Skocz do zawartości

320d - Ile więcej spali automat od manuala?


poldas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a to już różnie podają ja tyle mam w dowodzie , a to co podają to jedni z doładowaniem dynamicznym inni bez itd i 2004-05 mają inną moc niż 2006-2007..... a Ty sprawdzałeś te nowsze :wink:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusta odpowiedz jak i pusto w glowie. A to nie ty przed rumunkami sie popisujesz tą swoja 231 konna fura????Bo cos na radyjku mowili hahah.I przestan juz pajacowac i idz spac jak nie masz czego ciekawego do powiedzenia

 

Kolego a dlczego krytykujesz silnik M54 - 231 KM wg mnie to poezja nie masz nie mów że ktoś się popisuje.

Mam też 3l diesla i jest to mój pierwszy i ostatni tego typu wynalazek, a wiem że i tak ten silnik jest lepszy niż Twoje marne 136 KM w 2l

Oj brokat chyba nie w temacie jestes ale wybaczam Ci :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnieliśmy że benzyna spala mnie od diesla ...... :wink:

 

 

Mniej nie.

 

Ale to nie czasy 750i gdzie trzeba było miec stacje benzynową.

Takie tematy tylko mi przypominaja jak bardzo mi was żal. Nie dośc że macie g.... nie auto to jeszcze sie martwicie o spalanie.

 

Jakub ale czym ty się podniecasz ? też mógbym powiedzieć że masz g.... auto , po 1 to kombi , po 2 to benzyna , masz 231 ? koni , cóż ja mam więcej i to w dieslu , momet też mam wyższy i przyśpieszenie tyż :), do tego pali mniej i to sporo mniej , ja wiem że ty jesteś miszcz kierownicy i potrafisz ekonomicznie jeździć , ale to chyba nie o to chodzi tutaj by rekordy bić , przy normalnej jeździe średnio benzyna spali o 2l więcej , automat średnio o 1l trzeba dorzucić , tak to wyglada przy normalnej jeździę , przy sportowej to się zwiększa ,

 

to zależy czy podniecasz się że to benzyna czy że ma tyle koni.....???

 

Kup sobie takie autko z tym silnikime M54 - 231 KM i będziesz się rajcował jak szczerbaty na suchary.

Kolego to najlepsza jednostka zaraz po M3 e46 którą w życiu jeździełem

 

a czym mam się rajcować , i mylisz się grubo że to najlepsza jedostka po m3 , najlepszą jednostką w e46 po m3 jest 3d 204 PS po chipie , M54 dopiero później jest , ja mówie tu teraz a faktach i danych jakie te jedostki generują , koszt chipa to 1500 zł więc tyle co nic a warto chociażby ze względy na niższe spalanie to zrobić ,

Trzeba było sobie kupić autko w manualu a nie w automacie , i większa frajda i mniejsze wydatki , mniej pali, w diselku byś chipa wrzucił i byś był zadowolony a tak to lipa a jak ci padnie taka skrzynka to cię puści z torbami , kupujesz auto prawie 10 letnie z automatem - odważny jesteś :) jeździj nim ostrożnie czy to w benzynce czy w dislu

 

a o chipie to zapomnij w dislu duży moment seryjnie rozwala skrzynie , jeszcze raz pogratulować odwagi kolego lub niewiedzy ,

 

: wady automata

- większe spalanie

- kosmiczne naprawy skrzyń i większe prawdopodobieństwo usterki takiej skrzyni ,

- w dislu można zapomnieć o chipie , seryjny disel rozwala skrzynie automatyczną , też bym się bał chipa wrzycać ,

- sportowa jazda ???

- zmienianie biegów w automacie , dla mnie to porażka ,

 

zalety :

 

jakie są zalety automatycznej skrzyni ?

- emerycka jazda i brak używania prawęj ręki ?? to w takim razie co wy tą ręką robicie podczas jazdy ?

 

innych zalet od emeryckiej jazdy ja nie widzę

 

sorx za brutalną prawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0d 184ps ma tą samą skrzynie, parametry silnika nieco inne, zdarza się że padają.

