600 zl na orginalnych czesciach. nie przeklada sie wiazek bo musisz wtedy zdemontowac cala wiazke elektrycna z calrgo auta, odlaczyc ta od glosnikow i wmontowac nowa od glownikow a potem cala wiazke od nowa polozyc horror.

 

@ robiola1 : jak chcesz zrobic budgetowo to najlepszym rozwiazaniem bedzie ten zestaw ale znaleziony okazyjnie a nie nowy :

http://www.salesafter.eu/product_info.php?info=p190_bmw-1er-e8x-3er-e9x-hifi-system-alpine-ab-03-2009.html

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zestaw Logic 7 do E90 ale nie do E91. Cena ok. Wiazke mozesz przerobic albo raczej specjalista ci przrobi za mniej wiecej 500/600 zl na orginalnych czesciach. nie przeklada sie wiazek bo musisz wtedy zdemontowac cala wiazke elektrycna z calrgo auta, odlaczyc ta od glosnikow i wmontowac nowa od glownikow a potem cala wiazke od nowa polozyc horror.

 

A radia nie trzeba zmieniać? Wystarczy ten cały zestaw+ dobry magik który to popodłąncza i ok?

 

ja mam sedana i nie mam miejsc na te duże głosniki . Trzeba bedzie dokupic jakies mocowania?

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A radia nie trzeba zmieniać? Wystarczy ten cały zestaw+ dobry magik który to popodłąncza i ok?

 

ja mam sedana i nie mam miejsc na te duże głosniki . Trzeba bedzie dokupic jakies mocowania?

 

Radia chyba nie trzeba zmieniac ale to jakies grosze na allegro w razie trzego.

To duze to subwoofery i wchodza pod siedzienia... jest miejsce.

Tak potrzebujesz tylko specjalisty i ten zestaw.

Osobiscie ci poradze http://bimmerupgrades.pl/, on mi robil u mnie. W twoim przypadku bo nie jestes taki piekny i inteligientny jak ja to ci wyjdzie pewnie jakies 500/600 zl montaz + kodowanie + wiazka 600 zl mniej wiecej czyli pewnie tak w 1000 zl + zestaw powinienes sie zmiescic. O reszte dopytaj na miejscu.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ziomka co by mi to poskładał, ale to tez trzeba zakodować,żeby gralo w kompie?

 

Ps A ty niby taki piękny? hehe :D

 

Warto wydac 3 tys na te logic7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ziomka co by mi to poskładał, ale to tez trzeba zakodować,żeby gralo w kompie?

 

Ps A ty niby taki piękny? hehe :D

 

Warto wydac 3 tys na te logic7 ?

 

no racej trzeba to kodowac bo idrive musi to obsluzyc (sa specyficzne ekrany do regulowanie logic 7) a uwazaj na twojego ziomka bo sztukowanie instalacji jak sie nie uda to bedziesz myslal ze tak ma grac system a de facto bedzie gral dziadowsko, tak bylo u kolegi.

piekny jak ktolowa angli !!!! :norty: chyba w to nie watplisz !

warto 3 tys na logica 7 Roznica nawet z Topwifi jest przerazajaca. Osobiscie nawet myslalem nad individualem ale to juz raczej okolo 6 do 7 tys zl i ronica z logic 7 istnieje ale jest waska.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ktos moze to podłączyc i bedzie grało , ale kiepsko? Jak to możliwe? Nawet po zakodowaniu w kompie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam pytanie, jaką maksymalną głębokość montażową mogą mieć głośniki aby zamontować je w przednich drzwiach? Czy o głębokości 53mm wejdą? Mowa o głośnikach o średnicy 100mm.

I drugie pytanie, czy jak odetnie przewód od oryginalnych głośników w drzwiach i podłaczę je do zwrotnicy, a od zwrotnicy puszczę oddzielne przewody na średniotonowe i wysokotonowe (których obecnie nie mam i tez chcę je dołożyć) to czy te niskotonowe pod siedzeniami będą normalnie działały? Bo wcześniej wyczytałem że są one podłączone chyba szeregowo i jak tak się odetnie jak chce zrobić to przestają działać te pod fotelami, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.