Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?


radziu77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Wczoraj dostałem zaciski i jarzma od V8 z oznaczeniem 60/30/324 więc te które trzeba :) także w przyszłym tygodniu tarcze i klocki i robimy :D

 

Nie tylko V8, u mnie w standardzie też takie są o dziwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem były od 530 w górę. U mnie w 530i też takie są. Jeden mankament, że trochę są droższe tarcze i klocki. A wracając do tematu ... Moje oryginalne tarcze i klocki zostały "zjedzone" przez zablokowane tłoczki. Normalnie wymieniłbym na to samo (tarcze oem i klocki textara) ale części musiały być "na już" więc kupiłem w lokalnym sklepie klocki i tarcze TRW. Wymienione pod koniec lutego, na dzień dzisiejszy zrobione coś koło 2 tyś km. Tak naprawdę to dopiero one się dotarły, ale jest na razie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie w tym temacie już chyba wszystko zostało powiedziane ale ponieważ zajezdziłem właśnie drugi komplet tarcz ty razem TRW - już ich nie będę toczył proszę o pomoc. Z góry napiszę, że oryginały po 400,- za sztukę to dla mnie na prawdę za drogo. Różnie tu piszą przedmówcy, że super, że nie.... Nie mam 800,- by podjąć ryzyko..


Wracając do tematu, Rotinger? Ktoś montował?

https://allegro.pl/tarcze-rotinger-gt-bmw-5-e39-przod-296mm-i7643441856.html

https://allegro.pl/tarcze-rotinger-gl-sport-bmw-5-e39-przod-296mm-i7607069673.html

Czy lepiej klasycznie? :

https://allegro.pl/zimmermann-tarcze-klocki-przod-bmw-e39-296mm-i6813496718.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YzRkNTNhZDMtMGEwNS00NTk2LWIxZDktYTgwN2E4MWEzY2ZhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f748ff4b-ba7e-4eac-8922-fe84512f6c63


Nigdy nie miałem nawiercanych i frezowanych tarcz. Czy to coś daje?

Ponieważ mam tylko 150kM czasem ją pocisnę ponad miarę i tak kończą moje tarcze :-(


Rotinger - Zimmerman? Są także Zimmerman nawiercane ale dużo droższe.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jestem zadowolony z ate power disc, takie też polecam.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem je kupić, ale słyszałem wiele negatywnych opinii, w tym znajomy ma je w 330d i biją okrutnie, oczywiście niedawno zakładane. Wiadomo, że montaż jest bardzo ważny oraz bicie piast, ale tyle się o tym mówi, że chyba już wszyscy na zwracają uwagę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod - klocki Bosch - te drozsze

tyl klocki Ferodo Premier - i zaczelo dzialac...

Tarcze i tarczobebny - nie wiadomo jakich firmbo jeszcze sa w dobrym stanie.

Przod jest syfiasty, bo strasznie mi pyli, ale niedlugo wymieniam te tarcze na brembo, a jak klocki Bosch sie skoncza to tylko i wylacznie klocki Ferodo Premier

.

Tyl, to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj to nie pylą tarcze tylko klocki, ale pewnie wiesz. Druga sprawa to taka,że lepiej mieć miękkie/pylące klocki co oszczędzają tarczę niż twarde co moment ją poharatają :nienie: zwłaszcza,że klocki są tańsze niż tarcze. I skoro taki zestaw działa bez zarzutu to bym nie kombinował
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to taka,że lepiej mieć miękkie/pylące klocki co oszczędzają tarczę niż twarde co moment ją poharatają

 

Nie ma różnych twardości klocków jeżeli mówimy o klockach cywilnych.


 

Przod jest syfiasty, bo strasznie mi pyli, ale niedlugo wymieniam te tarcze na brembo, a jak klocki Bosch sie skoncza to tylko i wylacznie klocki Ferodo Premier

 

Jak zmienisz tarcze to klocki nowe na nie, nie wolno montować używanych klocków na nowe tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnych twardości klocków jeżeli mówimy o klockach cywilnych..

