Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się jakie głosniki do swojej E90 kupić, mam standardowe radio ale będe robić z niej cos bardziej ogarniętego czyli pewno z 12 głośników zamiast tych nędznych 6, radio na prof. już zmieniłem, teraz będę ogarniał jakis wzmacniacz zapewne i ogarniał wiżaki ale tutaj mam własnie do was pytania co z tymi głośnikami jakiej firmy kupować? Pierwsze do głowy mi przychodzi HarmanCardon, Logic7, jakieś pomysły jaki głośnik był by dobry? cena nie koniecznie jest najważniejsza ale zeby tez nie wołali po 300 za głośnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma e90 z 2005 z radiem buisness bez navi i nie mam nawet głośników pod fotelami.

nie jestem audiofilem więc planuję dołożyć basowe pod siedzenia (kilka stron wcześniej ktoś wrzucił link do nowych za 500zł) no i w drzwi jakieś niskie 13 na dystansach + bzyczki przy lusterkach (wezmę jakiś komplet żeby były pasma odseparowane)

myślę że to mi wystarczy. jakie te 13 polecacie z oddzielnymi bzyczkami?

 

a główne pytanie mam o radio.. chciałem zmienić na prof i zakodować hifi. ale skoro już kupować to może coś w stylu "eonon" zawsze coś nowego i ładnego odnowi wygląd deski. Pytanie czy to zadziała z czujnikami parkowania. Ktoś mi powiedział że w 2005 roku radia były robione na nie "światłowodach" a dopiero od 2006 na "światłowodach" i te nowsze nie pasują. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma e90 z 2005 z radiem buisness bez navi i nie mam nawet głośników pod fotelami.

nie jestem audiofilem więc planuję dołożyć basowe pod siedzenia (kilka stron wcześniej ktoś wrzucił link do nowych za 500zł) no i w drzwi jakieś niskie 13 na dystansach + bzyczki przy lusterkach (wezmę jakiś komplet żeby były pasma odseparowane)

myślę że to mi wystarczy. jakie te 13 polecacie z oddzielnymi bzyczkami?

 

a główne pytanie mam o radio.. chciałem zmienić na prof i zakodować hifi. ale skoro już kupować to może coś w stylu "eonon" zawsze coś nowego i ładnego odnowi wygląd deski. Pytanie czy to zadziała z czujnikami parkowania. Ktoś mi powiedział że w 2005 roku radia były robione na nie "światłowodach" a dopiero od 2006 na "światłowodach" i te nowsze nie pasują. Czy to prawda?

Kolego poczytaj sobie na spokojnie od początku do końca ten post viewtopic.php?f=70&t=217346 , teraz poprawili te radia już--- nie odstaje panel klimatyzacji :cool2: , ja mam 2005r i wszystko ładnie gra. Z czujnikami to nie wiem ale już ktoś o to pytał :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie polecisz jakieś głośniki? Zastanawiam sie nad kupnem HK albo L7, chyba ze coś innego do radia prof. Mam 6 głośników czyli standard i narazie nie widzi mi sie upgrade. A nawet jest upgrade to na jakie głośniki tez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... kable puszczone jak trzeba.... wzmak zakłóca mi antenę fm... wysłałem go na gwarancje i wymienili cały środek... wrócił i dalej zakłóca antenę.. inny wzmak nie robi tego... Bohaterem jest excursion sxa 45 który napędza tylko sredniotonowe i syczki... Sugestie mile widziane ;)
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmann/kardon to producent a Logic 7 to nazwa systemu ktory sie nazywa tak naprawde Harmann/Kardon Logic 7. Istnialy dwa high endowe systemy audio w E9X Logic 7 i individual. Individual to ten lepszy.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sadzicie o wymianie samych glosników przy zestawie HIFI A676A. Leza u mnie glosniki JBL GTO428, które są dwudrożne i myslalem zeby je wrzucic na tyl oraz wymienić w przednich drzwiach glosniki np. wyższa pólka morele czy inne u-Dimension 100mm. Czy bedzie odczuwalna poprawa.

