Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ! Mam taką na sprzedaż. W bardzo niskiej cenie. Auto ma wszystkie wpisy do książki, zadbany, bogato wyposażony. Niedawno robiłem przegląd u znajomego mechanika w celu sprawdzenia jego stanu, ponieważ samochód zabrałem za zadłużenia. Bezwypadkowy. Cena niska. 2004r 3,0d w automacie full opcja

Śląsk, Pszczyna

na email wyślę fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
750i ekonomiczniejsza od e39 m5 ?? Kurde to ja chyba innymi autami jezdzilem :roll: Mi przy normalnej względnie spokojnej jezdzie 30miasto/20poza miastem/50 autostrada na trasie 1300km m5 spaliło 11,2 a 750i 14,8 trasa dokładnie ta sama bo jechałem jednym a wracałem drugim , oba sprawne :twisted:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Przy kupnie e65 zwróć uwagę na silnik i skrzynię biegów ja mam benzynę więc u mnie rurka ukadu chlodzenia i uszczelniacze,

plynność pracy skrzyni.Podlącz pod kompa jakie bledy pokaże sprawdz czy wszystko dziala nie bierz golasa zwlaszcza przednie siedzenia powinny byc komfort.Są to samochody z przebiegiem najczęściej powyżej 200k więc trzeba się liczyć z wydatkami.

ja swojego kupilem kilka lat temu b.dobry stan a do tej pory wsadzilem równowartość e39 aby doprowadzić i powymieniać wszystko co trzeba.W porównaniu do e39 jest to samochód komfortowy ale napchany elektroniką więc i problemy o wiele większe i koszty napraw.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni automatycznej to mam doswiadczenie z e39 u mnie chodzi super(nie szarpie,plynnie zmienia biegi,obym na taka trafil w e65) a silnik tez ogladne dobrze. O co chodzi z tymi siedzeniami comfort, czy one maja w sobie tylko pamiec ustawienia foteli czy dodatkowe jeszcze jakies bajery,kolega w vw phaeton ma masarze czy bmw tez ma w fotelach ma masarz. Jakie bledy komputera sa bolaczka e65 730d, i jakie usterki dotycza czesto calego samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

siedzenia komfort w e65 elektrycznie ustawiane są lamane w każdej pozycji z pamięcią dwóch ustawień,podgrzewane,wentylowane z masażami, podparciem lędzwiowym i podparciem wyciąganym pod nogi,zaglówki mają skrzydelka.Nie wszystkie komforty mają full opcję ale dobrze to mieć ja u siebie mam.

Jeżeli chodzi o blędy to na komputerze można stwierdzić co jest nie tak jeżeli chodzi o elektronikę.

Jeżeli chodzi o bolączki benzyna to rurka ukladu chlodzenia i uszczelniacze,ropa z tego co wiem to turbina i uszczelniacze.

Skrzynia biegów to nierówna praca uderzenia przy zmianie,uszczelnienie wycieki i konwerter.

Pozostale bolączki są różne w zależności od wyposażenia i stanu samochodu. E39 w porównaniu do E65 jest prostym i niezawodnym samochodem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z klekotem to jeszcze klapki w kolektorze ssacym może wessac w motor. oczywiscie silnik od razu na zlom ale to zalezy jak kto gazuje i jaki rocznik bo w trakcie produkcji zmieniono z plastikowych na metalowe. metalowych nie zassa ale moga puszczac olej. mozna je tez wlasnorecznie wyciac klapki lub, lepiej zamiast dziadowac sypnac groszem i kupic nowy kolektor. brak klapek podobno msci sie jak turbo padnie bo wyssie blyskawicznie olej z silnika i zartzre go doslownie w kilkanascie sekund, poza tym jak zassie juz olej a bedzie bez klap to go nie zgasisz i bedziesz patrzyl bezradnie na ostatnie sekundy zycia silnika. ale ile w tym prawdy to nie wiem...

Sam mam takie auto i jest naprawde super ale utzymanie go w kondycji i doproawdzenie do ladu po kims jest czasem zabujcze, poza tym gdybym mial jeszce raz kupic 7er to 750i mimo ze zychaja te cholerne uszczelniacze i rura od wody. do tego lpg pozadny jak landi renzo i nisko latasz, a koszty paliwa jak w dieslu

no i ta skrzynia nie jechalem jeszcze zadna e 65 z idealna skrzynia i wandlerem. jak nie skrzynka to sprzeglo albo i pakiet.... sprzeglo, mechatronic w skrzyni czy kolektor ssacy to koszty okolo 2000pln za kazda z czesci osobno plus jeszcze robota wiec na dzin dobry mozna utopic 10000pln na podstawowe wady modelu do tego jakies drobiazgi czyli walniety sterownik poduszki czy przeplywke...

auto jak najbardziej godne polecenia i wcale nie takie strasznie awaryjne, tylko zanim kupisz dobrze sprawdz bo okazje sa najdrozsze....... przyjemnosc z jazdy gwarantowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprawdzemie auta gdzie Panowie podjechac na serwis bmw czy na stacje dieagnostyczna co wy byscie wybrali, sa jeszcze wersje z dvd w zaglowkach warto szukac takiej wersji, a co do przyjemnosci jazdy to ja mam e39 jestem zadowolony, brat ma e60 jest b.zadowolony a e65 napewno jazda to sama przyjemnosc :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na serwis BMW nie musi być autoryzowany tam ci sprawdzą.

