Skocz do zawartości

Dobór 18' do e39


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko :P

Czy takie felgi można zamontować do e39, czy trzeba stosować jakieś piasty, dystanse?

A i miałem się zapytać, czy są to oryginały? Jak rozróżnić markowy produkt od chińskiej tandety?

Podaje dane techniczne w/w felg

Stan: NOWE

Rozstaw śrub: 5x120

Średnica: 18"

Szerokość: 8,5"

Osadzenie (ET): 20

Otwór centrujący: 72,6 mm

 

Pozdrawiam

 

Edit: Ten komplet chyba różni się od w/w... Wygląda jakby był solidniej zrobiony, grubsze łączenia itd...

 

Wybaczcie te lakoiczne pytania, ale chciałbyk kupić markowe felgi, które nie skrzywią się na pierwszym wgłębieniu w asfalcie... I prosiłbym o nie pisanie postów w stylu kup sobie 16 to będzie dobrze etc. :D

Edytowane przez opa_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi z obu aukcji to podrobki z Chin.

 

Jak odroznic w prosty sposob podrobki od oryginalow, nowych oryginalow nie znajdziesz na allegro (beda tylko felgi uzywane), beda mialy numery czesci BMW i bede zgodne ze specyfikacjami felg dostepnymi tutaj http://felgenkatalog.auto-treff.com/ Styling 220 z E90/E92 M3, ktory Ci sie spodobal nigdy nie byl dostepny w specyfikacji pozwalajacej na bezproblemowy montaz w E39 (przednie felgi wymagaja dystansow, poza tym E39 (74.1mm) ma wieksza srednice piast niz E9x (72.6)).

 

Szukajac markowych felg warto tez kierowac sie jakas marka, na obu aukcjach widze bezfirmowe felgi ;) Drugim dobrym wyznacznikiem dla Ciebie bedzie cena, dobre nowe 18" beda kosztowaly ok. 3000 zl brutto. Trzecim dobrym wyznacznikiem bedzie wiedza sprzedawcy, w przypadku pierwszej aukcji sprzedawca wspomina o E39, ale nie ma pojecia o innej srednicy piasty, w przypadku drugiej aukcji temat srednicy otworu centrujacego felgi jest pominiety :) Zobacz co do swojego samochodu mozesz znalezc tutaj http://www.felgi.pl/ , przy tej srednicy i wersji silnikowej 530d najlepiej wybierz model felg, ktory ma dostepne mieszane szerokosci (tylne felgi beda szersze np. 9.0"-9.5").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wg producenta stosując markowe felgi, tylne opony powinny być szersze jak przednie.. Czy montaż np, 225/45/18 z przodu i z tyłu w czymś szkodzi? :P Ubywa na prowadzeniu, źle wskazuje prędkość?

Czy felgi z m5 e39 pasują do 530d? I takie samo pytanko co do e60??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wg producenta stosując markowe felgi, tylne opony powinny być szersze jak przednie..

 

Dokladnie tak Ci powyzej napisalem.

 

Czy montaż np, 225/45/18 z przodu i z tyłu w czymś szkodzi? :P Ubywa na prowadzeniu, źle wskazuje prędkość?

 

Takie opony beda zbyt wysokie, licznik bedzie przeklamywal, kola moga przycierac na jakis wiekszych nierownosciach, moga pojawic sie jakies problemy z DSC.

 

Czy felgi z m5 e39 pasują do 530d?

 

Tak, wybierz tylko oryginalne, bo podrobek jest cala masa.

 

I takie samo pytanko co do e60??

 

Nie, E60 ma inna srednice piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felgi z m5 e39 pasują do 530d?

 

Tak, wybierz tylko oryginalne, bo podrobek jest cala masa.

 

 

No dobrze. Felgi do M'ki Styling 65 mają rozmiar

245/40R18 ET 20 i tył 275/35R18 ET 22

 

 

a do e39

235/40R18 ET 20 i tył 265/35R18 ET 24

Czy takie felgi wchodzą bez problemu bez zastosowania dodatkowego osprzętu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montaż np, 225/45/18 z przodu i z tyłu w czymś szkodzi? :P Ubywa na prowadzeniu, źle wskazuje prędkość?

 

Takie opony beda zbyt wysokie, licznik bedzie przeklamywal, kola moga przycierac na jakis wiekszych nierownosciach, moga pojawic sie jakies problemy z DSC.

Nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montaż np, 225/45/18 z przodu i z tyłu w czymś szkodzi? :P Ubywa na prowadzeniu, źle wskazuje prędkość?

 

Takie opony beda zbyt wysokie, licznik bedzie przeklamywal, kola moga przycierac na jakis wiekszych nierownosciach, moga pojawic sie jakies problemy z DSC.

Nieprawda.

 

 

Mógbłyś rozwinąć swoją myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 

Koło z oponą 225/45R18 ma średnicę 659mm

 

Zalecane dla E39 rozmiary to:

przód: 235/40R18 - średnica 645mm

tył: 265/35R18 - średnica 643mm

 

Więc racja, opona 225/45 jest odrobinę wyższa. Ale jest też znacznie węższa. Jeżeli więc 225/45 miałyby ocierać na nierównościach, to 265/35 powinny po jednym przejeździe przez miasto zdjąć połowę bocznej ścianki...

 

Dla porównania: rozmiar fabryczny 225/55R16 ma średnicę 654mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 

Koło z oponą 225/45R18 ma średnicę 659mm

 

Zalecane dla E39 rozmiary to:

przód: 235/40R18 - średnica 645mm

tył: 265/35R18 - średnica 643mm

 

Więc racja, opona 225/45 jest odrobinę wyższa. Ale jest też znacznie węższa. Jeżeli więc 225/45 miałyby ocierać na nierównościach, to 265/35 powinny po jednym przejeździe przez miasto zdjąć połowę bocznej ścianki...

 

YatzKu z calym szacunkiem, ale nie patrzylem tylko na katalog. Opony w rozmiarze 225/45R18 z ktorymi mialem do tej pory doczynienia (szczegolnie te tansze) mialy zawsze srednice wieksza niz wynikalo to z ich rozmiaru, dlatego nie polecam tego rozmiaru, nie chce brac za to odpowiedzialnosci, rozumiem, ze Ty jestes 100% przekonany, zeby cos takiego polecac? Z tego wlasnie powodu ludzie z BMW tez nie zdecydowali sie na ten rozmiar, tylko wybrali 235/40R18 :) (w ktorym wiekszosc modeli opon trzyma idealnie katalogowy wymiar).

 

Dla porównania: rozmiar fabryczny 225/55R16 ma średnicę 654mm

 

Nie mam informacji o prawdziwych srednicach dla opon wszystkich producentow, ale dla tych, dla ktorych mam w tym rozmiarze opony sa z reguly nizsze niz katalogowy rozmiar, prawdziwa srednica jest blizej 650mm (albo mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z całym szacunkiem, ale nie wierzę, że mierzysz wszystkie opony,które montujesz klientom. Ale że nie lubię, jak ktoś podważa moje doświadczenie, nie będe też podważał Twojego :-)

 

A z mojego doświadczenia wynika, co następuje:

 

W przednich nadkolach E34 i E39 spokojnie mieszczą się koła 225/40R19 (średnica 663mm) nic nie ociera nawet przy max. skręcie. Na tylnej osi spokojnie jadą z kolei 245/35R19 (średnica 655mm), ale tu w E34 zdarzyły się leciutkie przycierki, ale tylko przy dynamicznie przejeżdżanych ciasnych skrętach z 2 osobami na pokładzie. Przy spokojnej jeździe na trasie z pełnym obciążeniem NIC się nie działo. Podobnie nic się nie działo w E39.

 

A co do rozmiaru 225/45R18 to po pierwsze nigdy nie słyszałem o nietrzymaniu wymiarów, po drugie nie miałem dużej styczności z tanimi oponami w dużych rozmiarach, więc się nie wypowiadam. Ale z tymi ludźmi z BMW to chyba trochę przesadziłeś. Masz tę informację gdzieś potwierdzoną? Bo gdyby rzeczywiście tak było, że 225/45R18 jest w rzeczywistości większe niż wymiar katalogowy, to dlaczego rezygnując z niego w E39, wpakowaliby go na fabryczne wyposażenie do E46 M3, gdzie miejsca w nadkolu jest o wiele mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z całym szacunkiem, ale nie wierzę, że mierzysz wszystkie opony,które montujesz klientom. Ale że nie lubię, jak ktoś podważa moje doświadczenie, nie będe też podważał Twojego :-)

 

Nie, oczywiscie, ze nie mierze wszystkich opon, z ktorymi mam kontakt. Poprostu z mojego doswiadczenia wynika, ze istnieja roznice w wysokosci, czasami dosyc znaczne.

