Skocz do zawartości

Zmiana autka e90/e92


Be Real

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że już na dniach będę się rozstawał ze swoim e90 320d i chciałbym je zmienić na cos mocniejszego, a sam nie jestem do końca zdecydowany na co :wstyd:

Tzn byłbym, gdyby finanse sie zgadzały, ale nie ma się co nad tym rozwodzić.

 

Więc tak

 

Pierwsza opcja, to coupe, zawsze qrewsko chciałem mieć coupe, nigdy jednak nie było mi to dane :no:

Koszta, które posiadam, starczą na e92 330d lub 330i ( 330i jakoś mniej biorę pod uwagę, nie wiem czemu)

 

Druga opcja, to ponowny wybór sedana :kij: , ale za to z lepszym silnikiem.

I tutaj pojawiają sie 2 opcje 335i i 335d

 

Doradźcie proszę, bo od tego rozmyślania chyba zostanę wkońcu siwym-myśliwym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

To masz do wyboru 330d/330i.

Bedzie też sporo 328i z USA ze słabym silnikiem 230KM. To juz lepiej szukać 325i EU.

np taka:

http://otomoto.pl/bmw-325-salon-bezwypadkowy-C16871704.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...e90 320d i 330d dużo się różnią ... 320d Mastersi podciągneli na 193KM ale trakcjyjnie odczuwałem pewną nerwowosc auta i ten dzwięk siknika ... 330d "siedzi" na drodze i potrafi hamowac a ma teraz 283KM ( też od Mastersów ) mimo 18'tek sa pewne kłopoty z trakcja przy ruszaniu ale potem rozpędza się bez końca ... a spalanie na trasie takie samo jak 320d ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie kusi, połłączenie osiągów z umiarkowanym spalaniem.

335i pewnie rpzy dynamicznej jeździe spali z 18, 330d dużo jednbak mniej

 

Super jest też 335d, miałem okazję przejechać się e91 335d po chipsie na 330KM i 700Nm

Auto wręcz wyrywało do przodu, ale znów cena 335d e92 jest znaczna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobna sytuacje bo zmieniam na wiosne 320d na 330d ,pewno e92.Ja robie rocznie 60 tys km wiec tylko diesel wchodzi w gre bo nie lubie wrzucac pieniedzy do baku bo mam duzo innych wydatkow.Moj kuzyn ma taka 330d i pije mu sr ok 9l.Mialem 325iA 3.0l 218km i pila mi ok 12-13l wiec roznica przy moim przebiegu spora.Jak robisz mniej -15-20 tys km to bierz 330i/335i wrazenia z jazdy i dzwiek silnika bezcenne!!!

A jesli moge cos jezdze doradzic to bierz automat bo przy wiekszych silnikach o wiele lepiej sie jezdzi i poczucie wiekszego komfortu...335d mega silniczek ale mialem okazje jezdzic i mega roznicy miedzy 330d nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 7,7-8,5 jest doskonałe przy parametrach 283KM i prawie 580 Nm ... pokonanie granicy 300KM/600Nm jest mozliwe przy "odetkaniu" wydechu i "wzbogaceniu" programu ale na razie musiałem się wstrzymac ... auto jest na sprzedaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i faktycznie coraz bardziej zaczynam się zastanawiac nad e92 330d 231KM, skoro można ją dłubnąc na 280KM i 600Nm, to już to jest nieźle.

 

Jak mają się jej osiągi po chipie do 335d?