Nie ma wersji z dvd w zaglówkach fabrycznie montowanych,chyba ,że ktoś sam zamontowal ale wchodzą przy siedzeniach zwyklych nie komfort.Fabrycznie monitor występuje między siedzeniami z kontrolerem tylniego podlokietnika.

Są o wiele ważniejsze rzeczy z wyposażenia niż doczepione dvd kupione na allegro i na to zwróć uwagę.

Wystarczy poszukać na forach np.7er.pl jakie może być wyposażenie fabryczne a jest tego sporo.

Kupisz golasa potem będziesz chcial dokladać a wszystko kosztuje i nie tak prosto jak w e39 bo tu wszędzie sterowniki i trzeba programować.

Jeżeli chodzi o przyjemność jazdy to o wiele lepsza niż e39 bo to już klasa wyżej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie jezdze seria 3 e46. Jednak zastanawiam sie nad zakpem e65 3 litrowego klekota. E46 jest troche male dla mnie. Mam 190 cm wzrostu i ponad setke wagi. Czesto jezdzi ze mna komplet pasażerów i narzekaja na ciasnote z tylu. Rocznie robie ok 30 tys km z czego 70 procent to trasy . Glownie autostrada a4 Wroclaw - Kraków. Zastanawiam sie tylko czy bedzie mnie stac na godne utrzymanie tego samochodu. Ile wynosi srednio miesieczne utrzymanie ? Bez kosztow paliwa. I ile szykowac na taki godny egzemplarz z lat 2003 2004 ? Nie mowie o najtanszych igielkach z all... Czy w tym samochodzie da sie samemu cos robic podstawowymi narzedziami typu naprawa zawieszenia serwisy olejowe itd itp jak w e46 czy z wszystkim trzeba jezdzic do profesjonalistow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E65 niestety masz dożo więcej elektroniki niż w E46 auto jest o wiele bardziej zaawansowane technologicznie. Oczywiście to piękny samochód ale podzespołów dużo tak więc ma się co psuć. Jeśli dobrze sprawdzisz auto przed zakupem, nie będzie za problemów z elektroniką to warto w to iść jeśli ktoś potrzebuje duże auto. Pamiętaj tez o tym ze wiele podzespołów pasuje od 5 szczególnie jeśli mowa o 3.0 dieslu. Natomiast ze względu na duża masę auta i automatyczną skrzynię spalanie jest znacznie inne niż w 3 czy 5.

Ogólnie polecam bo nie za dużo tego przyjeżdża do mnie na diagnostykę, ale i tez nie za dużo tego jeździ po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i jestem również nowym fanem BMW.

Od kilku tygodni poszukuje nowego samochodu. Zawsze jeździłem samochodami nowymi, problemów nie było.

Lejesz i jeździsz. Natomiast finansowo to kiepski pomysł, kupujesz auto za 70-90 za 5 lat po spłacie lizingu jest już nic nie warte.

 

Wymyśliłem sobie, że może kupić samochód który kosztował 10 lat temu 300-400k i cieszyć się czymś na co nigdy nie byłoby mnie wcześniej stać.

Dodatkowo samochód ma być wielolitrażowy bo przy normalnej eksploatacji wykorzystuje się 20-30% mocy silnika, taki silnik musi być z założenia bardziej żywotny niż 1,8 którego moc jest wykożystywana w 70-90%.

 

Wybór padł na BMW 740, 745, 750, 760 koniecznie benzyna:

Wygrzebałem coś takiego http://otomoto.pl/bmw-760-C29450355.html.

 

Proszę o informację ile kosztuje rocznie utrzymanie takiego samochodu(niewliczająca benzyny). Czy cena 35-40k to jest realna cena dla takiego samochodu czy robię z siebie idiotę? Proszę o jakieś wsakzówki na co zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to rozpiętość będzie na prawdę duża, nie bardzo się orientuję co do cen beznyniaków, bo ja bardziej dieslowy jestem :mrgreen: ale popatrz na przykład na średnie ceny rocznika z konkretnym silnikiem, a zobaczysz po ile one "chodzą" Możesz poogladać też ogłoszenia na niemieckich portalach tyle, że sprowadzany wóz to 19 % akcyza :( Odnośnie lakieru to nie wiem czy każdy serwis Bmw oferuje taką usługe, ale chyba problemów wielkich z tym nie ma, jednak uważam, że jeśli chciałbyś ocenić stan lakierniczo blacharski wozu to skłaniałbym się raczej to poszukania bardzo kumatego lakiernika.