Program jest pisany pod ten samochód, z tą skrzynią z tym przebiegiem.

Jak skrzynia padnie, to zadzwonię do prowidenta.

Dzieki za prawdę, teraz widzę światłośc....

 

 

- emerycka jazda i brak używania prawęj ręki ?? to w takim razie co wy tą ręką robicie podczas jazdy ?

 

A to jak będziesz emerytem, to posiądziesz tą tajemną wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- emerycka jazda i brak używania prawęj ręki ?? to w takim razie co wy tą ręką robicie podczas jazdy ?

 

A to jak będziesz emerytem, to posiądziesz tą tajemną wiedzę.

 

wcześniej mnie czekają pieluchy i zapewna zmiana na 320d po chipie i w manualu oczywiściei pewnie w turningu na wózek :), jak by nie patrzeć 320d będzie ekonomiczniejszy i tańszy w eksploatacji ,później jak dożyje i się nie zacharuję na śmierć to przyjdzie era emerycka :) a na razie to się pociesze sedanem 3l

 

natomiast wogóle nie rozumiem po co miałbym 320i kupowac , szybsze od disla nie będzie , więcej spali itd podbnie jak 330i vs 330d .

wczęśniej jeździłem benzynami i faktycznie się jarałem 330i , wyszło 330d głównie dzięki ekonomii się zmusiłem i obniżce na vacie ,

stała się światłość , klekoty nie są złe , a jak objeżdżasz 330i to jest widok bezcenny , większość tak jak Jakub myślą że mają sportowe auta - co za ukopokżenia dla nich zostać objechanym przez klekota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam e wypociny tego mattadora to nasuwa się jedno spostrzeżenie.

Rado_! żyje...tylko ukryl się pod nowym nickiem. Tę paplaninę,styl i blędy poznam wszędzie.

 

Ale rację przyznam w jednym e46 to wizualnie szajs. Taki trochę dupowóz dla lepszych golfiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam e wypociny tego mattadora to nasuwa się jedno spostrzeżenie.

Rado_! żyje...tylko ukryl się pod nowym nickiem. Tę paplaninę,styl i blędy poznam wszędzie.

 

Ale rację przyznam w jednym e46 to wizualnie szajs. Taki trochę dupowóz dla lepszych golfiarzy.

 

Mi się nasuwa zdecydowanie więcej spostrzeżeń , byłem we włocławku jak pisałem i właśnie jakiś gostek świrował w Kombiaku 330i

 

to chyba stąd ta frustracja jak widzę ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam e wypociny tego mattadora to nasuwa się jedno spostrzeżenie.

Rado_! żyje...tylko ukryl się pod nowym nickiem. Tę paplaninę,styl i blędy poznam wszędzie.

 

Ale rację przyznam w jednym e46 to wizualnie szajs. Taki trochę dupowóz dla lepszych golfiarzy.

 

Mi się nasuwa zdecydowanie więcej spostrzeżeń , byłem we włocławku jak pisałem i właśnie jakiś gostek świrował w Kombiaku 330i

 

to chyba stąd ta frustracja jak widzę ,

 

A jak wyglądał...ten gostek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- emerycka jazda i brak używania prawęj ręki ?? to w takim razie co wy tą ręką robicie podczas jazdy ?

 

A to jak będziesz emerytem, to posiądziesz tą tajemną wiedzę.

 

wcześniej mnie czekają pieluchy i zapewna zmiana na 320d po chipie i w manualu oczywiściei pewnie w turningu na wózek :), jak by nie patrzeć 320d będzie ekonomiczniejszy i tańszy w eksploatacji ,później jak dożyje i się nie zacharuję na śmierć to przyjdzie era emerycka :) a na razie to się pociesze sedanem 3l

 

natomiast wogóle nie rozumiem po co miałbym 320i kupowac , szybsze od disla nie będzie , więcej spali itd podbnie jak 330i vs 330d .

wczęśniej jeździłem benzynami i faktycznie się jarałem 330i , wyszło 330d głównie dzięki ekonomii się zmusiłem i obniżce na vacie ,

stała się światłość , klekoty nie są złe , a jak objeżdżasz 330i to jest widok bezcenny , większość tak jak Jakub myślą że mają sportowe auta - co za ukopokżenia dla nich zostać objechanym przez klekota :)

