Skocz do zawartości

Drgania wału


rychu1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję pomocy. Przy prędkości 70-100 odczuwam dziwne drgania na aucie. Zagadkowe jest to ze wał był w regeneracji czyli podpora i tłumik drgań wału zostały wymienione na nowe, wał został wyważony i ponownie założony. Sam w domu ściągałem i zakładałem wał. Przed regeneracją działo się tak samo co możne być nie tak ? Może gdzieś popełniłem błąd podczas montażu ? I mam jeszcze jedno pytanie śruba łącząca dwie części wału jest odpowiedzialna za to zeby wał pracował, jak mocno ją skręcić, czy ważne jest jak przykręcę wał do dyferencjału moze nie ma osiowości ze skrzynią ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1 i 2 części wału masz dwie białe kropki. po złożeniu wału kropki mają być w jednej osi.

jesteś pewien, że to wał ? złe opony krzywe półosie dyferencjał wyważenie tylnych kół itd...

sprawdź też czy nie założyłeś odwrotnie podpory wału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wał był ważony z podporą i tłumikiem drgań, nie rozłączałem go po wywazeniu tak ze myślę ze to nie on . opony i felgi z tego sezonu lato i zima tak samo się dzieje. Drgania czuć w okolicy dyferencjału raczej ale niesie po całym wale a co idzie za tym po całym aucie . Półosi nie sprawdzałem. jutro zerknę co z nimi, ale zeby się skrzywiły ot tak od siebie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

75W-90, chyba że masz szperę.

Takie odpowiedzi znajdziesz w przyklejonym w tym dziale wątku "Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania"

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.