Skocz do zawartości

Po kodowaniu NCSem przestało działać KOMBI!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam E90 z 2005r i "zestaw obowiązkowy" do diagnozy BMW- INPA 5.04, DIS V57, Progman. Wszystko działa pięknie, każdy program łączy się z autem i ogolnie jest ok.

Jednak coś mnie podkusiło żeby zakodować sobie wyświetlanie prędkości w KOMBI również w postaci cyfrowej (dosyć prosta zmiana w module KOMBI). Po wyedytowniu pliku .trc (profil Expertmode) zakodowałem go KOMBI i... prędkość cyfrowa nie była wyświetlana i do tego przestały działać: obrotomierz, wskaźnik paliwa, ekonomizer i tempomat. Spróbowałem więc kodowania na innym profilu (Revtor's...)gdzie zapisałem plik jako .man. Po zakodowaniu cyfrowy licznik się pojawił jednak wskaźniki dalej nie działały i do tego pojawił się błąd wyskakujący na Kombi i CICu mowiący o błędnie działającym prędkościomierzu. Po sprawdzeniu Kombi w DIS wychodzi jeden stały błąd- błąd kodowania :cry:

Próbowałem zakodować to ustrojstwo poprzez Progmana ale odmawia on współpracy pisząc: "The connected vehicile has an unknowd data status (E89X-05-09-530, E89X-10-03-504), which cannot be handled with Progman!".

 

Może któryś w fachowców na forum ma jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jeszcze nie... Wpadłem na szatański pomysł przekodowania całego auta ale jakoś nie mogę się do tego zabrać. Obawiam się że przy moim szczęściu to po takiej operacji auto wogóle przestanie działać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.