Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie wzmacniacze klasy A i B są prądożerne :norty:

 

Jeżeli w aucie macie mulf w bagażniku , to macie też pętle światłowodową .

Kupujecie z allegro wzmacniacz logic 7 ( około 500-600zł ) i do tego jeden głośnik do zestawu aby był on centralny :]

Montujecie to w oryginalnym miejscu podłączacie pod pętle światłowodową , zasilanie do aku , kanały pod głośniki - 4 głośniki plus jeden kupiony centralny i dwa suby . Resztę kanałów zostawiamy nie podpiętych ( oszczędności ) . Programujemy auto i mamy dźwięk przestrzenny 1000 razy lepszy niz stereo w BMW .

 

Robiłeś to własnoręcznie?

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w aucie alpine pdx 4.150 i auto bylo zaprogramowane na hifi . Bylo ok lepiej ale z oryginalnych glosnikow basu sie nie zrobi. Teraz mam oryginalny l7 wzmacniacz i centralny glosnik. Reszta z zestawu stereo. W przyszlosci chce zalozyc glosniki sopranowe ale i bez nich jest o wiele lepiej niz na samym stereo .

 

Za wszystko dalem 650zl plus kable, wtyczke mialem ze wzmacniaczem. Przekodowalem auto samemu - ncs expert.

Dwa kanaly mam nie podpiete , trza by bylo kupic glosniki w podsufitke . W i drive ustawilem balans troche bardziej na przod i jest to chyba najtanszy, i najprostrzy sposob. Wszystkie kable sa w progach i kolo subow. Jedyny problem to centralny glosnik , trzeba ciagnac kabel od tylu do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam wszystkich! Koledzy potrzebuje pomocy z podlaczeniem wzmaka. Zaczne od poczatku..mam bmw e92 CCC professional basic stereo tragedia!!! Kupilem zestam xion 200 dedykowany do tego modelu. Wszystko zalozone,drzwi wygluszone tweetery przy lusterkach.. No i.. Jest troszke lepiej ale to nie to co ma byc:( dokupilem wzmaka Jl360/4 i chce to podlaczyc przez hi input. I tutaj pojawi sie problem:/// bo za diabla nie mam pojecia jak to zrobic?? Please help!! Moze znajdzie sie ktos z okolic londynu ktory bylby chetny przy pomocy w podlaczeniu? Oczywiscie jesli zajdzie potrzeba to odplatnie. Pozdrawiam...
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi.. Kolego dziekuje bardzo!!! Jeden z kolegow naszego forum juz zaproponowal mi pomoc. Lecz troszke daleko mieszka. Co za tym idzie nie mam nic przeciwko. Mieszkam w polnocnym londynie Wood green N22. A w Twoich stronach bylem w sobote u znajomkow i kolegi walkera black:))) takze nie ma sprawy mozemy sie jakos spiknac. Oby tylko pogoda sie xmienila bo jest masakra:(((
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam, przejrzalem wiekszosc stron z tego watku ale dalej nie umiem sobie poradzic z przekodowaniem audio, czy jest jakas sciagawka ktore opcje przekodowac aby podjechac do mechanika z komputerem, pokazac mu i zeby krok po kroku wykonal operacje przekodowania, poki do wzmacniacza dochodzi sygnal high input level prosto z kabli glosnikowych spod foteli i dalej 4 kanalowy wzmacniacz rozdziela mi na wysokie i srednie a drugie dwa kanaly obsluguja bas pod fotelami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orietuje to kodujemy wowczas jezeli uzywamy wzmacniacza L7. Jesli innego to nie trzeba kodowac. Poprawcie mnie jesli sie myle!!!!!
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak zamontowałem głosniki MATCH jest poprawa dzwieku doszedl sopran ale wogole nie mialem tweeterow wiec ciezko porownywac jak by bylo z tw bmw.

