Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica w jakości grania pomiędzy systemem bez wzmacniacza, a systemem ze wzmacniaczem jest kolosalna(nie wiem jak w przypadku ori wzmacniaczy?) i jeżeli jej nie słyszysz to w ogóle nie ma sensu bawić się w jakiekolwiek modyfikacje audio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal chcę ciągnąć swój temat i mam pytanie odnośnie tego :

http://high-tech.t4m.pl/gadzety/konwerter-sygnalu-cyfrowego-na-analogowy

Chcę aktywować w swoim Idrive Logic 7 - wtedy będę miał sygnał cyfrowy - światłowodem. Następnie konwerterem zrobię z niego analogowy sygnał i poślę go do wzmacniacza 6 kanałowego. Następnie do głośników .

 

Konwerter działa na 5v - a takie napięcie daje ładowarka BMW-USB do telefonów. Czyli napięcie będzie do tego ustrojstwa .

 

Pytanie tylko czy nasze BMW można tak oszukać i czy jak włączę Logic to czy auto będzie wywalać jakieś błędy - skoro całej reszty nie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież światłowód idzie od centralki do wzmacniacza L7 , ja chcę dać konwerter zamiast L7 .

 

Ten konwerter ma wejście na światłowód i wyjście na chincze RCA i takie mi pasuje do wzmacniacza . Jak tylko dopadnę ciepły garaż i mocny prostownik to będę się w to bawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej bajki-w kwestii samego podłączenia. Mam do wzięcia od znajomego za dość dobrą kasę zestaw hifi(wzmacniacz, suby, 4ry głośniki midbas + 2 tweetery) i teraz kwestia co oprócz ramek drzwi będę potrzebował żeby podłączyć go zamiast podstawowego zestawu business?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A ja nadal chcę ciągnąć swój temat i mam pytanie odnośnie tego :

http://high-tech.t4m.pl/gadzety/konwerter-sygnalu-cyfrowego-na-analogowy

Chcę aktywować w swoim Idrive Logic 7 - wtedy będę miał sygnał cyfrowy - światłowodem. Następnie konwerterem zrobię z niego analogowy sygnał i poślę go do wzmacniacza 6 kanałowego. Następnie do głośników .

 

Konwerter działa na 5v - a takie napięcie daje ładowarka BMW-USB do telefonów. Czyli napięcie będzie do tego ustrojstwa .

 

Pytanie tylko czy nasze BMW można tak oszukać i czy jak włączę Logic to czy auto będzie wywalać jakieś błędy - skoro całej reszty nie będzie ?

 

Przedstawiony przez Ciebie konwerter ma wejście cyfrowe typu S/PDIF ze złączem TOSLINK a nie MOST!

 

SPDIF to standard przesyłania sygnału w trybie punkt - punkt. MOST jest magistralą multipleksowaną w topologii ring.

 

Nie ma prawa to działać.

 

Jest jedno urządzenie na rynku, które potrafi z MOST zrobić sygnał analogowy i zinterpretować dane sterujące wysyłane do procesora DSP wzmacniacza L7 --- > http://www.mobridge.us/products/most-advanced-digital-analog-pre-amp

Edytowane przez prmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo urządzenie chciałem zalinkować w odpowiedzi na post bialaalpina.

 

mObridge M1000-M-DA2 to jest jedyne rozwiązanie, które gwarantuje dobrą jakość i zachowuje funkcjonalność taką, jak w wykonaniu fabrycznym(sterowanie parametrami balance, fader, ustawienia tonów, equalizer). Ma możliwość podłączenia 8 kanałów (4 na przód, 4 na tył) analogowo lub połączenie wzmacniaczy z wejściem wycrowym TOSLINK. Oczywiście to drogie urządzenie (500€) i ma sens w przypadku kogoś, kto rzeczywiście jest w stanie zapłacić za dobry dźwięk. Do tego należy jeszcze doliczyć koszty wzmacniaczy, dobrych głośników, dobrego montażu.

 

Czytałem jeszcze gdzieś o znacznie tańszym przetworniku AudioControl LC6i, ale nie zgłębiłem tematu.

