Skocz do zawartości

Kupiłem E60 , i problem w papierach!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Potrzebuję pilnej pomocy , wiem że niektórzy z was się orientują w papierach i akcyzach. A sprawa wygląda tak . Zakupiłem BMW e60 w jednym z komisów. Wszystko fajnie , oczywiście faktura vat marża na pełną kwotę 98tys za 2008 rok. Wszystko fajnie na fakturze mam wpisane samochód osobowy jako nazwa sprzedaży. Ale na moją niekorzyść sprawdziłem że w dowodzie i karcie pojazdu jest wpisany rodzaj pojazdu :samochód specjalny ,przeznaczenie : pomoc drogowy . Dzwoniłem do kolesia z komisu mówi mi że zrobi mi taki przegląd żeby móc mieć homologacje na osobowy tam gdzie homologują busy. Później na przegląd zerowy niby a potem do wydziału i zarejestruje na 100% , ale nie dokońca jestem pewien, bo akcyzy nikt nie płacił a ja zmieniam przeznaczenie pojazdu niby i żeby mnie nie ścigali ??? POMOCY , Urzędy sprawdzają dokumenty 5 lat wstecz dlatego nie wiem co o tym sądzicie ???? Proszę o sugestie jakieś Ile jest wogóle akcyzy od 530d za 98tys z 2008 roku>>>>, Kurde czyli mam samochód specjalny i muszę winiety kupować , ktoś się ładnie podłożył wpisując to w dowód????

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To auto przyjechalo do Polski jako specjalne i nikt się nie podkładał. Typowy sposób na ominięcie akcyzy. Myślę że zmianę przeznaczenia można zrobić później. Zrob to przy kolejnym przeglądzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich wiadomości:

 

Akcyza jeśli auto ma być osobowym musi być opłacona, w innym przypadku prędzej czy później dojdą do tego.

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg, ktory przeprowadził "Pan Komis" miał z pewnoscia na celu ominiecie akcyzy, zastawiam sie tylko jakim cudem kupujący auto nie zauważył tego wcześniej ? Rozumiem, że kupiłeś auto zarejestrowane w PL skoro masz kartę pojazdu ?

 

Takie myki, sa popularne od jakiegos czasu, moj dobry przyjaciel kupił w ten sposob od "pana sprowadzacza" Cayenne na zamówienie, z tym że on faktycznie jezdzi z kratką i rżnie głupa, chociaz nadal trzęsie tyłkiem. Zastanawiam się, czy jeśli takie kwiatki zaczną wychodzic, kogo będą rozliczac jesli np firma "pana sprowadzacza" już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz przekwalifikowanie na osobowy to pewny problem z UC - sprawdzone! Sam robie takie przekwalifikowania z ciężarówek i pomocy drogowych na osobowe i ciągle składam wyjaśnienia w UC .Kilka osób już dostało nakaz zapłaty akcyzy bo samochód może być sprowadzony jako helikopter ale jeżeli nie występuje w fabrycznej homologacji to dla UC jest to osobówka. Ludzie żeby oszczędzić kilka PLN robią takie cuda że...Jak nie zrobisz takiego zabiegu to musisz mieć na wyposażeniu wszystko co wg ustawy musi mieć pojazd specjalny - w tym wypadku pomoc drogowa czyli żółte oznaczenia ,kogut itd.. Tak czy inaczej problemy są pewne. Dlatego zawsze jestem za kupnem samochodu zarejestrowanego bez kombinacji mimo większej ceny .Omijanie akcyzy w ten sposób to jawne oszustwo ,które UC ściga na każdym kroku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sugestie jakieś Ile jest wogóle akcyzy od 530d za 98tys z 2008 roku>>>>, Kurde czyli mam samochód specjalny i muszę winiety kupować , ktoś się ładnie podłożył wpisując to w dowód????

POMOCY

20-25 tys zł

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijanie akcyzy w ten sposób to jawne oszustwo .

 

Chamstwo i oszustwo to nasz rząd prezentuje wkładając nam w usta obowiązek płacenia dziwnej akcyzy będąc niby w EU.

 

:cool2:

 

Właśnie, a jak to wygląda w innych państwach EU; czy taki Niemiec jak kupi auto u nas to oddaje jakiś haracz dla rządu?

