Skocz do zawartości

320d - Turbo pompuje dopiero od 2,5 tyś obr ??


semi14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat wygląda tak że turbina pompuje dopiero od 2,5 - 3 tyś obr.

 

-Przepływka nowa (Pierburg taka była wsadzona w Niemczech taką kupiłem w Polsce)

-Elektrozawór nowy (od strony turbo)

-Wężyki nowe (Próby z zaślepionym EGR i żaluzjami bez różnicy tylko głośniej)

-Podciśnienie trzyma więc niema nieszczelności

-filtry wymienione + odma (cała)

-czujnik ciśnienia wyczyszczony (EGR wyczyszczony, Kolektor nie wymagał czyszczenia)

-węże przelewowe wymienione

-Auto nie kopci

 

Zauważyłem że cięgno od turbiny zaczyna iść do góry jak silnik wkracza na około 1,8 - 2,0 tys obr a później się cofa się z powrotem dopiero jak przekroczy 2,5 tys to idzie do góry czym wyższe obroty tym dalej aż do końca i dobrze dmucha, a gdy przycisnę ten wąż od turbiny do intercoolera między 2 - 2,4 tys obr to nie pompuje i turbina dziwnie wyje (powietrze się cofa ??) później już nie wyje i wszystko oki

 

Moje pytanie to czy może to być gdzieś pęknięty wąż od turbiny do intercoolera czy może czujnik ciśnienia zawodzi ?? Wszystkie połączenia od przepływki w porządku, nie widać żeby intercooler był dziurawy

 

Kiedyś diagnosta powiedział mi że trzeba ustawić turbinę czyli źle jest ustawione cięgno od turbiny ale jak patrzyłem wszystko jest tam gdzie powinno być na tym cięgnie (znaki). Czy możliwe że się coś przestawiło ??

 

 

Z góry dzięki

 

Czekam na odp.

 

PS :

 

Może ktoś wie gdzie można kupić tą gruszkę podciśnienia od żaluzji bo się nie zamykały. Po rozebraniu okazało się że jest pęknięta ta membrana, sprężyna cała (zaślepiłem wężyk podciśnienia) czy można jakoś dorobić tą membranę ??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mieszek przy turbinie" ???

 

 

co to jest mieszek? u mnie było identycznie jak u Ciebie ale gruntownie wyczyściłem EGR, sprawdzałeś czy ta klapka w środku chodzi ? u mnie chyba była zapieczona czy coś, przesmarowałem i hula już normalnie. A może turbo pada u Ciebie? oby nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam

 

Mam na zbyciu taką gruszkę od żaluzji wentylatora. Została mi, bo musiałem zakupić nową obudowę wentylatora z żaluzjami i tam była nowa grucha :D. Tylko, że jest od motoru 150 KM, jeśli są takie same i jesteś zainteresowany to daj info na priv. Załączam fotę to porównaj gruchy.

http://img502.imageshack.us/img502/9171/gruszka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.