Skocz do zawartości

Pytanie o chłodnice loeju 525tds


cegła

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie mam wyciek z chłodnicy oleju, przypuszczalnie rozszczelniła sie i czy trzeba spuszczać cały olej z silnika by ją zdemontować? i czy dużo roboty jest przy demontażu? czy opłaca sie spawać czy lepiej kupić używaną i ile może to kosztować? patrzałem na aukcjach ile kosztują ale mnie interesuje ile w warsztacie ta cała robota może mnie kosztować, a może ktoś już demontował to chętnie poczytam jakieś uwagi na co uważać.bo chętnie bym to zrobił sam ,a chłodnice zawiózł do spawania jak sie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie rozszczelniła się od zewnętrznej strony z dobrym dostępem do pospawania. Musisz mieć dostęp do warsztatu co posiadają Tig-a na prąd zmienny(AC do aluminium). Nówka poza tysiąca ,natomiast używki kosztują od 250 do 500pln i też nie są w najlepszej kondycji ,ale jeśli są szczelne to okej. (Niestety domeną ludzi zajmujących się handlem szrotem jest liczenie przez pół ceny nowego towaru ,a ten akurat jest drogi.) Cena warsztatu zależy jak gdzie sobie liczą-trzeba po siłować się kilkadziesiąt minut przy demontażu samej chłodnicy.

Oleju nie musisz spuszczać, możesz uzupełnić ubytek ten co stracisz z samej chłodnicy. Pamiętać należy tylko ,żeby zatkać przewody olejowe znajdujące się w komorze silnika po ich odkręceniu od króćców chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. faktycznie wole dać pospawać jak kupić ze szrotu która i tak może być tak samo juz naprawiana co do oleju to też mnie cieszy bo jest dosyć świeży , a o nowej chłodnicy to nie będę nawet myślał. Myślę że niedrogo mnie to wyniesie.Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.