Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pikul123 jesteś widzę mega fachowcem na temat e 65 i jakakolwiek wypowiedź jest tobie żenadą ,więc po co się pytasz ? ,ja bynajmniej powiedziałem o swoim odczuciu i bym to uszanował ,a czy ty kupisz 3.0i czy 3.0d to mnie nie interesuje i tak samo czy za 40 czy za 79 tys.,ale masz rację dzięki takim jak ty do dupy te forum :cool2:,ale dresy z chin są spoko tak trzymaj ,mi nawet do głowy nie przyszło by użyć takiego zdania ,a może niech żyje wieś :D.Kończąc życzę dobrego zakupu e65 mimo wszystko ,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50k za 735 to 10k za duzo.

 

E65 to taki model, ze moze kosztowac 30k a moze 80k. Niestety 99% userow z uciulanym 40k kupi auto szrota nie majac swiadomosci tego faktu - przeciez jedzie super :mrgreen: a potem watki ze czerwone komunikaty, dziwne bicie pomozcie, nie odpala itp

 

Dobre auto dobrze kosztuje, kupujecie tanie e65 bo nikt tych staroci nie chce. A ludzie strasznie sie na tanie e65 nacinaja, sam szukam 750 od jakiegos czasu i to co sprzedaja to masakra, teksty "panie wahacze mialo pokrzywione troche PRZERYSOWANE ale naprawa w aso byla" ok to prosze fakture "o tu czesci z aso" a gdzie faktura za robocizne "a bo to z koega zrobilismy bo u nego taniej" :mrgreen:

 

A potem dobra cena na allegro i jak sie swieci, to jelenie sie zabija kto pierwszy ma kupic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o zakupie takiego auta ale kuszą cię ceny na polskim rynku rzędu 40tys zł to lepiej te pieniądze przetańcz niż masz za nie kupić e65, zapewniam że będziesz miał więcej frajdy i radości z imprezowania niż z posiadania e65 w tej kwocie. Ja miałem przez rok e65 735i 2002r kupilem ją z przebiegiem 99tys km, wspaniałe auto, tyle że kosztowalo mnie ponad 60tys zł.

A gdzie ty widzisz , ze kolega szuka tego auta w tej cenie?

Moze zamim zaczniesz siac zamet i pisac pierdloly u kogos watku, przeczytaj dwa razy ze zrozumieniem ;)

Nie dziw sie po takich wypoweidziach jak Twoja,ze ktos sie czepia tego co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320SI użył słowa "jeśli". Czyli wysnuł jedynie przypuszczenie. Całkiem trafne, biorąc pod uwagę tendencję na rynku, choć może niesłuszne w tym konkretnym przypadku. Znajdź mi proszę w pierwszym jego poście cokolwiek, co mogło obrazić autora, że zaczął od dresów wyzywać.

A potem możesz spokojnie wytykać innym problewmy ze zrozumieniem.

 

Kolega się buja ze sprzedażą 730d, chce za niego 44k i jakoś nie ma chętnych na okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Blackwhite napisał "A gdzie ty widzisz , ze kolega szuka tego auta w tej cenie?

Moze zamim zaczniesz siac zamet i pisac pierdloly u kogos watku, przeczytaj dwa razy ze zrozumieniem ;)

Nie dziw sie po takich wypoweidziach jak Twoja,ze ktos sie czepia tego co piszesz.

"

 

methoss84 napisał "mój koleś wywalił 38tyś 6 miesiecy temu z przebiegiem 250k i co nadla jeżdzi tylko olej zmienił itp wiec ja pytam o czym wy piszecie fachowcy jeden jeździ bmw 330 a drugi pewnie wogóle "

 

To raczej Ty musisz przeczytać trzy razy zanim załapiesz, Ja czytam raz i to wystarczy, wytłuściłem Ci druk może dasz radę ! Tak jak napisał kolega Zielo w pierwszym poście napisałem "jeśli" drugi post był odpowiedzą na ten którego Ty nie raczyłeś zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@320SI Ja odnosilem sie do Twojego pierwszego posta i co za roznica czy napisales "jesli"?Od razu chcesz mu zasugerowac ,ze szuka w tej cenie, najpierw powinienes spytac sie w jakiej cenie kolega szuka auta."Jesli "w tym kontekscie oznacza mniej wiecej to samo co "jak szukasz" czy "jezeli szukasz" ;)

A co do Twojej odpowiedzi na drugiego posta kolegi @methoss84 (ktorego zauwazylem ;) ) to sory,ale pozwol,ze nie skomentuje.