 

Biorąc pod uwagę że jeszcze żadna e46 w dieslu mi nie dała szans tak samo jak klektoy 3.0 TDI Audi czy VW to daję wg mnie wyższość benzyny 3l nad Twoim dieslem :mrgreen:

ponadto:

- siadają wtryski

koszt nowych za szt to ok 1500 zł regeneracja 800 zl x 6 to koszt 9000 lub 4800

- siada turbo - koszt nowej turbiny to ok 7.000 zl używki bym nie kupil a nikt nie potrafi zregenerować tego jak trzeba.

- jeżeli umrze mi skrzynia ok bedą koszty tylko jakie 530dA zrobiłem 80 tyś koszt oleju w skrzyni i wymiana 600 zł, skrzynia w e46 330CiA zrobiła już 50 tyś i jakoś nie umiera

więc nie będę z Tobą polemizował bo ty masz swoje racje ja swoje.

Chciałem automat mam automat i w serii mam 6,8 sek do setki mierzone GPS ty w dieslu ile 8???

żadnego chip szajsu do silnika i tyle na ten temat

 

Pozdrawiam i życzę bezproplemowej obsługi cudownego silnika diesla :))

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając te posty dowiedzialem sie ze e46 w kombi i z 2l dieselku do lipa i obciach, musze schowac fure w stodole (dobrze ze nie mam oznaczeń na klapie)... albo sprzedac :cool2: panowie wyluzujcie troche, po co sie tak użerac :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że jeszcze żadna e46 w dieslu mi nie dała szans tak samo jak klektoy 3.0 TDI Audi czy VW to daję wg mnie wyższość benzyny 3l nad Twoim dieslem :mrgreen:

ponadto:

- siadają wtryski

koszt nowych za szt to ok 1500 zł regeneracja 800 zl x 6 to koszt 9000 lub 4800

- siada turbo - koszt nowej turbiny to ok 7.000 zl używki bym nie kupil a nikt nie potrafi zregenerować tego jak trzeba.

- jeżeli umrze mi skrzynia ok bedą koszty tylko jakie 530dA zrobiłem 80 tyś koszt oleju w skrzyni i wymiana 600 zł, skrzynia w e46 330CiA zrobiła już 50 tyś i jakoś nie umiera

więc nie będę z Tobą polemizował bo ty masz swoje racje ja swoje.

Chciałem automat mam automat i w serii mam 6,8 sek do setki mierzone GPS ty w dieslu ile 8???

żadnego chip szajsu do silnika i tyle na ten temat

 

Pozdrawiam i życzę bezproplemowej obsługi cudownego silnika diesla :))

 

 

Nie zadzieraj z Rado_! vel mattem !!!!!! Turbo to on kupuje za 300 pln, prze zkolegę swojego stryjecznego wojka od strony babci na fakturę firmy, której nazwy nie pamięta.

Benzynę każdą bez wyjątku to objeżdża trzy razy. Przeważnie wtedy kiedy szuka miejsca do parkowania....a ona już stoi zaparkowana.

 

Wszyscy wokoł są frustratami....

mówię Ci nie zadzieraj z tym ludkiem bo sprowadzi Cię do swojego poziomu debila, a potem pokona doswiadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając te posty dowiedzialem sie ze e46 w kombi i z 2l dieselku do lipa i obciach, musze schowac fure w stodole (dobrze ze nie mam oznaczeń na klapie)... albo sprzedac :cool2: panowie wyluzujcie troche, po co sie tak użerac :D

Kolego to nie jest obciach każde BMW jest zaje...te ale jak czytam wypociny ludzi ktorzy mowia ze 2 l 136KM daje rade autu mocniejszym o prawie 100KM to się we mnie gotuje :twisted:

Ja chcialem benzyne 3 litry i mam, rowniez na stanie posiadam 530dA w kombi i tez to jezdzi ale e46 zapi.... i 530dA ma o 90 kN więcej :) więc coś na temat porównania 330d vs 330i lub 530d vs 330i mam jakieś pojęcie