 

Jak pisałem miałem rpzyjemność przejechać się 335d e91, ciag miało to straszny, 330d przypuszczam, że złapie zadyszkę powyżej 160km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już jestem po takiej zamianie, z e90 330i (258 km) na e92 330i (272km), też rozpatrywałem 335i, ale ciężko o coś pewnego, nie z USA (jakoś jestem przeciwnikiem) i jak nie masz szczęścia to będziesz często jeździł w trybie awaryjnym...jak to ma mój kolega:(

jak trafisz 330i to bierz śmiało, auto fajnie jeździ, brzmi i pali śmieszne 10-12 l w mieście, trasa 7-10 l;

moje e90 na wydechu + program poszło z 258 na 28x koni, nie pamiętam dokładnie ile to było, ale miało zmierzone 5,9 do 100 km/h;

teraz do e92 mam na razie wrzucony wydech i dolot performance, może kiedyś podjadę na hamownie i zobaczę ile jest faktycznie;

było:


e46 328 Ci

e46 320D

e90 330i

e92 330i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już jestem po takiej zamianie, z e90 330i (258 km) na e92 330i (272km), też rozpatrywałem 335i, ale ciężko o coś pewnego, nie z USA (jakoś jestem przeciwnikiem) i jak nie masz szczęścia to będziesz często jeździł w trybie awaryjnym...jak to ma mój kolega:(

jak trafisz 330i to bierz śmiało, auto fajnie jeździ, brzmi i pali śmieszne 10-12 l w mieście, trasa 7-10 l;

moje e90 na wydechu + program poszło z 258 na 28x koni, nie pamiętam dokładnie ile to było, ale miało zmierzone 5,9 do 100 km/h;

teraz do e92 mam na razie wrzucony wydech i dolot performance, może kiedyś podjadę na hamownie i zobaczę ile jest faktycznie;

 

7-10 na trasie???? no 9 to jescze rozumiem 10-12 w miescie????????? no prosze Cie!!!!!!!!!!! chyba na wsi jakiejs.........tak sie sklada ze mam taki sam jak ty i na trasie to przy mega spokojnej jezdzie 9l w miescie 15-16l wiec prosze nie pisz glupot!!!! Takze srednio ok 13l.Nie wiem jak w miescie mozna spalic 10l.Prosze nie pisz glupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zrobilem taka przesiadkę z E90 320d (po chipie na 192KM) na E92 330d (narazie seria)

... i powiem szczerze jak to miałem w opisie "ZUPEŁNIE INNA BAJKA'

Osiągi, nastawy zawieszenia, sztywność wszytko lepsze a spalanie podobne.

Co do zadyszki to nie odczuwam nawet przy 220km/h. Ciągnie do samych 250km/h i czuć zawsze reakcje gazu.

Ja jeżdżę w miarę dużo w dwa miesiące teraz np. zrobiłem 10tys.km tyle że jeden wypad tygodniowy nadrobił 4tys.km.

Nie widze lepszego silnika teraz dla mnie a zmiana jeśli nie wytrzymam do nowego modelu będzie tylko na M3 a nie żadne 330i & 335i.

Co do 335d osiągi wcale nie są dużo lepsze a słyszałem różne opinie na temat awaryności turbin w tej jednostce z początkowych 3 lat produkcji E6x/E9x.

Chyba że masz zamiar brać prawie nowe no to wtedy 335d oczywiście.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już jestem po takiej zamianie, z e90 330i (258 km) na e92 330i (272km), też rozpatrywałem 335i, ale ciężko o coś pewnego, nie z USA (jakoś jestem przeciwnikiem) i jak nie masz szczęścia to będziesz często jeździł w trybie awaryjnym...jak to ma mój kolega:(

jak trafisz 330i to bierz śmiało, auto fajnie jeździ, brzmi i pali śmieszne 10-12 l w mieście, trasa 7-10 l;

moje e90 na wydechu + program poszło z 258 na 28x koni, nie pamiętam dokładnie ile to było, ale miało zmierzone 5,9 do 100 km/h;

teraz do e92 mam na razie wrzucony wydech i dolot performance, może kiedyś podjadę na hamownie i zobaczę ile jest faktycznie;

 