 

Ja mam w swoim E90 właśnie L7 i uważam, że ten dźwięk jest ok, ale na pewno nie można uznać, że to jest coś bardzo dobrego. Ja w swoim zmieniłem oryginalne głośniki przednie(drzwi i tweetery) i niskotonowe pod fotelami z zachowaniem oryginalnego wzmacniacza i jest znacznie lepiej, ale i tak gra to gorzej niż dobry zestaw 16.5 odseparowany w połączeniu z subwooferem, dobrym źródłem i wzmacniaczami. Jednak mój aktualny config, mimo, że nie idealny to jest dla mnie wystarczający, bo zabawa w kompletną przebudowę już mnie tak nie bawi, jak kiedyś. Mimo, że mam jeszcze dużo sprzętu, który leży w kartonach, a był używany w poprzednich samochodach.

 

W e60 LCI (system auto jest praktycznie taki sam jak w E90 i innych BMW z tych lat) gdzie nie miałem w oryginale L7 miałem tragiczny dźwięk fabryczny dlatego zmieniałem tam głośniki, podłączyłem wzmacniacze przez konwerter HiLo i mimo znaczącej poprawy nie byłem zadowolony z efektu. Najsłabszym ogniwem było wg moich przypuszczeń właśnie konwertowanie sygnału przeznaczonego fabrycznie do zasilania głośników na sygnał zasilający wzmacniacz.

W takim przypadku trzeba jeszcze wziąć pod uwagę dwie rzeczy:

1) dopasowanie głośności innych sygnałów niż muzyka (dźwięki wspomagaczy parkowania, navi itp) - choć pewnie to można jakoś zakodować - nie zgłębiałem tematu

2) często w takich konfiguracjach trudno znaleźć ustawienia umożłiwiające na słuchanie z dobrą jakością zarówno cicho, jak i głośno. Najczęściej fajnie jest, jak jedziemy samemu i sobie słuchamy głośniej muzyki, ale jak już jedziemy z kimś, chcemy rozmawiać, a muzyka ma być w tle brzmi to już znacznie gorzej - zmienia się znacznei charakterystyka zestawu. Ten efekt nie występuje w przypadku L7 i zmiany samych głośników na lepsze, jak to mam teraz w E90 i dlatego jestem zadowolony z tego, co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie najsłabszym ogniwem jest sygnał ale jak masz L7 to przy przekodowaniu na HIFI możesz wyjść "czystym" sygnałem z HU do zewnętrznego wzmacniacza który akceptuje balanced differential input (np. JL Audio XD600/6) + do tego przejściówkę (niestety znalazłem je tylko USA), którą aplikujesz w oryginalną kostkę wzmacniacza w bagażniku i z niej wychodzisz do tego JL Audio bez cięcia kabli - wszystko zostaje w oryginalne :) Zaletą jest to że możesz wywalić wzmacniacz ori i wszystko ładnie chula. Na e90post jest masa tematów na ten temat i podobno to już trochę gra :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal chcę ciągnąć swój temat i mam pytanie odnośnie tego :

http://high-tech.t4m.pl/gadzety/konwerter-sygnalu-cyfrowego-na-analogowy

Chcę aktywować w swoim Idrive Logic 7 - wtedy będę miał sygnał cyfrowy - światłowodem. Następnie konwerterem zrobię z niego analogowy sygnał i poślę go do wzmacniacza 6 kanałowego. Następnie do głośników .

 

Konwerter działa na 5v - a takie napięcie daje ładowarka BMW-USB do telefonów. Czyli napięcie będzie do tego ustrojstwa .

 

Pytanie tylko czy nasze BMW można tak oszukać i czy jak włączę Logic to czy auto będzie wywalać jakieś błędy - skoro całej reszty nie będzie ?

 

Przedstawiony przez Ciebie konwerter ma wejście cyfrowe typu S/PDIF ze złączem TOSLINK a nie MOST!

 

SPDIF to standard przesyłania sygnału w trybie punkt - punkt. MOST jest magistralą multipleksowaną w topologii ring.

