Skocz do zawartości

e 60 antena CB


zwirusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o pomoc w sprawie anteny do e 60 jaka będzie najlepsza. Obecnie mam zestaw President johny II i antena wilson little i nie jestem z niej zadowolony (wcześniej miałem ją na innym samochodzie i hulała jak się patrzy). Uprzedzając antena została zestrojona i jest umieszczona na tylnej kllapie,oraz inteesują mnie tylko do długości 1m. Z góry podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pracowała dobrze, bo jest za krótka jak na tylną klapę.

Albo na dach, albo Sirio ML-145 (przykładowo) na tylną klapę - będzie poprawa.

 

Między Omegą 27 a Wilsonem nie zauważysz różnicy, bo są zbliżonej długości. Nie widzę sensu takiej zamiany.

 

Możesz jeszcze pomyśleć o Sirio Delta 27 na magnesie - antena helikalna o odsłuchu porównywalnym z anteną 1,5m, nadawanie jak antena metrowa. Wymaga mocnej podstawy magnetycznej ze względu na swoją konstrukcję (16cm Sirio najlepiej bądź Midland).

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przepłacić za krótką badziewną antenę to jest to jakiś sposób na życie ;) Zdecydowanie odradzam. Sirio Mini Mag za 80zł działa porównywalnie (w naszych testach wypadł lepiej w nadawaniu i tak samo w odbiorze).
kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnemu śmiertelnikowi spokojnie wystarczy, ja niestety nie mógłbym już z takim jeździć ;)

 

Jak już masz i Ci wystarczają osiągi to jest OK - najważniejsze, żeby spełniało Twoje wymagania - na tym polega dobry zakup :)

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pracowała dobrze, bo jest za krótka jak na tylną klapę.

Albo na dach, albo Sirio ML-145 (przykładowo) na tylną klapę - będzie poprawa.

 

Między Omegą 27 a Wilsonem nie zauważysz różnicy, bo są zbliżonej długości. Nie widzę sensu takiej zamiany.

 

Możesz jeszcze pomyśleć o Sirio Delta 27 na magnesie - antena helikalna o odsłuchu porównywalnym z anteną 1,5m, nadawanie jak antena metrowa. Wymaga mocnej podstawy magnetycznej ze względu na swoją konstrukcję (16cm Sirio najlepiej bądź Midland).

 

Nie masz racji! :) Nie piszę bo umiem czytać ulotki, tylko piszę na podstawie własnych doświadczeń. Omega 27 doskonale poradzi sobie właśnie na tylnej klapie :cool2:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pracowała dobrze, bo jest za krótka jak na tylną klapę.

Albo na dach, albo Sirio ML-145 (przykładowo) na tylną klapę - będzie poprawa.

 

Między Omegą 27 a Wilsonem nie zauważysz różnicy, bo są zbliżonej długości. Nie widzę sensu takiej zamiany.

 

Możesz jeszcze pomyśleć o Sirio Delta 27 na magnesie - antena helikalna o odsłuchu porównywalnym z anteną 1,5m, nadawanie jak antena metrowa. Wymaga mocnej podstawy magnetycznej ze względu na swoją konstrukcję (16cm Sirio najlepiej bądź Midland).

 

Nie masz racji! :) Nie piszę bo umiem czytać ulotki, tylko piszę na podstawie własnych doświadczeń. Omega 27 doskonale poradzi sobie właśnie na tylnej klapie :cool2:

 

Chętnie poczytam o tym doświadczeniu świadczącym o tym, że antena 95cm będzie pracować lepiej od anteny 95cm.

Obydwie są "prętowe", rozwarte, na podstawie magnetycznej. Nie będzie między nimi dużych różnic uzasadniających nowy zakup. Cudów nie ma niestety.

 

Kultura dyskusji wymaga, by swoje wypowiedzi argumentować - "nie masz racji", to nie jest argument :) Nie jesteśmy przecież na giełdzie przy stoisku "z radyjkami" i szklanymi cewkami :)

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie jestem znawcą :D Nie będę tutaj pisał wywodów, ponieważ nie czuję się kompetentny. Wiem jednak, że przy zmianie anten o jakiej piszemy od kilku postów będzie znaczna różnica na plus. Omega jest choćby sztywniejsza, ale to pewnie nie jest argument. Miałem ją na dachu i teraz mam na klapie tylnej w jednym aucie.

 

No nic... nie wiem, nie znam się... nie odzywam się już :wink:

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , spokojnie ja chciałem sie tylko zapytać, a tu juz mała wojna się zaczyna. Tylko spokój może nas uratować. Mam jeszcze jedno pytanie byłem u specjalisty( tak mi się zdaje) i powiedział mi że mogę mieć zakłucenia od elektryki, czy ktoś z was spotkał się z tym w BMW? Miałem tą wątpliwą przyjemność jeżdzenia samochodem gdzie nie potrzebny jest obrotomierz tylko CB, ale w obecnym nic takiego nie zauwarzyłem. Jak ktoś się spotkał z tą przypadłością i się z nią uporał niech da znać jak to zrobił , może problem jest gdzie indziej i czas zmienić "specjalistę".

