Skocz do zawartości

E91 - Problem z ramieniem wycieraczki


--Kuba--

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Ostatnio stałem się szczęśliwym (a jak!) posiadaczem E91 rocznik 2005. To jest moja pierwsza bawarka z której jestem niesłychanie zadowolony. Zakupiłem ją od mojego kolegi - od pięciu lat widziałem ją przez swoje okno no i w końcu stałem się właścicielem . Samochodzik był cały czas serwisowany w ASO z ktorego był zresztą kupiony, ma pewny przebieg 148kkm no i oczywiście bezwypadkową historia - nie licząc jednego małego kotka, który urwał halogen.

W czasie zakupu posiadał on oczywiście pewne mankamenty no ale przecież ma już swoje lata więc.... Jednym z tych mankamentów były dość wysoko cofające się wycieraczki tzn po wyłączeniu cofały się ponad raster szyby. Pewnie bym się tym nie przejmował bo nie przeszkadzało to w czasie prowadzenia ale ostatnio zaczęły cofać się jeszcze wyżej. Zdjęcia poniżej:

http://img148.imageshack.us/i/obraz005pj.jpg/

http://img148.imageshack.us/i/obraz005pj.jpg/

Aby lepiej zdiagnozować mój problem dodam jeszcze że podczas ostatnich paru podróży po Polsce (podczas dość dużych opadów deszczu)miałem włączone wycieraczki w trybie automatycznym i parę razy zdarzyło się że po zjechaniu do pozycji "wyjściowej" wycieraczki przestawały reagować. Nie reagowały na przełączniki manetki (było to dość niebezpieczne bo zdarzyło się to na autostradzie przy nie malej prędkości). Po ok 5 minutach jazdy wycieraczki ponownie zaczynały pracować. Ponadto miałem wrażenie jakby czujnik deszczu czasami nie reagował na zalana szybę - przy zerowej widoczności nie uruchamiał wycieraczek a czasami przy niewielkim deszczyku uruchamiał w trybie ciągłym.

Czy ktoś z Was miał podobne przygody? Czy podpięcie pod kompa może pokazać gdzie jest przyczyna tego stanu? Jeśli tak to czy w Warszawie jest możliwość podpięcia nie licząc ASO.

 

 

PS Drugim mniej upierdliwym problemem w samochodzie jest zalany, podczas czyszczenia samochodu, wyświetlacz radia (BMW Professional) tak że nie widać paru dolnych linijek. Radio działa bardzo dobrze i poza tym jest w pełni sprawne...ale o tym założę nowy temat aby nie robić bałaganu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej e39 mam to samo. Wycieraczki początkowo po wyłączeniu wracały na szybę ok. 10 cm do góry. Problem pojawiał się i znikał. Teraz pozostał na stałe. Także nieraz czujnik deszczu jakby przestawał reagować i nawet podczas silnych opadów wycieraczki się zatrzymywały... Może jest ktoś na forum, kto rozwiązał taki problem... :?
Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie też pewnie będzie przekaźnik. Sprawdziłem mocowanie wycieraczek i jest ok, a problem pojawia się i znika.

Jak sprawdzałeś przekaźnik? Zrobiłeś to sam, czy dałeś do jakiegoś elektryka?

Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to i ja podepnę się do tematu, czy u Was mechanizm wycieraczek tech "chodzi" tak głośno? Może nie tyle go słychać co czuć jak się załącza, szczególnie to odczuwam jak mam wciśnięty pedał hamulca. W momencie jak załączają się wycieraczki czuję drgania na pedale??

Dodam że autko absolutnie bezwypadkowe, w rodzinie od nowości. Może wystarczy jedynie wyciągnąć mechanizm i przesmarować, ale przed tym wolałbym się upewnić jak to wyglada u Was??

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
U mnie na hamulcu tez czuc , że wycieraczki pracują ;0 To chyba normalne jest

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.