 

Przepraszam założyciela tematu za to wtrącenie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku akcyzę powinien zapłacić ten, który jako pierwszy zarejestrował auto na terenie PL. Dlatego często handlarze nie rejestrują aut tylko odpsrzedają z blachami niemeickimi itp, żeby nie być zobligowanym do płacenia akcyzy. Ale, że w naszym kraju wszystko stoi na głowie to nie ździwiłbym się, gdyby poszli po najmniejszej linii oporu i ścigali Ciebie no bo po co szukać któregoś tam właściciela wstecz.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozliczają, znajomy miał cyrki z nowym sprowadzonym ML-em.

 

 

No własnie, ale kogo ? Obecnego własciciela czy tego co sciągał auto, rejestrował na siebie i odsprzedawał ( w tym przypadku na F-V z pełnym odliczeniam vat bo auto miało homologację ).

 

Z tego co mi mówił to On ma problemy, auto kupił jeszcze na celnych blaszkach i rejestrował na siebie. Może będę sie z nim widział w najbliższych dniach to zagadam jak sprawa się potoczyła :wink:

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączę się do wypowiedzi Kolegów. Kupiłeś auto za cenę, za którą z tego rocznika kupuje się E9x ale z dokumentami bez wady prawnej. To winno już budzić Twoje wątpliwości, ale rozumiem, ciekawy egzemplarz, świetna cena, resztę opisałeś.

Koledzy powyżej opisali możliwe scenariusze działań UC.

Dodam, że UC wszczynając postępowanie sprawdzające i znajdujące podstawy do naliczenia nieopłaconej akcyzy wraz z odsetkami doprowadza również do wszczęcia postępowania karno-skarbowego przez UKS odpowiedni dla Twojego miejsca zamieszkania. Uszczuplenie należności wobec Skarbu Państwa skutkować może rozprawą przed sądem i wydaniem wyroku, który z mocy prawa zostanie wpisany do Krajowego Rejestru Karnego (KRK) na określony czas. Bywa, że informacja z KRK bardzo ciąży na życiorysie osoby przez okres bytności w rejestrze. Do przemyślenia...

Inna sytuacja powodująca w konsekwencji opisaną powyżej sytuację: uczestniczysz nie ze swojej winy w kolizji drogowej, przybyły zespół wypadkowy drogówki opisuje uczestników na podstawie okazanych dokumentów, opisuje: poszkodowany samochód BMW model .... o przeznaczeniu "pomoc drogowa", itd, itd.

Z urzędu wszczynają sprawdzenie samochodu w bazie pojazdu i z urzędu mają obowiązek powiadomić właściwe organy celne i skarbowe o swoim "odkryciu".

Na deser w sprawę wdaje się ubezpieczyciel Twój i powodującego kolizję. Pewny jestem, że mają podstawy do odmowy wypłaty odszkodowania, a na pewno do znaczącego utrudniania w jego przyznaniu.

To tak mi w słoneczne popołudnie wpadło na myśl.

Tak zwane okazje, w cudowny sposób odwracają uwagę od zdroworozsądkowego myślenia. Oczywiście opisane przeze mnie sytuacje mogą się nie wydarzyć. Z pominięciem UC.

Pozdrawiam.

 

p.s.

zastanów się nad możliwością odstąpienia od tej umowy kupna, nawet za cenę małej straty finansowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem E60 w DE, żółta w szachwonicę wokół, z napisem ADAC, ale chyba ta, o której Kolega z problemem w papierach opisywał, wygląda inaczej a też E60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mógł zobaczyć w wyglądzie jak to zapewne normalne Pkw wg dokumentów niemieckich (o ile Pan kupujący takie widział lub dostał).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje. Też oglądałem okazyjną E60 i zauważyłem tandetnie zaszpachlowana dziurę na środku klapy bagażnika. Po dokładnych oględzinach okazało się że auto ma wiele dziur pozostałych po jakiś sprzętach i antenach. W dowodzie także był wpis że jest to auto specjalne :D :D

Odpuściłem temat i całe szczęście.:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o jakieś specyficzne różnice w wyglądzie, pomijając okleiny, bo z tego wynika że kupujący nie zauważył nic w wyglądzie a dopiero w papierach.

Te samochody prawdopodobnie nie miały nic wspólnego z pomocą drogowa! Ktoś zrobił takie przekwalifikowanie w DE potem sprowadził dzięki czemu zrobiły się spore oszczędności na akcyzie. Przekręt i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.