Ps. po swoich doświadczeniach jednak bardziej się przychylę do wypowiedzi prezesa, nie zawsze najważniejsza jest długość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden Pro 520 + Sirio Omega 27 --> sprawdzone na: E60 z navi Proff, E91 z navi Proff, E39 dużo elektryki. Teraz mam na kombi antenę zamiennik dla President Missouri, radio Uniden i jestem w szoku, że działa jak z Omegą... tak... jest sporo krótsza od Omegi 27!

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cenisz bardziej myślenie życzeniowe (antena tej samej długości tego samego typu innego producenta będzie działać lepiej) niż rzeczywistość. Ja tylko zaznaczyłem, że nie ma żadnych ważnych różnic między tymi antenami i zmieniasz tak naprawdę design (a Omega 27 wygląda naprawdę przyzwoicie i estetycznie).

Taka wymiana anteny nie przyniesie Ci korzyści, ale przecież zawsze możesz spróbować. Nie są to duże koszty i nie traci się dużo przy odsprzedaży używki :)

 

Co do zakłóceń - przy zakupie radia po prostu poproś o podłączenie radia i sprawdzenie tego. Nie jest to jakaś nadzwyczajna prośba (jeśli mowa o sklepie stacjonarnym).

U mnie np. są zakłócenia od nawiewu, ale wyeliminuje je zwyczajnie zmieniając zasilanie - tymczasowo mam z zapalniczki, ale w wolnym czasie podepną pod aku. Ogólnie nie zaobserwowałem zjawiska "siania" w BMW - tak jak kolega pisze nie powinno być z tym problemów w radiu z przyzwoitymi filtrami (a U520 raczej do takich się zalicza).

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam.

 

Proszę o pomoc w sprawie anteny do e 60 jaka będzie najlepsza. Obecnie mam zestaw President johny II i antena wilson little i nie jestem z niej zadowolony (wcześniej miałem ją na innym samochodzie i hulała jak się patrzy). Uprzedzając antena została zestrojona i jest umieszczona na tylnej kllapie,oraz inteesują mnie tylko do długości 1m. Z góry podziękował

 

Kolego mówisz, że na poprzednim aucie ta antena hulała jak trzeba więc dlaczego na tym aucie nie chodzi????

Mówisz, że została zestrojona i nie działa tak jak powinna.

Może trzeba zmienić osobę która stroi antenę.

 

Ojciec ma tą samą antenę o której piszesz na audi a4. Wcześniej miał ją na audi a6 z radiem uniden 510.

Sprzedał auto przełożył antenę na a4 zestroiłem mu sprzętem z allegro za 30PLN+ przesyłka i hula jak ta lala.

 

Jeśli po przełożeniu anteny na inne auto nie działa jak powinna tzn, że prawdopodobnie nie jest zestrojona tak jak powinna LUB kable w podstawie magnetycznej anteny nie są przylutowane tak jak powinny bądź odlutowało się coś we wtyczce którą antena jest podłaczana do radia. Przypadki odlutowanych przewodów zdarzają się w sytuacjach gdy antena jest często chowana do bagażnika lub radio jest przkładane z jednego auta do drugiego. Zdarza się też że kabel od anteny potrafi pęknąć gdzieś po środku wewnątrz izolacji i wtedy ciężko jest to dostrzec.

 

 

Bardzo często przekładam radio wraz z anteną z e46 do ciężarówki. Zestrojenie zajmuje mi max 5 min i wszystko działa jak powinno. Kilka razy musiałem przylutować ponownie kabel w podstawie magnetycznej ale po kilku takich zabiegach przerobiłem to trochę i teraz od pół roku mam spokój. Radio którego używam to uniden 520 a antena to sirio ML 145.

 

To tyle z własnego doświadczenia. Wywód może i długi ale polecam zawsze wszystko dokładnie sprawdzić a dopiero potem kupić nowy sprzęt.

 

Co do zakłóceń z układu elektrycznego to spotkałem się z tym ale w starszych autach benzynowych. Na tą dolegliwość można zastosować specjalne filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że miejsce montażu anteny ma kluczowe znaczenie.

Antena z SWR 1.5 na dachu i tak będzie sprawować się lepiej niż z SWR 1.1 na klapie w sedanie.

 

SWR to nie wszystko, ważne jest by zapewnić antenie pustą przestrzeń wokół siebie. Na środku dachu antena pracuje bardziej równomiernie, w narożniku bardziej kierunkowo.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.