Skocz do zawartości

320d - Ile więcej spali automat od manuala?


poldas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak na marginesie.

Taniej mi jest nakarmić 346 rumaków w M3 niż 136 kucyków w 320d nawet po mieście. :)

A radość z jazdy M3 bezcenna. :mrgreen:

 

 

Pelnej krwi rumaki kontra genetycznie modyfikowane (turbo, czipsy) szkapy. Tłuste i śmierdzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie.

Taniej mi jest nakarmić 346 rumaków w M3 niż 136 kucyków w 320d nawet po mieście. :)

A radość z jazdy M3 bezcenna. :mrgreen:

 

 

Pelnej krwi rumaki kontra genetycznie modyfikowane (turbo, czipsy) szkapy. Tłuste i śmierdzące.

 

kurcze normalnie śmiech na sali, nie rozumiem porównywania w ogóle tych dwóch silników (co do osiągów i na pewno spalania)..po co pisać takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co pisać, że spala 6l/100 km, skoro pytanie brzmiało o ile więcej spala automat od manuala.

Odpisałem wcześniej, że ok. 10%.

Ktoś napisał: WOW

:mrgreen: Skłamałem.

Różnica pomiędzy 320d w automacie i manualu to ok. 20%. Dla silnika 3.0d ta różnica wynosi jeszcze wiecej ok. 25%. :shock:

Komu w drogę, temu Neste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla silnika benzynowego 330i średnio jest to 5% więcej :) I to nie są moje wymysły, ale jestem tego potwierdzeniem.

Bo ten silnik to mistrzostwo świata :)

tak na marginesie manual ma 6,5 sek do 100 km/h, a autoamat aż 7 sek do 100 km/h

wracając do tematu w 330Ci

spalanie

manual

w mieście - 12,8

poza miastem - 6,9

średnia - 9,1

automat

w mieście - 14,0

poza miastem - 7,0

średnia - 9,6

więc chyba producent ma rację :)

 

ale 320d po czipsie jest i tak lepsza i ma mniejsze spalanie wogóle klekoty są cudowne :)

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc może też na Ciebie trafię i pokażę niedowiarkowi co klekot po chipie robi z 330ci...

 

...jak będziesz jeszcze raz odwiedzal Włocławek w celu rozwiezienia pizzy to się spotkamy..ok?

 

...Ja zapraszam do Tychów to utre Ci jadaczkę najpierw 523i później 530dA a na koniec autem dla emeryta 330CiA :D...

 

...

jak będe w Tychach to chętnie Brokat pokaże ci , bez złośliwości czy czegokolwiek , ocenisz sobie sam i sam sobie wnioski wyciągniesz...

 

 

Sorry nie mogłem się oprzeć :D

Swoją drogą towary zacne w tej Rumunii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu jeszcze raz całej dyskusji nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie, że

Wielbiciele diesli będą cały czas twierdzić, że to tak oszczędne autka i bezawaryjne OK - ja na 530dA nie narzekam ale wiem że jest to mój pierwszy i ostatni klekot - kolega kupił wydawałoby się że w 100x lepszym stanie od mojej (kupowane z mechanikami + miliony komputerów, auto sprawdzone w MCarsie w Krakowie wszyscy mówili, że igła a tutaj po 3 miesiącach umarły wtryski, umarło turbo, umarło nivo) hmm, a Właściciele benzynowców, że ich auta palą mniej niż faktycznie czy to w manualu czy automacie – bo nikt nie przyzna się naprawdę ile jego auto pali, ile faktycznie razy stało na warsztacie itp.

