Skocz do zawartości

pomocy ! zbiornik dzielony paliwo jest tylko w lewej komorze


dragster88

Rekomendowane odpowiedzi

Może jest tam pompa która przepompowywuje paliwo, jak w dieselach tylko teraz jest uszkodzona? Wejdź na stronę http://www.realoem.com/bmw/select.do?lang=pl i sprawdź jak jest rozwiązane w Twoim samochodzie.Moim skromnym zdaniem uszkodzina jest pompka w prawej częsci zbiornika. Czasem bywa że w pompce szczotki się zawieszają - tak było w moim przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No u niego też jest pompka i ona zapewne padła.

Dwa sposoby naprawy.

1 wymiana pompki lub naprawa jej zasilania

2 lać do pełna

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka ktora pompuje paliwo w strone silnika jest nowa, paliwo wraca przelewem wedlug tych rysunkow na www.realOEM.com po lewej stronie zbirnika jest cos co nazywa sie " Pompa ssąca strumieniowa z el. poł." jak rozebralem to faktycznie jest cos takiego ale tam nie ma zadnego podlaczenia kablami wiec jak ona moze pompowac? gdzie cos takiego mozna kupic na jakiej zasadzie to dziala?

pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a moze na kolo zapasowe. stary torche sie znam ! pompka jest nowa wymieniona ! w komorze po stronie pasazera filtr pod progiem tez wymieniony w lewej komorze strona kierowcy jest plywak i zawor ktory rozdziela paliwo do jednej i drgiej komory z przeplywu i tam jest wlasnie takie cos co nazywa sie pompka ssawkowa czy jakos tak. ale to nie jest nigdzie podlaczone

wydawalo mi sie ze napisze na forum to ktos sie bedzie znal i odpisze ale jak narazie zero konretnych wiadomosci tylko jakies domysly ktore nie maja nic wspolnego z awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się dzieje jak zalejesz do pełna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś do zbiornika ze masz paliwo w lewej komorze czy tylko się domyślasz

ja ostatnio tam zaglądałem i jak miałem gdzieś około 20litrów paliwa to po lewej stronie było może z 200ml

niema pompki przelewowej tylko wężyk między komorami, ten wężyk w lewej stronie jest połączony właśnie z " Pompa ssąca strumieniowa z el. poł." i to niejest żadna pompka elektryczna tylko ala "smok" jak w misce olejowej

 

i jak naprawdę masz paliwo w lewej komorze to właśnie problemem jest ten wężyk lub ten "smok"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbieralem to chyba z trzy razy, pompa jest nowa wezyki ida dwa jeden gruby drugi cienki. w lewej komorze czyli po stronie kierowcy jest pelno paliwa z 15 litrow a po stronie pasazera tam gdzie jest pompa paliwowa jest moze z 3 cm tego paliwa. tak mi sie wlasnie wydaje ze uszkodzony bedzie ten "zawor" po stronie kierowcy co jest w zbiorniku caly komplet na allegro z wezykami i plywakiem kosztuje okolo 70zl uzywany

ale nie mam pewnosc czy wlasnie to jest uszkodzone.

http://allegro.pl/bmw-e39-plywak-czujnik-poziomu-paliwa-czesci-i1412940173.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.