Skocz do zawartości

Pomocy co wybrać..?


zarko18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jest to mój pierwszy post, więc chciałbym się przedstawić mam na imię Łukasz:) od kilku miesięcy mieszkamy z dziewczyną w UK i obecnie zaczęliśmy szukać samochodu który będzie nas cieszył przez następne kilka lat. Na celownik poszły chyba wszystkie marki, lecz od dłuższego czasu dylemat pozostał jeden i dlatego to pytanie kieruje do was forumowicze jako doświadczonych posiadaczy tych cudownych aut. Mam dylemat między kupnem e90 320D rok 2007 a e 60 530D rok 2004 dodam że ceny aut są prawie identyczne, lecz e90, 3 lata młodsza.. Interesuje mnie to czy między e90, a e60 jest tak duża różnica w kosztach utrzymania która przemawia za e 90? oraz jakie kwoty wchodzą w grę (chodzi o utrzymanie) gdyż oba modele będą miały przebieg ok 150 000km. Przeczytałem prawie całe forum na temat e 60 i się trochę wystraszyłem, przyznam szczerze że na przykładzie forum lepiej wypada e 90.. Sorry jeżeli temat jest wałkowany ale na prawdę, mam straszny dylemat przez który ciężko mi zasnąć, a w pracy myślę tylko o tym który lepszy i dlaczego.. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Lepszy jest ten - który będzie mlodszy rocznikowo i w lepszym stanie. wiadomo , że 2.0 < 3.0 kultura pracy , dźwięk, spalanie do mocy , i wielkość oraz prestiz przemawiają za E60, ale ja osobiście bym celował z młodsze E9X ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E6X już powoli traci swój prestiż, zanim wyjdzie F30 to do F10 będzie zbliżał się lifting więc E60 będzie już dziadkiem :D A E90 jeszcze powinno trzymać próbę.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E6X już powoli traci swój prestiż, zanim wyjdzie F30 to do F10 będzie zbliżał się lifting więc E60 będzie już dziadkiem :D A E90 jeszcze powinno trzymać próbę.

 

Nie do końca. E60 jest autem z natury ładnym, ja do tej pory zwracam uwagę na E46 (auto stare - ale linię ma ładną).

 

Ciężko porównywać E90 do E60 inne auta. W tym przypadku 20 do 30 tym bardziej.

 

Rocznik auta w zasadzie może ale w cale nie musi odzwierciedlać stanu ogólnego auta, widziałem dużo młodsze e90 czy wcześniej e46 od mojego a wyglądały jakby miały 100 lat :mad2: :duh:

 

 

 

Do autora tematu:

Ogólnie na Twoim miejscu przejechałbym się i tym i tym. I sam tak na prawdę podjłął decyzję. Fakt gdybym zdecydował się na E60 szukałbym czegoś młodszego, 2004 rok auta to pierwsze modele a jak wiadomo, można trafić na jakiś felerny. A wtedy z przeyjemności jazdy mamy płacz :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty utrzymania o ktore pytasz beda znaczaco wieksze w e60 uzytkowanej w Anglii- ubezpieczenia, podatki.

Wieksze tarcze, klocki, filtry, 6 swiec....itd, spalanie tez wieksze.

Jezeli kupisz auto z 150 000km przebiegiem to za rok DPF moze byc do wymiany- zwroc uwage na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e90 jest ciasne w środku

miedzy 4 a 6 cylindrami w klekocie jest przepaść

e60 prowadzi się mniej dużo bardziej limuzynowato

 

przejedź się jednym i drugim a potem dopiero patrz na opinię z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłym w kierunku E90, czy ciaśniej jak napisał jeden z Kolegów. Zapewne tak, pozostaje kwestia ile Ty miejsca potrzebujesz, na dwie osoby luksus, cztery również pojadą.

Jak inny Kolega napisał, E90 dłużej wytrzyma próbę czasu przed wejściem nowej "3" niż E60, kiedy za dwa lata F10 dostanie LCI.

Koszty utrzymania, ubezpieczenia mają również swoje znaczenie.

Miłego i trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem kupowania jak najnowszych aut. Wiec tutaj oczywiscie E90 .Jestem zdania ,że lepiej kupic swieze auto z mniejszym przebiegiem ale niestety tez z gorszym wyposazeniem niz sadzic sie na wypasione samochody ,ktore sa wyswiechtane, maja pozapadane fotele i wytarta kierwonice.

smochod z 2004r to juz samochod siedmioletni takze powoli robi sie dziadkiem a 2007 jest jeszcze calkiem swieze. Wybor nalezy do ciebie ,musisz wiedziec co wolisz:D Pozdrawiam kolego! i powodzenia w zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja strzelił bym w E60...

przejedź się E90 i E60

jeżeli chodzi o wygodę to o niebo lepiej wychodzi E60, jeżeli koszta to E90

moim zdaniem E60 jest bardziej muskularne i zdecydowanie ładniejsze o wnętrzu już nie wspomnę (deska, fotele...)

Chyba, że E90 w bogatszej wersji z navi, bogatsze fotele..

ale co tu dużo pisać... trzeba posadzić 4 litery na obu siedziskach i się "karnąć" :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.