Skocz do zawartości

Przegląd 120 tys km 2d 177km


Andrzej62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Myślę że tu jest więcej użytkowników aut z tym silnikiem ,dlatego pozwoliłem wpiąć ten temat. Samochód kupiłem około 2 miesiące temu z przebiegiem 117 tys km teraz mam 120.Przypomnę silnik 2 D 177KM N47 2008r.Nie mam książki serwisowej z terminami przeglądów.Czy może ktoś z kolegów posiada takową lub wiedzę.Co przy tym przebiegu lub później po za standardową wymianą oleju filtru płynów powinienem wymienić lub sprawdzić np.odmę, zwór EGR itp ??.

Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Podjedź do ASO poproś o zczytanie z kluczyka informacji o przeglądach i historię autka ( jest to bezpłatne) i niech Ci wydrukują i będziesz wszystko wiedział ;)

 

A przy 120tys to jeszcze nic niemusisz robic poza eksploatacją ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oj wydaje mi się że w silniku N47 nie ma wymienia sie już filtra odmy

oj jest jak najbardziej,przynajmniej do 2008 chyba ze po lifcie cos zmienili,ale watpie

 

Co do odmy kolega Teflon ma rację, pytałem w ASO występuje tylko razem z całą pokrywą (1000zł). Przy tym przebiegu odmę trzeba wymienić czy wystarczy sprawdzić i wyczyścić. Czyścił może już ktoś tą odmę lub zawór EGR w tym silniku, może coś więcej na ten temat??

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oj wydaje mi się że w silniku N47 nie ma wymienia sie już filtra odmy

oj jest jak najbardziej,przynajmniej do 2008 chyba ze po lifcie cos zmienili,ale watpie

 

Zmieniło się ,tylko nie wiem czy na lepszy czy na droższe . Co do odmy kolega Teflon ma rację, pytałem w ASO występuje tylko razem z całą pokrywą (1000zł). Przy tym przebiegu odmę trzeba wymienić czy wystarczy sprawdzić i wyczyścić. Czyścił może już ktoś tą odmę lub zawór EGR w tym silniku, może coś więcej na ten temat??

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi się że w silniku N47 nie ma wymienia sie już filtra odmy

oj jest jak najbardziej,przynajmniej do 2008 chyba ze po lifcie cos zmienili,ale watpie

 

Co do odmy kolega Teflon ma rację, pytałem w ASO występuje tylko razem z całą pokrywą (1000zł). Przy tym przebiegu odmę trzeba wymienić czy wystarczy sprawdzić i wyczyścić. Czyścił może już ktoś tą odmę lub zawór EGR w tym silniku, może coś więcej na ten temat??

Dziękuję

odma z obudowa kosztuje ok 50 euro :!: wiem bo sam zamawialem,nalezy wymieniac przy ok. 100.000 km tak podaja wszystkie zagraniczne fora,nie wiem skad taka kosmiczna suma 1000 zl. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
niedawno byl o tym temat na wloskim forum i wszyscy uzytkownicy E 9x wymieniaja ten filtr za ok 50 euro plus robota http://www.bmwpassion.com/forum/showthread.php?t=175661[/quote

To chyba nie w tym silniku N47,filtr oddzielnie tu nie występuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

odma z obudowa kosztuje ok 50 euro :!: wiem bo sam zamawialem,nalezy wymieniac przy ok. 100.000 km tak podaja wszystkie zagraniczne fora,nie wiem skad taka kosmiczna suma 1000 zl

 

Cenę 1000zł podano mi w ASO Poznań.Kolego Menior gdzie Ty zamówiłeś za ok.50 euro ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja wymieniałem w serwisie w Gorlitz w Buderze i kosztowało grosze... Polskie ASO ma takie ceny z pupki wyjęte, Aktualizacja softu w niemcowni kosztowała mnie ( za soft auta+nowa mapa silnika ) chyba 70 eur a w PL ponad 1000netto :mad2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma z obudowa kosztuje ok 50 euro :!: wiem bo sam zamawialem,nalezy wymieniac przy ok. 100.000 km tak podaja wszystkie zagraniczne fora,nie wiem skad taka kosmiczna suma 1000 zl

 

Cenę 1000zł podano mi w ASO Poznań.Kolego Menior gdzie Ty zamówiłeś za ok.50 euro ??.

sam filtr faktycznie nie wystepuje,tylko w komplecie z plastykowa obudowa,ja zamawialem we wloskim serwisie BMW i placilem dokladnie 52 euro,radzilbym poszukac poza aso,moze nawet na allegro wystepuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Informacja z 2 ASO-w tym silniku nic się z odmą nie robi,nic się nie wymienia.Zupełnie inna konstrukcja, w pokrywie silnika nie ma filtra ,nie ma co się zatykać-ponoć. Jeździć i tyle :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też mam motor N47 96tyś. przebiegu niedawno robiłem wymianę oleju i mówię mechanikowi[mój szwagier] może przeczyścić egr to powiedział że nie ma potrzeby, ale ja nie dałem za wygraną i mówię tylko zerknij :shock: , spojrzał i oczywiście miał rację .Odmą też mam się nie przejmować. :cool2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu
Nie czytasz powyższych postów ?. Nigdzie.

 

W silnikach N47 separator oleju występuje. Jest to co prawda element nie wymagający wymiany ale tym niemniej jest.

 

Fotka poniżej.

 

http://img822.imageshack.us/img822/733/dsc03731yr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.