Skocz do zawartości

Elektroniczny termometr (prawie komputer) dzwięk!!


Zoomer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie. Jestem w posiadanu modelu e36 z jak to mówią niektórzy z komputerem :mad2: a raczej termometrem elektronicznym. Czytałem na forum że termometry w bmw jeśli jest poniżej 3stopni C to sygnalizują pikaniem o tym. I funkcja memo też coś piszczy. Problem w tym że u mnie nic nie piszczy. Pytanie jest takie, czy dziwięk ostrzeżeń generowany jest w tym "komputerze:D" czy z radia ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaki masz komputer (OBC) jeśli masz tylko godzine, date memo i temp. (taz mały OBC) to tylko jak temp. spadnie ponizej +3*C i jak wciśniesz memo (ME) to bedzie pikał chyba ~10 sek. przed pełną godz.

 

:8)

Bayerische Motoren Werke http://img482.imageshack.us/img482/7716/bmwsmiley9vq.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie "pipczenia" wychodza wlasnie z glosniczka ktory jest pod kolumna kierownicza. po nizej 3 stopni piszczy raz i mryga temperatura i jak zalacze MEMO to pipczy minute przed kazda pełną godzina(ponoc zeby zalaczyc radio na wiadomosci :lol: ) .

Nie zauwarzylem jakis innych pipczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha , mam od 3 tygodni E36 i przez 2 tygodnie zachodziłem w głowy co oznacza te pikanie , poprzedni właściciel nie miał pojecia co to oznacza, dopiero ostatnio zauwazyłem że te pikanie zawsze sie pojawia jakieś 10 s przed wybiciem pełnej godziny , termometr mi wskazuje - 37 s (albo odłaczony albo czyjnik zepsuty , musze sie do niego dobrać - może ktoś ma instrukcje albo schemacik gdzie taki czujnik jest )

 

czy jak bede miał sprawny czujnik temp to pikanie ustanie ???

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha , mam od 3 tygodni E36 i przez 2 tygodnie zachodziłem w głowy co oznacza te pikanie , poprzedni właściciel nie miał pojecia co to oznacza, dopiero ostatnio zauwazyłem że te pikanie zawsze sie pojawia jakieś 10 s przed wybiciem pełnej godziny , termometr mi wskazuje - 37 s (albo odłaczony albo czyjnik zepsuty , musze sie do niego dobrać - może ktoś ma instrukcje albo schemacik gdzie taki czujnik jest )

 

czy jak bede miał sprawny czujnik temp to pikanie ustanie ???

 

W lewej cześci przedniego zderzaka masz tunel wlotu powietrza - tam jest umiejscowiony czujnik temperatury.

Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.