Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozważam zakup 745i na zakup mogę przeznaczyć ok 50tys zł +/- 5tys zł więc raczej z pierwszych lat produkcji.

Mam kilka pytań

1. Słyszałem że te silniki są awaryje tylko zastanawia mnie co jest w nich awaryjne?

2. Jak jest z usterkowością tego auta, czy zdarzają się takie awarie typu zablokowanie hamulców, unieruchomienie całkowite itp:

3. Jestem mechanikiem i z własnymi pojazdami nie jeżdżę po warsztatach. Czy w przypadku 7-mki musowo jeżdzić do serwisu czy można kupić sobie interfejs i samodzielnie naprawiać.

4. Jak jest z zawieszeniem w 7-mkach? Czy lepiej szukać wersji z Dynamic Drive czy bez.

5 Jak jest z awaryjnością skrzyni biegów?

Edytowane przez dolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

....szukaj dobrego egzemplaza nie daj sie skusic na auta w granicach 38tys...ja za moją dalem miesiac temu prawie 54tys zł i jestem mega zadowolony...co do awaryjnosci poczytaj moje posty jak ja tutaj meczylem chlopakow z pytaniami o ten silnik itp....a wszystko sie dowiesz....z gory polecam jak dlamnie ten silnik jest rewelacyjny... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

1

silniki jak każda rzecz w aucie i każdej maszynie może sie popsuc - zelezy jaki silnik chcesz czy np 730 czy 745 a moze 760 a może jeszcze inny

moge powiedzieć cos o 745 wadą konstrukcyjna jest wyciekajacy plyn chlodzacy z bloku silnika (przedniej czesci).

 

'Problemem jest rura z uszczelkami ktora przeplywa plyn w bloku silnika.

Rura zaczyna korodowac a uszczelka sie sypie ze starosci w efekcie czego dochodzi do wycieku.

Naprawa jest czasochlonna i dosyc droga.

Dla przykladu ASO w DE liczy za wymiane tych elementow ok. 3000 Euro. " cytat z 7er.pl (sebek)

 

tutaj masz wątek o tym :

http://7er.pl/showthread.php/10323-mechanika-Wyciek-plynu-w-silnikach-N62-blad-konstrukcyjny

 

nie mówie że w każdym egzemplarzu ale jednak on wystepuje

 

2

awarie oczywiscie sie zdarzaja ale nie są to zazwyczaj rzeczy uniemożliwiające dojechanie do serwisu - choc pewnie i takie maja miejsce jednak rzadko

 

3

oczywiście że tak - możesz mieć INPA,Carsoft, itd,itp

 

4

ja mam z DD i zdecydowanie taki rodzaj zawieszenia polecam - spisuje sie rewelacyjnie na naszych dziurawych drogach

 

5

kolejny temat rzeka

producent (bmw) nie zaleca wymiany oleju w skrzyni twierdząc z to long life

jednak oleju czasem ubywa - ucieka poprostu zazwyczaj hilza z tyłu i należy go wymienić wraz z miska i ta hilza

tutaj tez temat o tym:

http://7er.pl/showthread.php/14435-Jaki-olej-do-GA6HP26Z

 

ważne żeby przy wymianie oleju wymienić:

miske (podczas odkręcania powstaja mikropękniecia i moze przez nie pod wpływem cisnienia uciekac olej)

hilze

olej uzupełnić - do miski wchodzi 12l a wymiana to około 6-8 l bo cały nie zejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się skusił na 735 to polecam swoją - nie wpadniesz w kłopoty finansowe :)

Samochód możesz spokojnie serwisować sam - wcale nie jest trudny do obsługi do tego jak masz dobre rabaty w hurtowni jest też niedrogi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz zadam jeszcze kilka pytań odnośnie wyposażenia.

 

1. Czy jest opcja fotele sportowe z masażem czy tylko komforty z masażami występują?

2. Czy sportowe fotele występują z wentylowaną skórą o podgrzewanie nawet nie pytam bo na pewno jest?

3. Podobno do montowane były amortyzatory "zwykłe" i jakieś "niezwykłe" (nie znam nazwy dokładnie) które są bardzo drogie w przypadku wymiany.

4. Jak to jest z tymi silnikami w 740d czy te usterki pompowtryskiwaczy i turbosprężarek to same z siebie się robią czy zła eksploatacja jest tego powodem tzn: ropa niewiadomego pochodzenia, i natychmiastowe gaszenie silnika po intensywnej jeżdzie.

 

Ja jak już to najbardziej bym chciał czarną wersję Long po prostu podoba mi się i znajomy co sprowadza fureksy namierzył kilka w Niemcowni takich zadbanych serwisowanych, na wypasie itd: 7-emek z lat 2002-2003 jedna to nawet individual w tej kasie co mam tylko że są to właśnie 740d. Z 745 long jest problem ponieważ są albo są szroty lub krótkie wersje ze słabym wypasem albo ceny z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak juz wyzej wspomnialem zakupilem 745i z 2002. Napisze teraz co juz kupilem i ile mnie to kosztowalo moze sie komus przyda.

