Skocz do zawartości

320d problem z wtryskami paliwa


drazzilb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum jednak nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Problem mój polega na tym iż auto na zimno odpala od razu za pierwszym razem. Jednak gdy jest ciepłe nie chce odpalić. Pojechałem aby go podpiąć pod komputer i komputer wykazał wiele błędów, rozebrali pokrywę silnika i sprawdzili wtryski paliwa, okazało się, że jeden sporo przelewa i dlatego wyskakują błędy na silniku, a auto nie chce odpalić ponownie bo dostaje za dużo paliwa.

 

Moje pytanie dotyczy tego, czy jeżeli regenerować to ten jeden przelewający wtrysk, czy wszystkie na raz. Kogo polecacie, jestem ze śląska Katowice, nie problem dla mnie podjechać gdzieś w obrębie Śląska. Ile powinna kosztować regeneracja jednego wtrysku czy cena 500 zł za jeden to dużo ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli posiadasz bardzo dużo kasy to możesz wszystkie zregenerować ale jeśli wiesz że ten jeden jest odpowiedzialny, to zregeneruj tylko ten jeden a kasę zostaw na później jak jeszcze coś wyskoczy a jeśli chodzi o koszt regeneracji to nie mam pojęcia czy 500 to duzo czy mało ważne żeby było zrobione dobrze i żebyś nie zapłacił za pseudo regenerację, być może ktoś regenerował to poda ci jakiś namiar na dobry zakład zajmujący się regeneracją wtrysków, najlepiej zapłacić troche więcej a wziąć zakład wieloletnim doświadczeniem a nie pierwszy z brzegu, poszukaj na necie jest wiele firm sie ogłaszających, podzwoń popytaj oceny i będziesz miał jakieś rozeznanie na ten temat. Pozdro Mario.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź znalazłem specjalistę w Mikołowie po wszystkim napisze co i jak i za ile.

To napisz bo ja jestem z Żor może kiedyś trza będzie i u mnie wykonac taki zabieg.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem aby go podpiąć pod komputer i komputer wykazał wiele błędów

jakbyś jeszcze zdradził jakie te błędy to byłoby dobrze, bo byśmy wiedzieli czy chodzi o niskie ciśnienie CR, czy o impulsy wałka rozrządu. Dlaczego od razu wzięli się za demontaż wtryskiwaczy?? mamy rozumieć, że diagnostyka odnosiła się do logów dynamicznych??

PS. jestem pewien, że lejący wtryskiwacz nie jest powodem Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora BOSCH Czestochowie robilem wszystkie cztery jakies 8 miesiecy temu koszt bez rachunku 2200 zl.pelna regeneracja jak wykrecisz zawieziesz same wtrychole bedzie taniej JESLI PROBLEM TKWI we WTRYCHOLACH to pisz na priv mam jeszcze jedno miejsce w Krakowie dobre spece Edytowane przez szyjaaa6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyjaaa6 kodowałeś wtryskiwacze po tej regeneracji??

 

yoshi..powiedz mi, jeśli były wymieniane końcówki wtrysków to też trzeba kodować? Miałem niby wymieniane po 150pln za sztukę.

Z czasem nachodzi mnie myśl, że zostałem zrobiony w.. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony w poniedziałek na pełną diagnostykę, a następnie Wam odpowiem w czym tak naprawdę tkwi problem czy w wtryskach paliwa czy może w czymś innym. Co do prośby kolegi o to co wykazał komputer u pierwszego mechanika nie jestem w stanie Ci na to odpowiedzieć, ponieważ stwierdzili, że nie maja odczytów do danego kodu błędów. Dlatego, też moje zaufanie do nich się skończyło i poruszyłem ten temat na tym forum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Temat już dawno powinienem zakończyć, ale jakoś dopiero teraz znalazłem czas na napisanie o wyniku końcowym. Wszystkie wtryski zregenerowane, według mechanika, silnik dostawał dawke 25% nadmiaru paliwa (po naprawie nie odczuwam spadku mocy) dodatkowo wymiana filtrów itd. Pełny koszt 3100 zł, faktura i gwarancja 2 lata. Auto odpala na zimnym i ciepłym tak jak powinno, nie dymi i jak dotychczas wszystko jest w porządku. Jeżeli ktoś chce namiary to pisać na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.