 

Ja nie chcę już z nikim wchodzić w dyskusję jedno natomiast wiem 530dA jak będę ją gnał jak szalony spali mi 11l/100 natomiast 330CiA 16,8 l/100 km - mój rekord Ostrołęka - Tychy

Zwracam honor i całuję ziemię po której stąpa właściciel 330d po czipsie :) hahhaha

 

A tak na koniec porównanie 330Ci vs. 330Cd wnioski wyciągnijcie sami

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię jednego

Popatrzcie na facetów w tym filmie i na kobiety. Jak te ładne kobiety chcą takich kolesi :)

 

 

Bo te inteligentne kobiety cenią sobie facetów z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Tych wyfryzowanych gogusi z postawionymi kołnierzykami mają w du... ciągną tylko ich kasę.

 

Film jest pastiszem...wątpię żeby nasze "wyścigowe gejostwo" było stać na nakręcenie takiego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię jednego

Popatrzcie na facetów w tym filmie i na kobiety. Jak te ładne kobiety chcą takich kolesi :)

 

 

Bo te inteligentne kobiety cenią sobie facetów z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Tych wyfryzowanych gogusi z postawionymi kołnierzykami mają w du... ciągną tylko ich kasę.

 

Film jest pastiszem...wątpię żeby nasze "wyścigowe gejostwo" było stać na nakręcenie takiego filmu.

 

Jakubie wiem, wiem :D

Specjalnie zadałem pytanie z odrobiną ironii :twisted:

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu jeszcze raz całej dyskusji nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie, że

Wielbiciele diesli będą cały czas twierdzić, że to tak oszczędne autka i bezawaryjne OK - ja na 530dA nie narzekam ale wiem że jest to mój pierwszy i ostatni klekot - kolega kupił wydawałoby się że w 100x lepszym stanie od mojej (kupowane z mechanikami + miliony komputerów, auto sprawdzone w MCarsie w Krakowie wszyscy mówili, że igła a tutaj po 3 miesiącach umarły wtryski, umarło turbo, umarło nivo) hmm, a Właściciele benzynowców, że ich auta palą mniej niż faktycznie czy to w manualu czy automacie – bo nikt nie przyzna się naprawdę ile jego auto pali, ile faktycznie razy stało na warsztacie itp.

 

Ja nie chcę już z nikim wchodzić w dyskusję jedno natomiast wiem 530dA jak będę ją gnał jak szalony spali mi 11l/100 natomiast 330CiA 16,8 l/100 km - mój rekord Ostrołęka - Tychy

Zwracam honor i całuję ziemię po której stąpa właściciel 330d po czipsie :) hahhaha

 

A tak na koniec porównanie 330Ci vs. 330Cd wnioski wyciągnijcie sami

 

wniosek: idą łeb w łeb :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w drugiej może idą łeb w łeb albo delikatnie 330d wyprzedza 330i jaki wniosek i tak jest czipowana, seria nie ma szans :)

BMW to BMW wszystkie e46 są śliczne, teraz zaczełą chodzić 1 w coupe 135i :) może kiedyś :D

Pozdrawiam idę na browarka.

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w drugiej może idą łeb w łeb albo delikatnie 330d wyprzedza 330i jaki wniosek i tak jest czipowana, seria nie ma szans :)

BMW to BMW wszystkie e46 są śliczne, teraz zaczełą chodzić 1 w coupe 135i :) może kiedyś :D

Pozdrawiam idę na browarka.

 

w drugiej próbie 330Cd wyprzedza 330Ci całkiem widocznie. a 330Ci z filmiku też było czipowane prawdopodobnie, bo jest napisane, że ma 240PS. a żadne 330Ci w serii tyle nie ma. wniosek ogólny jest taki, że to jest off topic i zupełnie bezprzedmiotowa dyskusja w której nikt nie ma racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek: idą łeb w łeb :cool2:

 

Ja bym obstawiał że seria 330 Ci wyprzedza o 1/2 długości czipowaną 330 Cd :) ale co ja tam wiem :twisted:

 

mi się wydaję, że jak by się tam nagle pojawiła M47 w automacie z funkcją sport to by środkowym pasem poszłaaaa.....jak przecinak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aras86

może i tak ale musiała by jechać z naprzeciwka tym środkowym pasem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.