 

Kazda firma produkujaca klocki ma w swojej ofercie klocki lepszej jakosci i gorszej jakosci np:


Ferodo Premier - gorna polka

ferodo Target - gorsza jakosc


EBC - robi klocki standardowe- czyli dla zwyklego zjadacza chleba i wyczynowe - zolte, niebieskie i czerwone....

 

Jak zmienisz tarcze to klocki nowe na nie, nie wolno montować używanych klocków na nowe tarcze.

Pytanie: bo co sie stanie?

Bo sie klocki nie dotra do tarcz?

Bo porysuja tarcze?

W poprzednich swoich autach stosowalem zawsze dobrej jakosci klocki - wedlug mnie dobrej jakosci - (EBC lub Ferodo).

Przychodzil czas wymiany tarcz, a klocki byly grube - zawsze zostawialem je. Nigdy nie zmienialem i nigdy nie mialem klopotow z hamowaniem.

wiec nie widzie sensu wywalac klockow hamulcowych - ktore wymienilem 3 miesiace temu - kiedy wymienie tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda firma produkujaca klocki ma w swojej ofercie klocki lepszej jakosci i gorszej jakosci np:


Ferodo Premier - gorna polka

ferodo Target - gorsza jakosc


EBC - robi klocki standardowe- czyli dla zwyklego zjadacza chleba i wyczynowe - zolte, niebieskie i czerwone....

 

Nie było mowy o jakości a o twardości i napisałem, że wśród klocków cywilnych nie ma różnych twardości bo taka jest prawda ;)

 

Pytanie: bo co sie stanie?

Bo sie klocki nie dotra do tarcz?

Bo porysuja tarcze?

W poprzednich swoich autach stosowalem zawsze dobrej jakosci klocki - wedlug mnie dobrej jakosci - (EBC lub Ferodo).

Przychodzil czas wymiany tarcz, a klocki byly grube - zawsze zostawialem je. Nigdy nie zmienialem i nigdy nie mialem klopotow z hamowaniem.

wiec nie widzie sensu wywalac klockow hamulcowych - ktore wymienilem 3 miesiace temu - kiedy wymienie tarcze

 

Nikt CI nie zabroni, ja napisałem tylko jakie są zasady, jakie są zalecenia specjalistów, producentów itp.

Ludzie zakładają używane tarcze, klocki, opony i żyją. Robisz jak uważasz, dla mnie hamulce to jednak bardzo ważny układ w aucie i nie ma tam miejsca na druciarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mowy o jakości a o twardości i napisałem, że wśród klocków cywilnych nie ma różnych twardości bo taka jest prawda ;)

mylisz sie.

zarowno Ferodo Premier i Ferodo Target to klcki cywilne - nie wyczynowe.

Ferodo Premier starczaja na dluzszy czas. Ferodo target - nie bo sie szybciej zuzywaja.

Nikt CI nie zabroni, ja napisałem tylko jakie są zasady, jakie są zalecenia specjalistów, producentów itp.

Ludzie zakładają używane tarcze, klocki, opony i żyją. Robisz jak uważasz, dla mnie hamulce to jednak bardzo ważny układ w aucie i nie ma tam miejsca na druciarstwo.

Zalecenia specjalistow i producentow wynikaja czesciowo z tego zeby sprzedac jak najwiecej.

Czasami jednak, tak jak piszesz jest wskazane wymienic caly komplet (klocki i tarcze)

Czy powtorne zakladanie klckow 3-miesiecznych (na przyklad, chodzi o bardzo nikle zuzycie) to druciarstwo?

Mam troche inne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie.

zarowno Ferodo Premier i Ferodo Target to klcki cywilne - nie wyczynowe.

Ferodo Premier starczaja na dluzszy czas. Ferodo target - nie bo sie szybciej zuzywaja.

 

Nadal nie ma to żadnego związku z twardością.

 

Zalecenia specjalistow i producentow wynikaja czesciowo z tego zeby sprzedac jak najwiecej.

Czasami jednak, tak jak piszesz jest wskazane wymienic caly komplet (klocki i tarcze)

Czy powtorne zakladanie klckow 3-miesiecznych (na przyklad, chodzi o bardzo nikle zuzycie) to druciarstwo?

Mam troche inne zdanie na ten temat.

