Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Zakoduj czyli komputerem trzeba porzezbic, napisz skad jestem to kogos ci polecimy z okolic jezeli tacy sa kolo ciebie :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj na allegro kompletny zestaw Harman Kardon do E90. Sam mam E91. Które głośniki z zestawu nie będą pasowały do kombii.

Chyba odpuszczę sobie montaż głośników w podsufitce. Prawdopodobnie nie ma też kompletnej wiązki kabli do tego zestawu.

Czy da się w ASO dokupić sam kabel łączący wzmacniacz z radiem?

I czy instalacja głośnika pod przednią szybą wymaga totalnego demontażu deski rozdzielczej?

 

Tak czy inaczej bardzo jestem ciekaw, czy kupując HK za 1200 zł zrobiłem dobrze, czy lepiej było za ok 500 zł kupić suby i wzmacniacz z zestawu HiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj: http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/10/09/07

W E87 cała instalacja opiera się na 10 a nie 13 głośnikach. Nie ma średnich w tylnej półce oraz centralnego. Sprawdzałem w realoem i wzmacniacz HiFi do E87 oraz E91 idzie identyczny, czyli to kwestia kodowania.

 

Już to pisałem, powtórzę się. Wzmacniacz HiFi nie uciągnie subów L7! Tak więc dobrze zrobiłeś. Kwestia tylko, aby ktoś teraz ogarnął Ci instalację.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko - zamówiłem zestaw retrofit Alpine. Obecnie mam stereo. Ponieważ chciałem wymienić sobie też suby zastanawiam się czy wzmacniacz alpine 4x40 (trudno znaleźć dokładną specyfikację) uciągnie 4 Ohmowe suby Logic7 ? Czy lepszym wyjściem będzie założenie subów z wersji Hifi (2 Ohm). Nie chce zmieniać już wzmacniacza ani kupować dedykowanych głośników innych firm - chciałbym żeby przy tej konfiguracji grało w miarę najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie taki zestaw i po włożeniu subów od L7 była duża poprawa, co nie zmienia faktu, że przy niektórych kawałkach i nagłośnieniu na max wzmacniacz potrafił się wyłączyć na chwilę. Jak masz możliwość zakupu w dobrej cenie tych subów to kupuj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, mam małe pytanie: przeczytałem cały wątek i przewala się tam bardzooo dużo informacji natomiast dalej nie wiem pewnych rzeczy - mając auto z 2007 roku, NAVI Business ale już z widokiem mapy a nie strzałkami nawigacyjnymi - zmieniając audio i dokładając wzmacniacz muszę radio przekodować czy nie? Czy do mojego businessa (navi z widokiem mapy a nie strzałkami) da się założyć w jakiś prosty sposób HIFI (10 głośników) czy lepiej nie kombinować i założyć dedykowany zestaw HIFI alpiny?

 

Pozdrowienia i miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez przeróbki suba hifi zamontować się nie da bo stereo jest zmostkowany z głośnikiem sredniotonowym a hifi gra sam.

 

O jakiej przerobce jest mowa?

Mam u siebie zwykly busines oraz zakupione wlasnie glosniki hi-fi (niebieska naklejka) i chcialbym sie dowiedziec jak dokonac takowej przerobki przed montazem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie włożone głośniki z Logic7 w miejsce standardowych ( najbiedniejszej wersji ) i nie wymaga to żadnych przeróbek żeby grało.

Chyba, że chcemy bawić się w poprawę dźwięku, rozdział sygnałów na poszczególne głośniki wtedy można uznać, że wymagane są przeróbki.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuużo lepiej jeśli mam być szczery:)

Mam ten sam model nawigacji co Ty ( MASK2 ) i nie dokładałem żadnego dodatkowego wzmacniacza jak na razie.

Do pełnego Logica7 pewnie sporo brakuje, ale do codziennego cieszenia się z brzmienia muzyki w aucie wystarcza.

Dodatkowo zamontowałem sobie też gwizdki w przednich słupkach.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest spoko informacja że tak powiem, powiedz mi jeszcze: wszystkie głośniki od L7 wstawiłeś? dawałeś jakies filtry do gwizdków? ile kosztowały Cie głośniki? Zastanawiam się nad głośnikami HIFI - kolega na forum ma do sprzedania.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem głośniki w drzwiach ( 4 szt. ), suby pod siedzeniami ( 2 szt. ) i dołożyłem gwizdki ( 2 szt. ) nic więcej nie montowałem.

Miałem w planach wygłuszenie drzwi i dołożenie jakiegoś wzmacniaczy czy dwóch ale obecna jakość dźwięku jest dla mnie w zupełności wystarczająca.

Jest o niebo lepiej w porównaniu do zwykłego audio, a można jeszcze coś z tego wyciągnąć.

Plusem naszej navi jest to, że ma końcówkę mocy 4x40W i dosyć dobrze radzi sobie z głośnikami.

Teraz dokładnie nie pamiętam ale komplet głośników kosztował mnie chyba coś pomiędzy 1400-1600 zł.

Do tego jeszcze doszły nowe maskownice na drzwi przednie z miejscem na montaż gwizdków.

EDIT: Gwizdki podłączyłem tylko z tym filtrem, które mają w standardzie na przewodzie do ich podłączenia.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.