 

Czy do disel czy benzyna nie ważne

Najważniejsze że to najładniejszy model BMW :) cudowne E46

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że jeszcze żadna e46 w dieslu mi nie dała szans tak samo jak klektoy 3.0 TDI Audi czy VW to daję wg mnie wyższość benzyny 3l nad Twoim dieslem :mrgreen:

ponadto:

- siadają wtryski

koszt nowych za szt to ok 1500 zł regeneracja 800 zl x 6 to koszt 9000 lub 4800

- siada turbo - koszt nowej turbiny to ok 7.000 zl używki bym nie kupil a nikt nie potrafi zregenerować tego jak trzeba.

- jeżeli umrze mi skrzynia ok bedą koszty tylko jakie 530dA zrobiłem 80 tyś koszt oleju w skrzyni i wymiana 600 zł, skrzynia w e46 330CiA zrobiła już 50 tyś i jakoś nie umiera

więc nie będę z Tobą polemizował bo ty masz swoje racje ja swoje.

Chciałem automat mam automat i w serii mam 6,8 sek do setki mierzone GPS ty w dieslu ile 8???

żadnego chip szajsu do silnika i tyle na ten temat

 

Pozdrawiam i życzę bezproplemowej obsługi cudownego silnika diesla :))

 

 

Jakub gostek przypominał mi wypisz wymaluj ciebie , gość który myśli że ma sportowe auto i to on piszczeniem na światłach , podjeżdżaniem na zderzak sprowokował mnie do pokazania na co mój klekot stać , wygląd gostka bezcenny , później już grzecznie jechał z tyłu :)

 

co do Rado to on miał x-a podobnie jak ty , a mnie na x-a nie stać i nie boję się tego powiedzieć wprost , po za awariami i drogimi naprawami x ma gorsze przyśpieszenie 2 sprawa x-ie chip to już ryzyko - więc kolejna wada jak dla mnie, a ja w zimę i tak nie świruje tylko grzecznie jeżdże więc mogę się obejść bez napędu 4x4 , kupiłem dobre zimówki i dają spokojnie radę

 

Brokat widać że nie czytasz , stary to nie moja wina żeś se kupił automata auto dla emeryta , chipa do niego nie wrzucisz jak pisałem , przeczytaj uważnie i przemyśl to , po chipie mam 245 KM momentu nie pamiętam znajdę wykres to zamieszcze ale dużo dużo więcej od twojego 330cia (do tego automat :mad2: - śmieszne co ty opowiadasz) - to wyjaśnij mi w jaki sposób ty chcesz mieć lepsze odemnie przyśpieszenie popatrzyłeś sobie na dane statystyczne czy co ? a dobre słupki wziełeś ??? ja wiem że benzynowcy chip dla niech to temat tabu , ale nawet w TVN Turbo gostek co pokazuje samochody wielokrotnie podaje że w dislu chip to duża zaleta bo za małe pieniądze podnosi się osiągi samochodu , spada zużycie paliwa a jak ktoś z głową zrobi chip to awarii też nie będzie miał

 

więc może też na Ciebie trafię i pokażę niedowiarkowi co klekot po chipie robi z 330ci - napewno mina będzie podobna do Jakuba ,

koszt chipa to 1500 zł więc tyle co nic - z chipuj sobie benzyne , dodaj turbine i porób wiele wiele modyfikacji w silniku , jak w 20 tys się zamkniesz to będzię sukces - no i od razu też będziesz miał wir w baku a już o awariach no wspominając

330CiA ?? samochód dla kogo ? albo ci się taki trafił - to mogę zrozumieć - albo ty nie wiesz co to jest sportowa jazda bo sorx ale jak ty chcesz jeździć sportowo na automatycznej skrzyni ? na samym starcie przez automata będziesz w plecy

co do awarii automatycznych skrzyń - to nie wiem tak mówią wszyscy z którymi rozmawiałem że moment w dislu zwłaszcza 3l wykańcza skrzynie ,o chipie wogóle można zapomnieć - tak mówią może i się nie psują i tylko tak gadają , może tak jak wy o awariach diesla opowiadają , ja i tak ze względu na własne preferencje wolę manuala i już dalej nie wnikam czy się psuje czy nie , naprawy takich skrzyń do tanich nie należą a samochody z uszkodzoną skrzynią automatyczną na allegro są za połowę ceny

