Skocz do zawartości

komputer pokładowy :)


serfer

Rekomendowane odpowiedzi

sytuacja jest taka mam pełą wersje tego komputera. pokazuje mi średnie spalanie ale to sie zmienia strasznie zadko ostatnio jeździłem sporo po mieście i komputer pokazwyał mi spalanie 11,5 listra/100km no dobra spoko wyjechałem w trase zrobiłem około 160km i jechałem spokojnie tak że ekłalizer pod predkościomierzem pokazywał mi 8 litrow/100km czyli w komputrze tez powinno spaść spalanie a ono spadło zaledwie do 11,1l/100km czy to musi sie tak wolno zmieniać czy można przy tym pomajstrować a wiem ze spaliła mi wtedy jakieś 9litrów bo zalałem do pełna po przejechaniu tych km znowu zalałem i obliczyłem. no dobra pytanie czy da sie to zmienić żeby szybciej tam sie zmieniało to zużyciepaliwa i do czego jest ten limit i po co tak dokładnie ??

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja wyglada podobnie - po wielu probach doszedlem do wniosku ze zeby zuzycie srednie wzroslo powiedzmy z 9 na 12 - wystarczy jakies 20-30 km dawania po miescie, ale zeby spadlo spowrotem do tych 9 litrow - oj!! to sie trzeba na trasie napracowac - okolo 200km przeekonomicznej jazdy :) Aha i jeczcze jedno - im dluzszy masz czas i przejechany dystans od ostatniego kasowania sredniego zuzycia tym wolniej komuter bedzie reagowal na nagle dodawania gazu -tym samym beda one na kompie mniej zauwazalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.