7-10 na trasie???? no 9 to jescze rozumiem 10-12 w miescie????????? no prosze Cie!!!!!!!!!!! chyba na wsi jakiejs.........tak sie sklada ze mam taki sam jak ty i na trasie to przy mega spokojnej jezdzie 9l w miescie 15-16l wiec prosze nie pisz glupot!!!! Takze srednio ok 13l.Nie wiem jak w miescie mozna spalic 10l.Prosze nie pisz glupot

 

chłopcze może trochę grzeczniej...ta wieś to Szczecin...poprzednie e90 paliło podobnie...bo jeździć to trzeba umieć, to podobnie jak z piciem...

było:


e46 328 Ci

e46 320D

e90 330i

e92 330i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę celował w cos takiego jak masz Ty, strasznie mi sie podoba Twoje autko, naprawdę.

 

Miałem przyjemnośc przejechac się 335d robionym na 330KM i 700Nm... ależ to miało ciag ...

 

Dzięki :oops: :lol:

To kupuj jak najszybciej co by twoje pochwalić :wink:

A co do tej 335d co jeździłeś, to musi być potwór z takimi parametrami :8)

Ciekawe jak taką moc auto zniesie w stosunku do czasu i ilości km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już jestem po takiej zamianie, z e90 330i (258 km) na e92 330i (272km), też rozpatrywałem 335i, ale ciężko o coś pewnego, nie z USA (jakoś jestem przeciwnikiem) i jak nie masz szczęścia to będziesz często jeździł w trybie awaryjnym...jak to ma mój kolega:(

jak trafisz 330i to bierz śmiało, auto fajnie jeździ, brzmi i pali śmieszne 10-12 l w mieście, trasa 7-10 l;

moje e90 na wydechu + program poszło z 258 na 28x koni, nie pamiętam dokładnie ile to było, ale miało zmierzone 5,9 do 100 km/h;

teraz do e92 mam na razie wrzucony wydech i dolot performance, może kiedyś podjadę na hamownie i zobaczę ile jest faktycznie;

 

7-10 na trasie???? no 9 to jescze rozumiem 10-12 w miescie????????? no prosze Cie!!!!!!!!!!! chyba na wsi jakiejs.........tak sie sklada ze mam taki sam jak ty i na trasie to przy mega spokojnej jezdzie 9l w miescie 15-16l wiec prosze nie pisz glupot!!!! Takze srednio ok 13l.Nie wiem jak w miescie mozna spalic 10l.Prosze nie pisz glupot

 

chłopcze może trochę grzeczniej...ta wieś to Szczecin...poprzednie e90 paliło podobnie...bo jeździć to trzeba umieć, to podobnie jak z piciem...

 

chlopcze????to ty chyba zachowujesz sie niegrzecznie...mam nadzieje ze wypowie sie jeszcze ktos oprocz mnie ile pali 330i.

7 na trasie?????No ok mozna zejsc ale nie wiem jak trzeba jechac.Ja mowie o normalnej dynamicznej jezdzie a tu jest 9-11 trasa i ok 15 w miescie.Jak butuje to i 17-18 zje.Nigdy w miescie nie zszedlem ponizej 13.Bo nie po to sie kupuje 330i zeby na sile palila 12.Nie wiem jak sie jezdzi po Szczecine ja jezdze w W-wie ale prosze Cie nie mow ze Ci pali 10l.

Prosze o wypowiedzi innych posiadaczy 330i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja? przeczytaj swój post...wieś ( nie mam nic do wsi btw) głupoty ( stwierdzam fakty z moich 2 aut)... po co kupuje 330i to moja sprawa, na pewno nie należę do osób, które muszą być pierwsze spod świateł, ani nikomu niczego nie udowadniać na drodze...raz jeżdżę wolno, raz szybko...ostatnio wracając ze śląska tylko poskimi drogami jadąc 120-130 wyszło mi bodajże 7,4 czy 7,6 nie pamiętam dokładnie, poszedłem sprawdzić do garażu i pokazuje 10,4 - 100% po mieście...najwidoczniej jest popsuty...

było:


e46 328 Ci

e46 320D

e90 330i

e92 330i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.