 

to jest brutalna prawda której ani ty ani Jakub nie przyjmie ale mi to nie przeszkadza , dzięki takim mitomanom jak wy mogę kupić taniej klekota , bo jak piszecie klekocie turbo , wtryski pompa pada co 100 tys minimum :) tak trzymajcie :) lepiej się na usterkach w dieslu znacie odemnie :)

 

i przypomne kolejny raz kolegę co 300 tys zrobił klekotem po chipie bez żadnych awarii 2 kolegów ponad 100 tys bez awarii , Brokat Jakub - jak to się ma do waszych bezawaryjnych benzyn i waszych oszczędności

 

a awarie zdarzają się , ale nawet jak mi się przytrafi to po 1 Jakub

-stać mnie będzie z oszczędności na paliwie (wiem że nieliczycie bo was satać , ja licze bo puki co na pieniądzach nie śpie i w skali roku to sa spore oszczędności - starczy spokojnie co roku wymieniać turbo wtryski , pompę - i jak wymienię na nowę to co znowu bede wymianial bo się popsują ? mitomania po prostu

 

- po za tym warto chociażby dla bezcennych min

 

p.s. kumpel jednak nie wytrzymał i kupił 2 letnią a4 3l w dieslu qutro w kombi (coś dla ciebie Jakub) też srebna :) wczoraj testowaliśmy ją , po prostu samochód bajka , banan na twarzy , he przekonałem się do kombiaków :) jest cięższa ale i tak szybsza od mojej buni

oczywiście od razu z chipował na 300 KM , już niestety startu nie mam do niego a auto naprawdę super , ciekawe czy napęd mu wytrzyma a sporo jeździ więc niedługo się dowiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu proponuję zakończyć dyskusję podsumowaniem :wink: z którego wynika, że zgodnie z danymi katalogowymi w przypadku tego silnika w tym nadwoziu spalanie z automatem jest o około 20% wyższe niż w przypadku skrzyni manualnej :D Dla potwierdzenia dane z książki obsługi e46 z 2003 roku:

 

Spalanie 320d sedan:

-skrzynia manualna 6 biegowa:

miasto- 7,9

trasa- 4,5

średnio- 5,7

-skrzynia automatyczna:

-miasto- 9,7

-trasa- 5,4

-średnio- 6,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś dysponuje danymi fabrycznymi wersji 136ps z podziałem na rodzaj nadwozia ?

 

Poszukaj w sieci instrukcji obsługi e46 interesującego Cię rocznika i wersji nadwoziowej w pdf. Na końcu znajdziesz wszelkie dane techniczne :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś dysponuje danymi fabrycznymi wersji 136ps z podziałem na rodzaj nadwozia ?

 

Kombi 330i

manual

w mieście - 12,9

poza miastem - 7,1

średnia - 9,3

automat

w mieście - 14,2

poza miastem - 7,2

średnia - 9,8

 

Kombi 320d / 330d

manual

w mieście - 7,8 / 9,6

poza miastem - 4,5 / 5,5

średnia - 5,7 / 7,0

automat

w mieście - 9,9 / 11,3

poza miastem - 5,5 / 5,5

średnia - 7,0 / 8,1

 

Sedan 330i

manual

w mieście - 12,8

poza miastem - 6,9

średnia - 9,1

automat

w mieście - 14,0

poza miastem - 7,0

średnia - 9,6

 

Sedan 320d / 330d

manual

w mieście - 7,6 / 9,2

poza miastem - 4,4 / 5,3

średnia - 5,5 / 6,7

automat

w mieście - 9,7 / 11,1

poza miastem - 5,4 / 6,2

średnia - 6,9 / 8,0

 

wersję X biorą średnio o 1 litr więcej wszędzie

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.