Skocz do zawartości

Brak obiegu zamkniętego powietrza


gesio

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem że jak klima działa na AUTO to nie działa mi obieg zamknięty powietrza, jak tylko wyłączę AUTO obieg zamyka się, spotkał się ktoś z takim problemem, a może trzeba coś pogmerać w ustawieniach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Masz iDrive ???

 

Ja nie mam i jak daje na auto to osobno obieg zamkniety musze wlaczac

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Idrive ale jak mam na auto i włączę obieg zamknięty to kontrolka się świeci jakby był zamknięty ale klapy nie zamyka, jak wyłączę auto i zamknę obieg to klapę zamyka bez problemu, czyli jak jadę i mam przed sobę Jelcza śmierdziucha to żeby sobie zamknąć obieg powietrza, najpierw muszę wyłączyć tryb AUTO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się, że obieg zamknięty ma trzy tryby pracy:

1. Włączony w tryb auto - czyli zadziała jak czujnik wykryje zanieczyszczone powietrze.

2. Włączony klawiszem na stałe.

3. Wyłączony.

 

Wyboru dokonujemy klawiszem obiegu zamkniętego przez kolejne kliknięcia. Domyślnym trybem jest ten opisany jako 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem ale wydaje mi się że nawet w trybie całej klimy AUTO czyli dąży do zadanej temperatury i ja trzyma jak zamknę manualnie obieg to powinien się zamknąć a jak włączę obieg powietrza na auto to zamknie się jak wykryje zanieczyszczenia, u mnie nie zamyka w ogóle jak klima jest na AUTO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O ile dobrze pamiętam to możliwość zamknięcia obiegu połączona jest także z temperaturą silnika i na zewnątrz. Ma to zapobiegać zaparowaniu szyb. Klima ma też ograniczenia i jest blokowana przy niskich temperaturach. Proszę przeanalizować warunki temperaturowe w jakich wystąpiła ta anomalia, bo być może wszystko jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba podjade na jakiegoś kompa na diagnoze, dzieje sie tak w różnych warunkach i o ile rozumiem że w czasie deszczu może tak być bo auto nie chce żeby mi szyby zaparowały to w -10 lub +10 jak jest sucho juz to nie jest zrozumiałe, wkurza mnie to bo wyjeżdża mi przed nosem autobus ciągnąc tuman dymu, ja zamykam a i tak mam smród w aucie, dzięki koledzy za pomoc, bez diagnozy na kompie się obędzie bo musi coś być nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Chciałbym odświeżyć temat - czy autor wątku wyeliminował problem?

 

Mam to samo - tzn. przy włączonym zamkniętym obiegu (3 strzałki tworzące kółko) nie jest odcinane powietrze z zewnątrz. Wszystkie dymy i inne smrody przechodzą... Niby mało ważne, ale potrafi zirytować, zwłaszcza w takim aucie. Słyszałem coś o zacinających się klapkach od obiegu zamkniętego.

 

Jakby ktoś miał jakąś wskazówkę to byłbym wdzięczny za pomoc..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja natomiast mam problem tego typu że klapki się zamykają a i tak do samochodu dociera zanieczyszczone powietrze, jest możliwość dotarcia do tych klapek i przesmarowania sworzni w jakoś mało ingerencyjny sposób żeby pół samochodu nierozbierac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzisiaj pobawilem się z kazidelkiem i okazało się że klapki są szczelne, mam do wymiany termostaty gdyż temperatura silnika podczas jazdy przy 100 h nie przekracza 70 stopni, dam znać czy to było przyczyną niezamykania się klapek podczas jazdy w trybie auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.