Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie czy warto kupić 745d. Jeśli ktoś ma ten model proszę o opinie. Jeśli nie jest godny polecenia podajcie inne modele lub silniki/

Moj szef ma juz drugą 745d. Powiem tyle,że częto musi jezdzic na serwis. Zawsze coś. Konkretów nie znam.

Cisza w temacie bo wiekszość to właściciele tańszych,starych benzyniaków lub lpg.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

posiadam 745d od grudnia 2010.

Ogólnie samochód zaliczam do bardzo udanych. karoseria ok, miałem stłuczke z yarisem i lekko porysowałem zderzak, a z toyoty nie dało sie wysiąść... bardzo wytrzymałe auto, taki mały czołg :) silnikowo jestem zadowolony, spalanie realne w mieście ok 14 l przy cięższej nodze. środek bardzo komfortowy, jak wiekszość bmw :D przyspieszenie jest niezapomniane, 3.0 d jest za małym silnikiem do tej masy, no chyba, że ktoś liczy każdą złotówkę na stacji, ale po co wtedy wogóle kupować taki samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zmiany auta. Coraz poważniej myśle na e65 (niesety na polift mnie nie stać :( ). Tak się zastanawiam jaki silnik będzie najlepszym wyborem. Zależy mi na ekonomi użytkowania, ale tez na odpowiednich osiągach. W zasadzie rozważałem tylko silniki benzynowe +ewentualny montaż gazu, chociaż wolałbym tego uniknąć, dlatego teraz dopuszczam też diesla.

 

Bardzo proszę o opinie.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spalaniem i osiągami? Najważniejsze spalanie, szczególnie miasto, bo tras robię dosyć mało.

 

No i pytanie najważniejsze :) czy zmieszcze się w budżecie 50 tys zł? + naprawy, bo zawsze coś jest.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spalaniem i osiągami? Najważniejsze spalanie, szczególnie miasto, bo tras robię dosyć mało.

 

No i pytanie najważniejsze :) czy zmieszcze się w budżecie 50 tys zł? + naprawy, bo zawsze coś jest.

co do spalania mi obecnie w miescie na kompie obecnie mam 16,7 trasa przy spokojnej jezdzie wychodzi w granicach 10l ale co my tu o spalaniu bedziemy pisac to najmniej istotne :duh: tym autem poprostu płyniesz:)...moja tylko jedna rada nie daj sie poniesc emocją i nie biez auta w granicach 35tys zł bo takie tez sie pojawiają drugie tyle zostawisz w serwisie:)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić auto w przedziale 45 - 55 tys napewno nie taniej, bo już raz na taniej się skusiłem i teraz mam efekty :P

 

Nie wiem jak z utrzymaniem :P pali dosyć dużo. Chociaż z drugiej strony wiem co to znaczy wybaczać za jakość jazdy wszelkie mankamenty :D

 

To może jednak diesel? Muszę się przejechać tym i tym to wtedy zadecyduje.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszą ogladałem 740d spalanie po miescie średnio pokazywało 16litrów,swietne przyspieszenie,cichutki silnik.

Drugą była 745i,spalanie po miescie srednio pokazywało nie mniej niż 16litrów.Długo jej nie testowałem bo na pierwszy rzut oka był to wrak za 50tys zł.

Trzecią sztuką była i aktualnie jest 730d z końcówki 2004r za 68tyś km z przebiegiem 180000km. Cena wysoka. Mało tego musiałem dołozyc zaraz po zakupie na poprawienie wad fabrycznych bmw.To jest; nowy kolektor wydechowy,kolektor ssący,oleje,filtry,weżyki podcisnienia,przepływomierz. Nie są to tanie rzeczy i nie łatwe do wymiany. Materiały zastosowane w środku, w tym roczniku, zdają być sie lepszej jakości.

Teraz mogę sie juz cieszyc jazdą. Silnik w porównaniu do dwóch uprzednio opisanych jest głośniejszy. Mniej elastyczny. Nie brakuje mocy. Ale za to spalanie w mieście nie przekracza 10l. Przeważnie pali mi, według faktycznie zatankowanego paliwa niecałe 9l. Można zejść do 7l przy długiej nudnej jezdzie w trasie.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba właśnie 3.0D jest dla mnie najlepszym wyborem. Mimo całej mojej niechęci do diesla.

A jak wyglada sprawa ze słabszymi benzyniakami? Warte jakiegokolwiek zainteresowania?

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja natomiast napaliłem sie na 760Li i takiej szukam ;)

 

Odłóż sporo kasy na wymianę pomp paliwowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darius napisał(a):

Ja natomiast napaliłem sie na 760Li i takiej szukam

 

Odłóż sporo kasy na wymianę pomp paliwowych ...

 

 

Odłożyłem.

Zdecydowałem sie na ten silnik mimo jego słebego układu paliwowego.

Eksploatracja oszczednych diesli też kosztyje. Czasem całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie aporpos napraw. Słyszałem że instalacja elektryczna jest bardo słaba w tych samochodach. Czy może była jakaś akcja serwisowa?

 

Kurde powiem tak :) trudno będę najwyżej jeździł 1 tydzien w miesiącu, ale zdecydowałem się na 745i :D nie ma to jak v8 :D

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Darius napisał(a):

Ja natomiast napaliłem sie na 760Li i takiej szukam

 

Odłóż sporo kasy na wymianę pomp paliwowych ...

 

 

Odłożyłem.

Zdecydowałem sie na ten silnik mimo jego słebego układu paliwowego.

Eksploatracja oszczednych diesli też kosztyje. Czasem całkiem sporo.

