Skocz do zawartości

Jaki olej po kapitalnym remoncie m20b25 ??


Maiko221989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce zasięgnąć rady, gdyż oddałem bunie na generalny remont silniczka ( głowica, blok, pierścienie, panewki górne/ dolne, zaworki, itd..... ) i firma która mi to robiła chce zalać go minerałem żebym przelatał jakieś 500 km a potem wlać już półsyntetyk. Czy to będzie dobre rozwiązanie? Za podpowiedzi z góry Thx. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam ale z tego co czytalem na temat olei to m40 nie trawia mineralu a ty masz m20 ja bym go zalal syntetykiem i tak masz prawie jak nowy silnik to chyba bez roznicy a jak juz sie leje olej to caly czas ten sam. Ale poczekaj na odpowiedz doswiadczonej osoby pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Zastosuj logikę . Będziesz miał nowy silnik/...wszak po takim remoncie ... .

No to fabryka do nowych silników daje ... ...

 

Co prawda , to już dzisiaj całkiem inna technologia , ale ...

Lepiej - iść w stronę " do przodu" , a to znaczy pólsyntetyk ...

 

Takie jest moje zdanie .

Pozdrawiam .

panta rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo często po remoncie głównym zalewa się silnik minerałem na paręset kilometrów, a później właściwy olej.

Jest to bardzo dobra i normalna taktyka, która ma na celu przepłukać silnik ze wszystkich ewentualnych brudów. Minerał się wtedy leje, bo jest najtańszy.

Co do najwłaściwszego oleju do M20, to zdania są podzielone. Prawdą jest, że silnik ten zalewany był przez fabrykę olejem mineralnym, a w najlepszym wypadku półsyntetycznym. Nie ma on hydrauliki zaworów, przez co idealne sprawdza się z olejem o większej lepkości. Moje M20 jeździło cały czas na 0W-40 Mobil1, po zrobieniu uszczelki pod głowicą (uroki wieku średniego) zalałem go Motulem półsyntetycznym o lepkości 15W-50 i jeździ na nim ekstra. Poza jednym zaworem wydechowym, na którym mam wystukany mimośród nie mogę narzekać. Po 12tkm olej jest nadal klarowny, a głowica w środku czyściutka.

 

Pozdrawiam

 

p.s. przenoszę ten wątek do forum Oleje.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.