 

Swiece x 8 - 320 zl

Olej 0w40 8L - 260 zl

Filtr Oleju MANN - 35 zl

Filt Paliwa MANN - 201 zl

Filt Powietrza MANN - 70 zl

Filtr Kabinowy Weglowy MANN - 206 zl

2 x Lacznik Stabilizatora TRW - 150 zl

Olej do Skrzyni RAVENOL ATF 6HP Fluid 8L - 250 zl

Miska oleju + filtry + gniazdo + koszt wymiany - 625 zl

Pomocnicza pompa wody - 400 zl

2 x ODMA oryginal BMW - 117 zl

Nowe przyciski schowka w podlokietniku - 120 zl (oryginal BMW)

 

suma 2754 zl czesci

Robocizna + 300 zl (bez wymiany miski skrzyni)

 

Czeka mnie jeszcze

 

Polerka lakieru + malowanie zderzaka i obudowy lusterka - 700 zl

Naprawa Fotela kierowcy (wymiana kawalka skory) - 300 zl

Karcher - 200 zl

Naprawa zmieniarki - 150 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

wg mnie tylko komfort miały masaże

 

2

nie wiem

 

3

były:

- zwykłe

- DD

- DD+ edc

 

4

- Paliwo

- Nieumiejetne użytkowanie

- Błędy produkcyjne

 

jeśli szukasz longa w wersji 745 LI zapraszam na priv - bo właśnie takim jeżdze - może pohandlujemy :) jest w longu, jest czarna i nie jest szrotem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Koledzy mam pytanie, czy moze ktoś mi odpowiedziec co sie dzieje z silnikami benzynowymi 3.500 i 4.500 bo bardzo dużo jest ofert sprzedaży ale maja uszkodzone silniki. Na co zwrócic uwage przy kupnie tego typu silnika? Prosze o konkretna odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki są OK pod warunkiem odpowiedniego użytkowania i przebiegu poniżej pół miliona !

Niestety większość tych samochodów jest sprowadzonych i stan licznika nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Wszelkie zaniedbania prowadzą do destrukcji całego pojazdu i nie tylko dotyczy to silnika .

Posiadałem kilka e65 i żaden nie miał problemów z silnikiem -przebiegi od 200 do 450 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam właśnie sprzedałem swoja bawarkę E60 chciałbym przesiąść się teraz na serie 7 znalazłem takie ogłoszenie

http://otomoto.pl/bmw-730-doinwestowany-wypieszczony-C18210098.html

Powiem ze nie znam się na wyposażeniu nie wiem co maja w standardzie a co nie,czy może jest ktoś z okolic kto się zna ma do czynienia z 7-kami żeby mógł ewentualnie podjechać zemną obejrzeć.

Nie wiem tez jaki silnik szukać czy może te 745 żadnym nie jeździłem wiec nie wiem,które są jak najmniej awaryjne,w miarę niedrogie w utrzymaniu.A i jeśli kupiłbym dużą benzynę ta chciałbym wstawić gaz.

Proszę o rade.Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Polecam 730d. Dobre osiągi przy niskim spalaniu.

Taki mam od dwóch tygodni i jestem zadowolony. Zobaczymy jak bedzie dalej.

Z lpg daj sobie spokój. Eksploatowałem vectre c 1,8lpg, e60 530i na lpg oraz a6C6 2.4 lpg. Nigdy na gazie nie bedzie chodzic jak na benzynie. Tym bardziej jak autko jest zaawansowane elektronicznie.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisal kolega wyzej. 730d bardzo fajny silnik - bezproblemowy poki co (odpukac w niemalowane). Osiagi wiecej niz dobre - mi pasuja. A z LPG same problemy, jedzilem Lexusem RX w LPG i wiecej LPG nie chce (smierdzi - ja czuje, serwis juz nie; szarpanie; przelaczanie bez powodu na benzyne; zakladane bylo w "najlepszym" serwisie we Wroclawiu, koszt 5 tys pln i taka kaszana).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz 745i to zapraszam do mojej galeri ja bede swojego potworka sprzedawał:)....

 

W lutym kupiłeś i już sprzedajesz, jeszcze nie zdążyłeś się nacieszyć przecież.

bede chcial sprzedac tylko dlatego bo pod koniec roku do wziecia bede mial polifta e65 z 2006r....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pełne wyposażenie bez podgrzewanych , wentylowanych foteli że o masażu nie wspomnę, bez szybru, bez aktywnego tempomatu czy rolet... sport pakiet tylko w oczach sprzedającego, do tego załatwiony aktywny xenon (sam klosz lampy niedostępny) i cały bok do lakieru, faktycznie ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lepsza by byla taka napakowana wszystkim z przelotem 300tys lub bezwypadkowa po Polsku ,ta przez sluchawke mozna juz miec za 10 euro . Wszystko jest dostepne ,ale raczej nie tu przed monitorem. Temat nieaktualny byla tak kiepska ze stala tam 3 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.