Roznica jest lecz nie jakas ogromna jest troche lepiej , biorac pod uwage cene moim zdaniem nie ma sensu zmieniac samych glosników. Oryginalne woofery bmw "graja " lepiej od 20 MATCH. Radio CCC professional nie jest w stanie ogarnac tych glosnikow wiec moim zdaniem nie ma sensu dokladac samych glosnikow zobaczymy jak zmieni sie to po zamontowaniu wzmacniacza. Decydujac sie na zmiane audio trzeba to zrobic kompleksowo- bez wzmacniacza nic sie nie osiagnie, czytalem po forach ze wymiana samych glosnikow daje poprawe ale jest slabo. Zobacyzmy jak bedzie ze wzmakiem koszt to ok 3500tys zl za wszsytko.

I może polecicie jakis wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie orginalny zestaw hifi albo logic7 to ja polecam na uzywkach glosniki audio system lub z logica7( nie trzeba przerabiac) i do tego wzmacniacze audio system( wada za duzo zajmuja) lub jl audio (male cyfrowe).

ja osobiscie mam jl audio xd600/6 plus xd600/1. prawie sie nie grzeja i dzwiek jakosciowo jest przyzwoity. uzywane jl audio xd600/6 widzialem za 400zł a xd600/1 za 300zł, nowe odradzam gdyz sa za drogie.

najtaniej bedzie w uzywce zamontowac orginalny zestaw logic7.

w nastepnej bmce zamontuje procesor dzwieku i do tego wzmacniacze ktore juz mam.

niestety jezeli ktos chce zamontowac w drzwi cos wiecej niz 10cm to wymaga przerobek. ja osobicie zamonotowalem 13cm i wymagalo to duzo wysilku. optymalne bylyby 16cm ale nie ma szans bez drastycznych przerobek, kto probowal to wie co mam na mysli.

roznica na korzyc miedzy 10cm a 13 jest ogromna, nie ma co porownywac 16cm.

p.s.