 

Nie ma prawa to działać.

 

Jest jedno urządzenie na rynku, które potrafi z MOST zrobić sygnał analogowy i zinterpretować dane sterujące wysyłane do procesora DSP wzmacniacza L7 --- > http://www.mobridge.us/products/most-advanced-digital-analog-pre-amp

 

 

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

Z tym mobridge to cały interes zamknął by się w 5k zł . Za komplet L7 z montażem też chcą 4,5k .

Nie wiem czy opłaca się to inwestować w auto co ma 7 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się zupełnie . Za ta kasę możesz kupić do domu super zestaw markowej klasy i słuchać do woli . W aucie to tylko jak sam jeździsz .

U mnie żona zawsze mówi - możesz to ściszyć i po krzyku :mad2:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal chcę ciągnąć swój temat i mam pytanie odnośnie tego :

http://high-tech.t4m.pl/gadzety/konwerter-sygnalu-cyfrowego-na-analogowy

Chcę aktywować w swoim Idrive Logic 7 - wtedy będę miał sygnał cyfrowy - światłowodem. Następnie konwerterem zrobię z niego analogowy sygnał i poślę go do wzmacniacza 6 kanałowego. Następnie do głośników .

 

Konwerter działa na 5v - a takie napięcie daje ładowarka BMW-USB do telefonów. Czyli napięcie będzie do tego ustrojstwa .

 

Pytanie tylko czy nasze BMW można tak oszukać i czy jak włączę Logic to czy auto będzie wywalać jakieś błędy - skoro całej reszty nie będzie ?

 

Przedstawiony przez Ciebie konwerter ma wejście cyfrowe typu S/PDIF ze złączem TOSLINK a nie MOST!

 

SPDIF to standard przesyłania sygnału w trybie punkt - punkt. MOST jest magistralą multipleksowaną w topologii ring.

 

Nie ma prawa to działać.

 

Jest jedno urządzenie na rynku, które potrafi z MOST zrobić sygnał analogowy i zinterpretować dane sterujące wysyłane do procesora DSP wzmacniacza L7 --- > http://www.mobridge.us/products/most-advanced-digital-analog-pre-amp

 

 

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

Z tym mobridge to cały interes zamknął by się w 5k zł . Za komplet L7 z montażem też chcą 4,5k .

Nie wiem czy opłaca się to inwestować w auto co ma 7 lat .

 

Ja za zestaw L7 z montażem zapłaciłem niecałe 3,5k brutto (na początku miałem podstawowe audio). Różnica jest kolosalna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś mógłby polecić maty wygłuszające w rozsądnej cenie i nie będące zbyt trudne w montażu dla laika? :wink:

Ile trzeba zużyć mat na wygłuszenie wszystkich drzwi i czy ktoś pod subami też wygłuszał?

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kleiłem maty jedynie na wewnętrzną blachę drzwi a ori wygłuszenie to jeden kawałek czarnej maty (!) - kleiłem na nią. poniżej w kliku punktach co i jak robiłem :)

1. zdejmujesz boczek

2. odklejasz delikatnie piankę która jest oryginalnie przyklejona

3. odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną całą wewnętrzną blachę

4. kleisz na calutkiej powierzchni maty - uważając aby na dole drzwi nie zakleić otworów którymi spływa woda !

5. po wyklejeniu przyklejasz ori piankę

6. efekt jest taki, że muzyki praktycznie nie słychać na zewnątrz (no może bez przesady ;) ale w porównaniu do tego co było jest mega poprawa) + nic nie baręczy (blacha) oraz drzwi zamykają się z większą gracją :)

7. jak chcesz możesz wywalić ori piankę i polecieć całe drzwi matami ale to się chyba mija z sensem - chyba że chcesz montować w drzwiach głośniki i je przerabiać ... ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie myśle o kupnie tego zestawu i zamierzam głośniki z pod foteli zasilić zmacniaczem jbl który mi został z golfa gdyż mam radio profesional i wyciągłem rca z tego radia myśle ze poprawa będzie znaczna bo aktualnie mam zwykłe nagłośnienie bez twiterów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.