Skocz do zawartości

Padła dmuchawa, nie jeż!


525d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, raczej na pewno padł mi silnik dmuchawy e39 525d 2000r. Najpierw jeż świrował tzn. zwiększał i zmniejszał obroty, więc myślę trzeba kupić nowy, ale niestety nie zdążyłem bo jadąc nagle zaczęło mi coś śmierdzieć tak jak by się jakieś styki przypalały i dmuchawa przestała działać, myślę pewnie jeż się skończył na amen, ale wziąłem od kumpla 100 % działającego podłączyłem i nie działa, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki nad schowkiem pasażera i w bagażniku oraz te 2 wielkie za schowkiem, jeden mam spalony ten 50 A ale on jest chyba od wentylatora klimatyzacji który też mi nie działał i myślałem że padł moduł, ten drugi 40 A jest dobry a wg rozpiski od jest od dmuchawy, sprawdziłem też na krótko ktoś opisywał żeby zewrzeć kable we wtyczce od jeża nie pamiętam które dokładnie ale 2 zworki się robi i ma działać dmuchawa niestety również nie działa. Mam pytanie czy ktoś mógłby mi podać gdzie są jeszcze ewentualnie bezpieczniki od dmuchawy albo jak sprawdzić czy padła na 100 % żeby nie rozbierać deski niepotrzebnie i czy w razie konieczności wymiany tego silnika wystarczy ściągnąć tą górę deski od listw w gorę czy trzeba całą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba całą rwać.

Ale z tego co pamiętam to za panelem klimatronika i za radiem powinna być kostka z kablami które idą bezpośrednio do dmuchawy. tam by można spróbować podłączyć zasilanie. Tylko , że nie jestem tego pewny na 100% więc trzeba by zajżeć za panel lub może ktoś podpowie kto w tym ostatnio dłubał.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.