@zielo - jasne,ze nie obrazil kolegi w swoim pierwszym poscie, co nie zmienia faktu,ze od razu stara mu sie zasugerowac za jakac cene szuka samochodu i pozniej z tego wychodzi tylko klotnia.I dodam jeszcze raz,ze swolo "jesli" nie zmienia wiele w tym kontekscie ;)

 

Nie zmieni8a to faktu,ze autor watku przesadzil i wyzywanie kogos od dresow jest nie na miejscu.Nie byloby jednak chyba takiej sytuacji, jezeli nie bylo by sugerowania za jaka cene szuka on samochodu.Duzo lepiej bylo zaczac ta rozmowe od zapytania , za jaka cene szuka auta a pozniej wyjasniec na co ma zwracac uwage itp itd ;)

 

Ja nie zamierzam sie z nikim klocic, ale uwazam,ze w wielu watkach o zakupie samochodu jest wiele ironii i ignorancj a pozniej z tego wywodza sie klotnie - nie mozna normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E65 to taki model, ze moze kosztowac 30k a moze 80k. Niestety 99% userow z uciulanym 40k kupi auto szrota nie majac swiadomosci tego faktu - przeciez jedzie super a potem watki ze czerwone komunikaty, dziwne bicie pomozcie, nie odpala itp Dobre auto dobrze kosztuje, kupujecie tanie e65 bo nikt tych staroci nie chce

 

Sorry - nie rozumiem Twojego toku rozumowania... czyli 30 tys 2001r a 80 tys 2006 czy nowszy? Bo jeżeli 80 tys ma kosztować auto 10 letnie 735i to kto go kupi? Żeby miał pozłacane klamki to nikt... Cenę rynkową kształtuje popyt - a ilu ludzi teraz kupuje auta o pojemnościach 2 litry wzwyż? A co dopiero 3.6 czy 4.5? Jeżeli ubezpieczyciel mówi że auto 735i z 2001 roku jest w stanie ubezpieczyć przy uwzględnieniu super wypasu na max 33-35 tys, ewentualnie +10% za auto z polskiego salonu, to kto da o 50 % więcej za takie auto? I wybacz - żebyśmy się dobrze zrozumięli - nie o to mi chodzi że super egzemplarz jest wart 80 tys dla sprzedającego, bo może tak być, tylko gdzie on znajdzie kupującego którego do tej ceny przekona? Mieszkamy nadal w kraju w którym jeżdżenie 7-er jest oznaką wysokiego statusu społecznego, czyli klienta stać na utrzymanie takiego auta, co nie jest jednak równoznaczne że będzie chciał wywalać 2 razy więcej na auto niż wynosi jego cena rynkowa.... Sam zawsze wychodziłem z założenia że wolę kupić egzemplarz droższy niż tańszy bo jest większa szansa (ale tylko szansa) że będzie się bardziej trzymał kupy, ale mam tu na myśli dopłatę do ceny rynkowej powiedzmy +- 10%-20% a nie 50%. Bo chyba każdy się liczy że wcześniej czy poźniej (u mnie - wcześniej bo lubię auta zmieniać ) będzie to auto chciał sprzedać i jak dał 80 za warte 40 to jak będzie chciał 50 przy rynkowej 20 to będzie się musiał mocno nagimnastykować i znaleźć na takie auto konesera... U nas nadal metryka jest wyznacznikiem wartości auta a nie jego stan, bo przecież wszystkie są "igły"...

 

Sam mam X5 które jakbym podliczył wszysko co zainwestowałem i wycenił bieżący stan to powinienem wystawić za 65-70 tys i czekać na klienta do zarania dziejów.... Ale trzeba trzeźwo oceniać realia w których żyjemy - jak mi ktoś da 50 tys to sprzedam i klient będzie na pewno z auta zadowolony...

 

Wg Twojej logiki to ten np. to w ogóle oddaje auto w prezencie??:

 

http://moto.allegro.pl/bmw-760-i-450-km-black-edition-pelna-opcja-i1857769606.html

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiscie, ze 50 tys za 10 letnie 735 z 230k przelotu to stanowczo zawyzona cena.