 

W tym wypadku powody są nieco inne niż chęć podniesienia sprzedaży.

Masz prawo mieć inne zdanie, ludzie często się mylą i to normalne.


Wszystko zależy od tego czego oczekujesz, jeżeli masz ciężkie mocne auto i Twój styl jazdy wymaga wysokiej sprawności hamulców to owszem, montaż używanych klocków na nowe tarcze jest druciarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko zależy od tego czego oczekujesz, jeżeli masz ciężkie mocne auto i Twój styl jazdy wymaga wysokiej sprawności hamulców to owszem, montaż używanych klocków na nowe tarcze jest druciarstwem".


Oczywiste, że to fantastyczne druciarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie ma to żadnego związku z twardością.

przeciez jak cos jest twarde- starcza na dluzszy okres czasu - czyli jest lepsze jakosciowo od czegos co sie szybciej zuzywa....

 

Masz prawo mieć inne zdanie, ludzie często się mylą i to normalne.

i to ja sie myle? :-)

jak napisales: masz prawo miec inne zdanie - ludzie czesto sie myla....

 

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz, jeżeli masz ciężkie mocne auto i Twój styl jazdy wymaga wysokiej sprawności hamulców to owszem, montaż używanych klocków na nowe tarcze jest druciarstwem.

Moj styl jazdy nie wymaga wysokiej sprawnosci hamulcow, ale od zawsze przykladalem do tego uwage.

Moze i wedlug Ciebie to co ja robie, to druciarstwo- niemniej jednak druciarstwo skuteczne bo nigdy nie mialem problemow z hamulcami w autach ktore robilem.

Nadal, mam zamiar uprawiac to druciarstwo bo mnie nigdy nie zawiodlo od 12 lat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jak cos jest twarde- starcza na dluzszy okres czasu - czyli jest lepsze jakosciowo od czegos co sie szybciej zuzywa....

 

Tylko w teorii.

 

Moj styl jazdy nie wymaga wysokiej sprawnosci hamulcow, ale od zawsze przykladalem do tego uwage.

Moze i wedlug Ciebie to co ja robie, to druciarstwo- niemniej jednak druciarstwo skuteczne bo nigdy nie mialem problemow z hamulcami w autach ktore robilem.

Nadal, mam zamiar uprawiac to druciarstwo bo mnie nigdy nie zawiodlo od 12 lat.

 

Trzymaj tak dalej ;) Póki zajmujesz się tylko swoim autem wszytko jest OK, my od 23 lat serwisujemy auta tysięcy ludzi więc nie możemy pozwolić sobie na przymykanie oka na pewne kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w teorii..

:D

Tylko w teorii.

 

Trzymaj tak dalej .

jak napisalem- tak mam zamiar robic...

 

Póki zajmujesz się tylko swoim autem wszytko jest OK, my od 23 lat serwisujemy auta tysięcy ludzi więc nie możemy pozwolić sobie na przymykanie oka na pewne kwestie.

Wy od "23 lat nie mozecie sobie pozwolic na przymykanie oka na pewne kwestie" .....co Ty mi chcesz wmowic, ze 3- miesieczne klocki po wymianie tarcz na nowe tarcze nadaja sie do wyrzucenia? Przy zalozeniu ze mam dobrej jakosci klocki? Tak jak i Ty, serwisuje ludziom auta -nikt nigdy nie przyjechal do mnie z pretensja ze auto zle chamuje....

"my od 23 lat serwisujemy auta tysięcy ludzi więc nie możemy pozwolić sobie na przymykanie oka na pewne kwestie" - jakos to do mnie nie przemawia ze to ja robie blad a Wy jestescie specjalisci.

Ani ja ciebie nie znam, ani Ty mnie nie znasz - w sensie jakosci napraw samochodow- wiec daruj sobie te teksty o druciarstwie....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały świat się myli w takim razie a Ty jeden jedyny robisz to prawidłowo :)

 

co Ty mi chcesz wmowic, ze 3- miesieczne klocki po wymianie tarcz na nowe tarcze nadaja sie do wyrzucenia?

 

Nie do wyrzucenia a do odłożenia na bok i założenia ich kiedy już nowe klocki na nowych tarczach się zużyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.