 

Zgadzam się, niemniej jednak moim zdaniem "optymalny" do e65 jest V8 w benzynie. Owszem, ma również wady, niektóre bardzo kosztowne w naprawie, niemniej jednak i tak wychodzi taniej niż wyeksploatowane diesele (zwłaszcza ośmiocylindrowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

jestem tu nowy i stoję przed zakupem 7-ki 3.5l i mam pytanie co o tym modelu myślicie,jak to sie sprawuje,chodzi o eksploatację,nizawodnośc i takie tam.może gdzieś już temat był poruszony wiec mogę się gdzieś przenieść i poczytać.poprostu potrzebuję porady czy warto zainwestować w to auto???dzięki za wszelkie info.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli myślisz o zakupie takiego auta ale kuszą cię ceny na polskim rynku rzędu 40tys zł to lepiej te pieniądze przetańcz niż masz za nie kupić e65, zapewniam że będziesz miał więcej frajdy i radości z imprezowania niż z posiadania e65 w tej kwocie. Ja miałem przez rok e65 735i 2002r kupilem ją z przebiegiem 99tys km, wspaniałe auto, tyle że kosztowalo mnie ponad 60tys zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre e65 to wydatek 65-70 tys. roczniki 2004i w górę ,ale kupując taki model za 40 tys. to kupujesz szrota w którego trzeba wkładać kasę bez końca dobra e 38 kosztuje 30 tys. mam dobre wspomnienia z posiadania e 65 ale w dieslu 3.0 mega silnik zero problemów ,polecam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dość ciekawe wypowiedzi nim wiecje wywalisz tym masz pewność ze bedzie lepiej jezdzic i bez problemowo mój koleś wywalił 38tyś 6 miesiecy temu z przebiegiem 250k i co nadla jeżdzi tylko olej zmienił itp wiec ja pytam o czym wy piszecie fachowcy jeden jeździ bmw 330 a drugi pewnie wogóle i odrazu neguja konstruktywnośc poczynan kolesia ... takie to polski !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie widzę że same "kozaki" !!!!!!skąd wiesz jeden z drugim że chce kupić auto za tyle czy tyle??????? pytałem o auto,jak to się sprawuje itd,itp.czy łapać się za diesla 3.0 czy może za 4.5 benzynę,poprostu opinie o tym modelu.myślałem że to forum klubowiczów BMW,a nie małolatów w dresach od chińczyka......szkoda takiej strony methoss84,zgadzam się z tobą.dziękuję za bardzo wyczerpujące odpowidzi :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się do tematu. Ktoś chce się zamienić na moją X5 - daje w zamian e65 735i z końcówki 2001r i wycenia ją 50 tys... Czy to jest cena sensowna? Auto faktycznie jest poszanowane, bezwypadkowe, poleca je nawet mój serwis w Łodzi gdzie auto jest również serwisowane. Ma 230 tys przebiegu i nie jest to jakiś mega wypas.. Czy to trochę nie za drogo? Wg znajomego agenta PZU auto do ubezpieczenia żeby się nie wiem jak starał nie powinno przekroczyć trzydziestu paru tysi...? A moje które jest w stanie absolutnie idealnym do ubezpieczenia będzie warte 56 tys (ubezpieczenie kończy mi się za miesiąc...) Wg. kolegów jaka jest realna cena za taką siódemkę?
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się do tematu. Ktoś chce się zamienić na moją X5 - daje w zamian e65 735i z końcówki 2001r i wycenia ją 50 tys... Czy to jest cena sensowna? Auto faktycznie jest poszanowane, bezwypadkowe, poleca je nawet mój serwis w Łodzi gdzie auto jest również serwisowane. Ma 230 tys przebiegu i nie jest to jakiś mega wypas.. Czy to trochę nie za drogo? Wg znajomego agenta PZU auto do ubezpieczenia żeby się nie wiem jak starał nie powinno przekroczyć trzydziestu paru tysi...? A moje które jest w stanie absolutnie idealnym do ubezpieczenia będzie warte 56 tys (ubezpieczenie kończy mi się za miesiąc...) Wg. kolegów jaka jest realna cena za taką siódemkę?

Moim zdaniem cena jest jak najbardziej sensowna bo nie sztuką jest kupic e65 za 30tys zł ze szrotu...jesli auto naprawde jest w dobrej kondycji zadbane to 50tys spokojnie mozna je wystawiac,,,,,,ja za swoja 745i z 2002 bede spiewał ponad 50 tys zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hmmm dość ciekawe wypowiedzi nim wiecje wywalisz tym masz pewność ze bedzie lepiej jezdzic i bez problemowo mój koleś wywalił 38tyś 6 miesiecy temu z przebiegiem 250k i co nadla jeżdzi tylko olej zmienił itp wiec ja pytam o czym wy piszecie fachowcy jeden jeździ bmw 330 a drugi pewnie wogóle i odrazu neguja konstruktywnośc poczynan kolesia ... takie to polski !!

Bo Twój koleś ma taką samą igłę jak Ty sam , Wam wystarczy że ma 4koła i kierownicę, przecież przy sprzedaży i tak zaczniesz pisać ogłoszenie od bezwypadkowy stan idealny, zrozum ciemna maso że nikt nie sprzedaje pewnego auta za kwotę którą Ty akurat uciułałeś z sąsiadem na spółkę, to ze jesteś przygłupiany widać po Twoim poprzednim poście, ten następny który zalożył ten temat nawet nie wie gdzie szukać biegów w e65 a już się zrywa zlany potem nad ranem że nim jeździ, zastanówcie się chłopki z plewami w kieszeni na co się porywacie! Może inaczej, wklejcie tutaj swoje igły a zobaczycie komentarze innych użytkowników tego forum kto ma rację Ja czy Wy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.