z audio system polecam serie hx, h, xion, r

z jl audio polecam serie xd i hd, o jx nie moge nic powiedziec gdyz nie testowalem, seria slash jest podobno najlepsza ale tez nie testowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podlaczylem wszystko. Tzw: zestaw xion200 i wzmaka jl360/4 przez hi input. Gralo ale byla masakra!! Straszne buczenie i trzaski w glosnikach. Po radzie kolegi z forum postanowilem kupic konwerter. Rowniez za rada kolegi nie cudowalem z konwerterami za kosmiczne pieniadze tylko padlo na sinuslive HL406.z czystym sumieniem polecam dzwiek czysty bez zaklucen i nareszczie cos gra w aucie bo stereo to tragedia!!!jezeli chodzi o jaksc jest ok. Tweeter nie za ostry mid w drzwiach tez daje rade. Jezeli chodzi o suby z pod foteli to w skali 1-10 daje 5 troche mi malo basu ale z tego ile miejsca oferuje bmw to i tak jest ok. Ale mysle o probie wlozenia czegos do bagaja chociaz dla sprawdzenia czy bedzie lepiej.. Tu moje pytanie jaki sub tam wsadzic? I czy moge to podlaczyc w mostku pod kanal gdzie podlaczylem suby z pod foteli?
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podlaczylem wszystko. Tzw: zestaw xion200 i wzmaka jl360/4 przez hi input. Gralo ale byla masakra!! Straszne buczenie i trzaski w glosnikach. Po radzie kolegi z forum postanowilem kupic konwerter. Rowniez za rada kolegi nie cudowalem z konwerterami za kosmiczne pieniadze tylko padlo na sinuslive HL406.z czystym sumieniem polecam dzwiek czysty bez zaklucen i nareszczie cos gra w aucie bo stereo to tragedia!!!jezeli chodzi o jaksc jest ok. Tweeter nie za ostry mid w drzwiach tez daje rade. Jezeli chodzi o suby z pod foteli to w skali 1-10 daje 5 troche mi malo basu ale z tego ile miejsca oferuje bmw to i tak jest ok. Ale mysle o probie wlozenia czegos do bagaja chociaz dla sprawdzenia czy bedzie lepiej.. Tu moje pytanie jaki sub tam wsadzic? I czy moge to podlaczyc w mostku pod kanal gdzie podlaczylem suby z pod foteli? PRZEPRASZAM ZA DWA TAKIE SAME POSTY COS Z NETEM CIENKO BYLO I PEWNIE DLATEGO WYSLALEM DRUGI RAZ.. Sorrki bardzo :oops:
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje przenocować radio na hi-fi i wywalić konwerter. 4 kanałowy wznak co masz niech obsługuje tył i przód . dla subow daj coś większego moze nawet cyfrowy
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za rade;) przekoduje napewno. Jezeli chodzi o konwerter nie da rady! Hi input to masakra!!!! Chyba ze miedzy kable sygnalowe a wzmaka wstawic filter. Ale nie wiem czy tak mozna?!? Wzmak 4 kanalowy JL360/4 raczej dobry?! Mam nadzieje bo cena byla spora! I tutaj moje zdziwienie ze taki wzmak i taka kicha:(( pod wzmaka podlaczylem przod i suby pod fotelami tyl zostal pod radiem( PDC inaczej zamilknie jesli je odlacze) kolega mial ta sama sytuacje i ten sam zestaw. Tez byly zaklucenia! Ale kiedy podlaczyl pod akumulator taki porzyczony i wzmak byl podlaczony pod niego gralo extra ale jak podlaczyl spowrotem pod ako bmw to znowu zaklucenia. Wiec albo balagan robi IBS w bmw i jest lipa albo???? I tutaj bez odpowiedzi..... Jakas rada co sprawdzic??? Masa juz sprawdzana.. Jedno jeszcze nie sprawdzilem czarny kabel masy od wtyczki hi input gdyby podlaczyc pod mase z kostki radia?? Troche grzebania bo trzeba wyjac radio i Z pinu 12 pociagnac mase do bagaja. Zrobilbym ale nie wiem czy jest sens?? Prosze o sugestie....
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest jest wzmak cyfrowy ? bo niektóre cyfrowe lubią zakłócać w tym samochodzie. kolego koduj na hi fi i broblemy znikną .. przerabialem też konwerter
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Pirek92 nie mam pojecia :roll: az tak to nie kumam sprzetu:( troche wstyd :oops: co do kodowania to ogarne w weekend bo teraz pracuje niestety:// mam nadzieje ze ogarne bo jestem w uk a tutaj szpecow tyle ze strach pomyslec. Mam kolesia kodowsl mi wyswietlanie podgrzewania foteli na idrive podalem temat i jutro bede dzwonil czy da rade zrobic. Zobaczymy? Mysle ze zrobi oby tylko nie spierniczyl. Wiesz moze jak to zrobic? Moze mu podpiwiem jakby co...
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiem ale napisz do naszego kolegi Dziqska. na pewno podpowie. jak przekazujesz i wywalisz ten konwerter to może się sytuacja z basem poprawić. więc najpierw kodowanie
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! No pisalem juz pare dni temu ale narazie bez odzewu?!? Moze chwilowo zajety.w kazdy razir czekam na odpowiedz od niego a w miedzy czasie cos tutaj sprobuje wykombinowac. Dzisiaj bede gadal z kolesiem moze cos zaradzi z tym kodowaniem;) pozdro....
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bylem u kolegi Schizm123 odsluchalem sprzetu i jestem pod wrazeniem!!!! Gra i to gra elegancko jakosc dzwieku i moc basu powala:))) dobra robota Tomek!! Szacun :cool2:
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stala:(( pisze pytam i g.... Z tego jest! Chwilowo nie mam nawet czasu na to. Rozmawialem z tym kolesiem ale raczej tego nie ogarnie. Rozmawialem z kolediami od kodowania tutaj ale oni to tylko takie pierdoly jak lusterka drl i takie bzdurki co mozesz iphonem zrobic a jak pytam o recoding hifi o oczy duze i patrza jak na idiote:/ co za porazka!
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.