 

Jak mowie, forumowicz mial igle 745i 2002/03 z dobrym wyposazeniem i wycenial auto wstepnie na okolo 50 tys i to jest realna cena za igle 745i z tego okresu.

 

Ale 735i z 230k to zupelnie inna bajka. Po pierwsze ten silnik nie jest specjalnie chciany, bo nie zapewnia osiagow godnych super luksusowej limuzyny prestizowej marki.

 

Najodpowiedniejszy naped do E65 to V8 333km czy tam pozniej chyba byl ten silnik 367 km (o ile dobrze pamietam, jak nie to poprawcie).

 

Takie stare 735i z takim przebiegiem jezeli jest w idealnym stanie (jak na tak stare auto) to maks 37-40 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - masz racje, nie rozumiesz. I tu konczy sie Twoja racja :D

 

Akurat 735 to model o niskim zainteresowaniu i jego ceny sa bardzo okazyjne. Kazdy w miare madry klient szukajac auta o duzym silniku, ma swiadomosc ile to pali i jakie sa koszta utrzymania. 735 pali mniej wiecej tyle co 745, czasami moze wiecej np w miescie, gdzie 735 trzeba mocniej cisnac. W kazdym razie zadna to oszczednosc, tak wiec kazdy zdecydowany idzie w 745 a ceny 735 leca w dol, bo nikt tego nie kupuje, chyba ze za drobne.

 

Dla e65 optymalnym modelem jest 745 i zadbany model kosztuje powyzej 50k, a modele individual grubo ponad 60k. Caly czas mowa o modelach PRZED liftem, bo po lifcie auta bezwyoadkowego za mniej niz 90-100 dzis nie kupisz, co jest chore w porownaniu do cen aut przed liftrm.

 

Ps. Pokazne 760 to auto przed liftem, podejrzewam ze po przejsciach przerobione na polift. Skad ta cena? Bo nikt tych modeli nie kupuje. Sprawdz cene serwisu przy jednej ze standardowych usterek to dowiesz sie dlaczego. Sam kiedys mialem na to apetyt, ale zrezygnowalem po zglebieniu tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie widzę że same "kozaki" !!!!!!skąd wiesz jeden z drugim że chce kupić auto za tyle czy tyle??????? pytałem o auto,jak to się sprawuje itd,itp.czy łapać się za diesla 3.0 czy może za 4.5 benzynę,poprostu opinie o tym modelu.myślałem że to forum klubowiczów BMW,a nie małolatów w dresach od chińczyka......szkoda takiej strony methoss84,zgadzam się z tobą.dziękuję za bardzo wyczerpujące odpowidzi :duh:

 

 

Pikul123, jak na drugiego posta, to calkiem niezle. Prosze Cie o grzeczniejsze zachowanie, bo za obrazanie innych uzytkownikow dostaje sie na tym forum ostrzezenia.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bedzie przebiegala sprzedaz Twojej 745i... :)

 

Wyposazenie jest chyba bardzo mocne.

...co do wyposazenia jest tego troszke chodz do max opcji jeszcze sporo by mozna dodac smiesza mnie opisy max wypas itp:))))).....a zainteresowanie jest ale za 50tys nie oddam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przepraszam ale znów nie rozumiem waszej logiki - powyżej w postach są dwie ładne 745 z 2002 za trochę ponad 50 tysi. To jak 735 z 2001 ma również kosztować 50???

Nie przejmuj się tak, Ja Twojej logiki też nie rozumiem, może dlatego że Tobie wartość samochodu ustala gryzipiórek z teczką w ubezpieczalni a nasze auta wyceniamy my sami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanowiłeś się że każde auto jest warte dokładnie tyle ile jest w stanie zapłacic za nie kupujący? Możesz sobie wyceniać swoje i na 100 tys ale jeżeli cena rynkowa jest 50 tys to życzę szczęścia...
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanowiłeś się że każde auto jest warte dokładnie tyle ile jest w stanie zapłacic za nie kupujący? Możesz sobie wyceniać swoje i na 100 tys ale jeżeli cena rynkowa jest 50 tys to życzę szczęścia...

nie obraz sie ale mowisz jak typowy handlarz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.