Skocz do zawartości

BMW E39 2.5TDS szarpie przy przyśpieszaniu


lukasz-151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoim autem bmw e39 2.5 tds sedan

W momencie przyśpieszania auto szarpie po wyrównaniu prędkości przestaje

Najbardziej się to odczuwa z kompletem osób

Od jakiegoś czasu zapaliła mi się lampka asc i abs zawsze tak jest gdy dostanie trochę wody może to być tego przyczyna ?

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz szarpania nie czujesz nagłych spadków i zwyżek mocy? Dobrze ci zapala na ciepłym i zimnym? Nie mruga ci kontrolka od ładowania?

Podaj więcej szczegółów przyczyn może być wiele. Szwankująca pompa wtryskowa,problemy z doładowaniem od turbiny,spadek napięcia na instalacji co za tym idzie przerywany sygnał elektryczny ,a razem z tym szwankująca pompka pośrednia paliwa itp etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najbardziej odczuwa się to na zimnym silniku wtedy w momencie ruszania do tyłu lub przodu jak popuszczam sprzęgło powoli zaczyna brać i nagle auto zaczyna szarpać.Po zwiększeniu obrotów wszystko ustaje.Nie mam pojęcia co to jest.Słyszałem że może to być wina zapchanego filtra paliwa ? Gdzie są umieszczone te czujniki abs bo zawsze po deszczu jak przejade to się zapala abs i asr podejrzewam że może gdzieś w pobliżu jest przetarty przewód.

Z góry dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest osobno na temat kontrolek asc,abs. Lewe tylne koło jeśli chodzi o czujnik. Jak tylko jest suchy wszystko zaczyna działać. Ale to niema nic wspólnego z twoim szarpaniem . Czyli szarpie do momentu jeśli masz jeszcze nogę na pedale sprzęgła lub zaraz po jej ściągnięciu?? Biegi ci lekko wchodzą czy czujesz minimalny opór? Jeśli tak to tylko tam szukaj przyczyny. Wyrobione sprzęgło lub koło dwu masowe. Wszystko do kupienia na allegro,ale podjedz sobie jeszcze do fachowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuć żadnego oporu przy wkładaniu biegów.

Samochód szarpie przy ruszaniu czyli jak popuszczam sprzęgło i zaczyna brać i również szarpie po puszczeniu sprzęgła np gdy włożę 4 bieg i zaczynam się rozpędzać jest chwilowy moment szarpania gdy dam więcej gazu auto przyspieszy i szarpanie ginie.Odczuwa się to na każdym biegu przeważnie jak się rozpędzam gdy ma ciężej ale jak wyrównam obroty w momencie szarpania to nie ustaje tylko szarpie całą drogę musze przyśpieszyć albo zwolnić żeby to ustało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.