1. komfiguracja wymiana tylu

2. wymiana tylu i przodu z zalozeniem przod 100mm

3. wymiana tylu, przodu 100mm. Mam w zanadrzu jeszcze zestaw MB Quart...glosniki 20cm + wysokotonowe - wtedy 20cm wciskam pod siedzenia a tweetery zmieniam na mb quart

4. wymiana tylu, przodu na 130mm - wyzsza polka, + MB quart fotel i tweeter

 

Mam w garazu kilka glosnikow i zastanawiam sie czy ich nie wykorzystac. A mam: MQ quart 20cm + tweetery i zwrotnice, JBL GTO428, Zestaw Hertz 16cos tak (glosniki 16cm + tweetery) , Hertz 6x9 ale tego nie wykorzystamy wiec jak ktos chce to tanio oddam:)- pozostalosc po saabie 93, nigdy sie nie doczekaly montazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFi ma za słaby dół, trzeba koniecznie zająć się subami. Ja wymieniłem tylko ten element oraz zamontowałem drugi wzmacniacz aby to zasilić i poprawa jest na tyle duża, że nie ruszyłem jeszcze średnich i gwizdków. Kiedyś na to też przyjdzie czas, mam już nawet komplet tych głośników od L7 łącznie z nową ramką drzwi z napisem HarmanKardon. Czekam jednak na przypływ motywacji.

 

Głośniki L7/Harman Kardon prócz brzmienia wyglądają lepiej. Mają fajną metalizowaną membranę. Po wymianie maskownic na bardziej przeźroczyste które szły z nimi seryjnie prezentują się to bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFi ma za słaby dół, trzeba koniecznie zająć się subami. Ja wymieniłem tylko ten element oraz zamontowałem drugi wzmacniacz aby to zasilić i poprawa jest na tyle duża, że nie ruszyłem jeszcze średnich i gwizdków. Kiedyś na to też przyjdzie czas, mam już nawet komplet tych głośników od L7 łącznie z nową ramką drzwi z napisem HarmanKardon. Czekam jednak na przypływ motywacji.

 

Głośniki L7/Harman Kardon prócz brzmienia wyglądają lepiej. Mają fajną metalizowaną membranę. Po wymianie maskownic na bardziej przeźroczyste które szły z nimi seryjnie prezentują się to bardzo fajnie.

Wiec zaczne moze od montazu MB Quart...pewnie zagra to na pewno lepiej niz standart a moze nawet lepiej niz L7 o ile uda mi sie zmiescic bo glebokosc montazowa jest troche mniejsza niz glosnika ale zawsze moze dac dystans z mdf. Zastanawiam sie nad wzmacniaczem pod te glosniki. Jaki zastosowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki oraz średnie dalej lecą na seryjnym, natomiast subwoofery z zestawu L7/Harman Kardon napędzane są dołożonym Audison'em SR2. Sam wzmacniacz zmieścił się idealnie pod podłogą bagażnika w płytszym schowku po lewej. Jedyny który mi się tam zmieścił a jednocześnie wystarcza do napędzenia tych głośników. Sygnał wejściowy do Audisona dostarczany ze wzmocnionego wyjścia z fabrycznego wzmacniacza. Modyfikacja instalacji zamknęła się w obrębie bagażnika, nie licząc nowych głośników pod fotelami.

 

Gra już tak nie pierwszy rok, dzielnie to znosi. Obawiałem się o przegrzanie . Słaba wentylacja pod podłogą a do tego dostaje dużo mocy na wejściu sygnałowym, jednak ale nic takiego nie miało miejsca. Suby L7 podpięte do seryjnego wzmacniacza HiFi grały co najmniej o połowę gorzej. Ciszej oraz niezbyt czysto. Teraz jest naprawdę dobrze. Bez problemu zatrzęsie wnętrznościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki oraz średnie dalej lecą na seryjnym, natomiast subwoofery z zestawu L7/Harman Kardon napędzane są dołożonym Audison'em SR2. Sam wzmacniacz zmieścił się idealnie pod podłogą bagażnika w płytszym schowku po lewej. Jedyny który mi się tam zmieścił a jednocześnie wystarcza do napędzenia tych głośników. Sygnał wejściowy do Audisona dostarczany ze wzmocnionego wyjścia z fabrycznego wzmacniacza. Modyfikacja instalacji zamknęła się w obrębie bagażnika, nie licząc nowych głośników pod fotelami.

 

Gra już tak nie pierwszy rok, dzielnie to znosi. Obawiałem się o przegrzanie . Słaba wentylacja pod podłogą a do tego dostaje dużo mocy na wejściu sygnałowym, jednak ale nic takiego nie miało miejsca. Suby L7 podpięte do seryjnego wzmacniacza HiFi grały co najmniej o połowę gorzej. Ciszej oraz niezbyt czysto. Teraz jest naprawdę dobrze. Bez problemu zatrzęsie wnętrznościami.

dziekuje Ci bardzo za fajny opis. Tak wlasnie bede celowac z podlaczeniem. A nie zastanawiales sie o ile jest to mozliwe aby podpiac wzmacniacz 4-kanalowy i miec dodatkowe dwa kanały na drzwi? Jak juz instalowac wzmacniacz to moze wlasnie taki?