Pozdroo ;)

E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie samochodu i pomyślałem że to będzie dobry wątek do tego, mianowicie chodzi mi o e65 730d z 2004r. w wersji Individual Maritime z przebiegiem 287 tyś km. I do tego odnoszę pytanie, ponieważ przebieg wydaje się dość spory ale z drugiej strony słyszałem że te silniki potrafiły znieść dużo więcej. Niestety nie pochwale się żadnym linkiem ani zdj bo nie posiadam. Autko obejrzałem osobiście i powiem szczerze było mile zaskoczony. Mankamenty jakie zauważyłem to ryska z prawej strony, delikatne wgniecenie na drzwiach (jakby parkingowe) utlenienie się trójkącika w lusterku zew. i zepsute zamykanie autom. tylnej klapy(jest do dużo roboty?). Silniczek mieli ale nie zamyka. Ogólnie wszystko się zgadza i działa. Pytanie tylko czy dać sobie spokój z przebiegiem czy nie jest aż taki straszny i jaka jest szansa i gdzie sprawdzę przebieg i hmm legalność auta? Chodzi czy nie kradzione, dodam że jest z Niemiec. Bardzo bym prosił o Wasze porady i opinie. Jeśli umieściłem post w złym wątku to przepraszam. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://allegro.pl/bmw-730d-3-0-full-full-opcja-czarna-domykanie-i3768246494.html

 

ja też zamierzam kupić BMW e65

 

chodzi mi konkretnie o ten model który podaje w linku...

 

czy mugłby któryś z forumowiczów ... zerknąć fachowym okiem i powiedzieć mi coś więcej... czy to autko jest warte zakupu i na co należy patrzeć przy oględzinach oraz podejmowaniu ostatecznej decyzji..

 

będe bardzo wdzięczny za pomoc

 

do tej pory jeździłem VOLVO s80 2005 jest to świetne auto ale moi klinci potrzebują więcej... s

 

słyszałem dużo dobrego o tym aucie.. o modelu w sensie... i o silnikach 3.0 diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bmw-730d-3-0-full-full-opcja-czarna-domykanie-i3768246494.html

 

ja też zamierzam kupić BMW e65

 

chodzi mi konkretnie o ten model który podaje w linku...

 

czy mugłby któryś z forumowiczów ... zerknąć fachowym okiem i powiedzieć mi coś więcej... czy to autko jest warte zakupu i na co należy patrzeć przy oględzinach oraz podejmowaniu ostatecznej decyzji..

 

będe bardzo wdzięczny za pomoc

 

do tej pory jeździłem VOLVO s80 2005 jest to świetne auto ale moi klinci potrzebują więcej... s

 

słyszałem dużo dobrego o tym aucie.. o modelu w sensie... i o silnikach 3.0 diesel.

 

To szrot. Odpuśc, dołóż przynajmniej 10k i wtedy zacznij szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki ... co jest nie tak z tym autem...

 

kurcze na zdjęciach wygląda nie najgorzej a powiem że musze znaleść coś w miarę szybko...

 

pisze ze bezwypadkowy i niemalowany a to akurat jestem w stanie sprawdzić używając byle czujnika lakieru... gorzej z tym czego sprawdzić się nie da... powiedz prosze co w tym aucie jest nie tak bo i tak i tak pojade go oglądać ale chciałbym znać wasze opinie

 

serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie .. mam do wydania 40 000 zł i szukam czegoś z klasy premium... wiadomo jak najmłodszego ..

 

powiem tak kupiłem swoje Volvo z 2005 roku za 25000 zł jakieś 2 lata temu . Też był to jeden z tańszych i ludzie się dziwili...

 

jeżdze nim już dwa lata nie włożyłem w zbędne naprawy 50 groszy...

 

wiadomo zawieszenie w VOLVO jest słabe i robiłem od razu oczywiście paski filtry oleje itp na bieżąco i co zero awari... myśle ze to ważne jak się dba

 

a to bmw ma pełną ksiązkę serwisową i myśle ze jeśli jest tak jak facet pisze to może być ciekawie...

 

myśle jechać da serwis BMW do Warszawy na kontrole... oriętujesz się ile coś takiego kosztuje

 

wiem ze w renault ok 250 pln ale ile w BMW ... pojęcia nie mam

 

 

powiedz prosze co Ci się w tym aucie nie podoba na pierrwszy żut oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.