 

A z mojego doświadczenia wynika, co następuje:

 

W przednich nadkolach E34 i E39 spokojnie mieszczą się koła 225/40R19 (średnica 663mm) nic nie ociera nawet przy max. skręcie. Na tylnej osi spokojnie jadą z kolei 245/35R19 (średnica 655mm), ale tu w E34 zdarzyły się leciutkie przycierki, ale tylko przy dynamicznie przejeżdżanych ciasnych skrętach z 2 osobami na pokładzie. Przy spokojnej jeździe na trasie z pełnym obciążeniem NIC się nie działo. Podobnie nic się nie działo w E39.

 

Pamietaj, ze ET i szerokosc felg tez ma znacznie, sam rozmiar opon nie wystarczy do oceny.

 

A co do rozmiaru 225/45R18 to po pierwsze nigdy nie słyszałem o nietrzymaniu wymiarów, po drugie nie miałem dużej styczności z tanimi oponami w dużych rozmiarach, więc się nie wypowiadam. Ale z tymi ludźmi z BMW to chyba trochę przesadziłeś. Masz tę informację gdzieś potwierdzoną? Bo gdyby rzeczywiście tak było, że 225/45R18 jest w rzeczywistości większe niż wymiar katalogowy, to dlaczego rezygnując z niego w E39, wpakowaliby go na fabryczne wyposażenie do E46 M3, gdzie miejsca w nadkolu jest o wiele mniej?

 

Dokladnie to samo co wyzej, w E46 M3 mozesz miec miej miejsce, ale nadkole jest inaczej wyprofilowane. Zreszta pamietaj tez, ze fabrycznie te samochody nie wyjezdzaly na calej gamie 225/45R18 roznych producentow.

 

Ale ok, twierdzisz, ze beda pasowaly, wiec ja sie nie mieszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu z mojego doswiadczenia wynika, ze istnieja roznice w wysokosci, czasami dosyc znaczne.
A tu się zgadzam. Z szerokością zresztą to samo - 225 to wcale nie zawsze 225mm...

 

Pamietaj, ze ET i szerokosc felg tez ma znacznie, sam rozmiar opon nie wystarczy do oceny.
Oczywiście, że pamiętam :-)

 

No więc dla uściślenia: opony, które podałem były zamontowane na felgach 8x19" ET20 (a konkretnie ET75 + 55mm dystansu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jakie felgi wybrać do e39? Interesują mnie wyłącznie oryginalne BMW widoczne na http://felgenkatalog.auto-treff.com/. Zainteresował mnie wzór do M5. Które, wg was są najładniejsze oraz najbardziej praktyczne, jeżeli chodzi o pielęgnację i czyszczenie? Nie mam możliwości obejrzenia na własne oczy tych felg, dlatego wole zapytać. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi koledzy podpowiedzieć jakie felgi będą pasować do m5e39, chodzi mi o 17"na tył:P. Głównie chodzi mi o ET i szerokość

 

Wejdź na stronę, którą podałem dwa posty wcześniej. Tam masz wyszczególnione jakie felgi do którego modelu i jakie et.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam serdecznie,

potrzebuję pomocy przy doborze felg i opon do e39 520d.

 

Wyszukałem 2 opcje:

 

http://allegro.pl/bmw-oryginal-e60-e65-e39-e38-17-cali-i3161642236.html

do tego opony http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-nero-gt-235-45-r17-97-y-xl?utm_expid=11880186-10&utm_referrer=http%3A%2F%2

Fwww.oponeo.pl%2Fwybierz-opony

 

A druga opcja to:

http://allegro.pl/oryginalne-bmw-m5-e60-e38-e39-m-pakiet-bbs-18-i3149328292.html

 

plus opony:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-nero-gt-235-40-r18-95-y-xl?utm_expid=11880186-10&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.oponeo.pl%2Fwybierz-opony

 

 

Wymiar et w e39 to et20. Czyli felgi powinny pasować. Pytanie czy dobrze dobrałem opony. Chcę kupić 4 identyczne opony na przód i tył będzie to współgrało w przypadku 17 jak i 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.