BTW. znalazłem cos takiego wiec moze warto to zalozyc? http://olx.pl/oferta/tweetery-harman-kardon-gwizdki-150w-CID5-ID6a0St.html

Musze rozebrac drzwi bo moze wejda MB Quart, ktore mam a pewnie nie beda grac gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny wzmacniacz HiFi jest 6-cio kanałowy i posiada też tyle wyjść. 2 przód, 2 tył oraz 2 mocniejsze na suby. Nie wiem do czego zmierzasz. Jeżeli chcesz zasilić osobno tweetery a osobno średnie to musisz ciągnąć ekstra okablowanie. Seryjnie to w drzwiach znajduje się zwrotnica pasywna na tweeter/średni. Zwrotnica niskotonowa jest już wbudowana we wzmacniacz.

 

Seryjnego wzmacniacza HiFi też nie możesz wymienić na byle co. Radio podaje sygnał jako zbalansowane audio (http://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_audio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny wzmacniacz HiFi jest 6-cio kanałowy i posiada też tyle wyjść. 2 przód, 2 tył oraz 2 mocniejsze na suby. Nie wiem do czego zmierzasz. Jeżeli chcesz zasilić osobno tweetery a osobno średnie to musisz ciągnąć ekstra okablowanie. Seryjnie to w drzwiach znajduje się zwrotnica pasywna na tweeter/średni. Zwrotnica niskotonowa jest już wbudowana we wzmacniacz.

 

Seryjnego wzmacniacza HiFi też nie możesz wymienić na byle co. Radio podaje sygnał jako zbalansowane audio (http://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_audio).

 

A rozwiązanie typu dołożenie drugiego wzmacniacza 2 kanałowego zeby zasilić drzwi? Rozumiem ze w przypadku subów jak i drzwi wpinamy się w kable głośnikowe za wzmacniaczem poprzez złącze Hi Input w wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wie ktoś i podzieli się informacją jak przekodować audio ze stereo na hifi? Czy wystarczy dodać $676?

Zmieniłem radio na prof, przednie głośniki na dwudrożne JBL GTO429 oraz suby od hifi. Suby jakoś różnicy dużej się robią ale radio i JBL na plus :) Chciałbym sprawdzić jaka będzie różnica po przekodowaniu. Czy wtedy trzeba z tyłu dołożyć niskotonowe? Jedni piszą że nie warto a inni że jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekodowani będziesz miał wszystkie wzmocnienia na zero. Tak jakbyś w normalnej mini wieży wyłączył funkcje loudness. Będzie mniej basu , wysokiego tonu itd bo w tym momencie podbijać ma to zewnętrzny wzmacniacz. Mi osobiście (przy retroficie alpine) bardziej odpowiadało granie w trybie stereo . Ot co kto lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku też bym wolał stereo. A wiesz jak to przestawić?

 

edit: Jeszcze zapytam co to jest i po co, takie małe (kondensatory?) przy oryginalnych głośnikach? Przy wymianie na JBL wywaliłem to ale z tyłu w półce zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w oryginale służy zamiast zwrotnicy?

jeżeli wybrałbym opcję dołożenia wysokotonowych w "trójkąt lusterka" do tych oryginalnych głośników to tylko wpinam w wolne gniazdo w głośniku a ten kondensator zostaje?

Pytam bo chciałem tak zrobić z tyłu w półce, wkręcić gwizdki pod tą osłonką bo sporo tam miejsca.

 

Znalazłem taki opis w necie:

 

Selects CIC audio outputs from Stereo (High Level, front full range, rear high pass analog signals, 25W max); HiFi (low level, 5V, front and rear full range, Balanced analog signals); and Top_HiFi (MOST fiber optics, proprietary digital signals).

 

 

Czyli w stereo nie ma sensu nic z tyłu robić ? dopiero w hifi coś usłyszymy. Ale bez wzmacniacza nie ma sensu ? :)

 

Co oni porobili z tym audio w E90 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekodowałem moduł 2RAD do serii i teraz dopiero czuć basy z głośników od hi-fi :D więc nie jest źle ;)

Po zmianie radia na professional parktronic wydawał dziwne dźwięki ale po przekodowaniu modułu PDC do serii wreszcie jest normalnie :) i jest inny ton pikania niż na business.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić do siebie takie radio http://www.dynavin.com/products/n6_e9x.php i może głośniki od nich http://www.bavsound.com/Stage-One/ są wystarczające żeby to jakoś brzmiało,tak misię bynajmniej wydaje i nie kosztuja fortuny.

Audiofilką nie jestem więc wymagań nie mam astronomicznych, zerknijcie na ich oferte głośników i subwoofera bo ten akurat jest sprytnie umiejscowiony http://www.bavsound.com/Subwoofer-System/ i prosiła bym o wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.